Příspěvky uživatele - jarda7

Rez hrušňová - vím jak na ní, 27.8.2014
Zlikvidoval jsem jalovce a mám klid - veškerá rez na 7 hrušních zmizela. Stříkám jen mimo vegetaci v termínech proti kadeřavosti broskvoní a vezmu s tím celou zahradu (Kuprikol,  před rašením Dithane) a nemám s houbovými chorobami problém (díky... celý příspěvek >
Padání jablek, hniloba, 19.8.2014
Jsou už ta jablka k jídlu? Pak by to byla jablka letní, napíchaná hmyzem a přirozeně hnijí. Pomůže jen hygiena - napadená otrhat, vykrájet, spotřebovat, spadená posbírat a odstranit (zakopat).
Zanedbaná broskvoň, 12.8.2014
Je to hrůza - ale na kácení je vždycky dost času, v nejhorším vám uschne. Doporučuji ihned razantní prořez - zmlazení. Nejdříve bych odřezal vše suché. Potom vyberte nejnadějnější olistěnou větev (asi tu uprostřed) a zkraťte ji o 1/2 - bude... celý příspěvek >
Praskání plodů, 11.8.2014
Mám 50 broskvoní v zatravněném sadu, vše semenáče, 1 naočkovaný Harbinger. Všechny z počátku praskají, už jsem se s tím smířil, sklízím je probírkou, pozdější plody a přeplozené stromy praskají méně, poslední třetina nepraská. Vůbec nezavlažuji,... celý příspěvek >
Orientacia radov jabloni, 6.8.2014
Je to přesně tak, jak to nakreslil Wimpi (budu se muset učit!). Koupené stromky mi poměrně často nevyhovují špatným růstem, nevhodnou kombinací pro moje pěstební podmínky - zatravněný sad bez závlahy, proto je používám často také jako genetický... celý příspěvek >
Orientacia radov jabloni, 6.8.2014
Já používám orientaci S-J, šířka pozemku je 15m, 2x2 řady mají trojúhelníkový spon 4x4x4m. Oslunění stromů i využití pozemku je dobré. Střední ulička cca 4m, vzdálenost od plotu 2m. Možná by trojúhelníkový spon odstranil (částečně) nevýhody... celý příspěvek >
Specifické podmínky zahrady, 5.8.2014
Tak to já ty své krasavce prosím, děkuju jim a klaním se jim - a funguje to taky! J.
Specifické podmínky zahrady, 30.7.2014
Já bych doporučoval vybrat na zahradě stromy, s jejichž úrodou a kvalitou je spokojenost. Stará třešeň nemusí být překážkou, pokud rodí zdravé ovoce. Jsou-li třešně červivé, pak asi opravdu skácet. Třešně doporučuji jen rané - nejsou červivé - Rivan,... celý příspěvek >
Jen si tak trochu postěžovat, 29.7.2014
Tak si tady můžeme každý rok trochu postěžovat, každé léto přijde nějaká pohroma, ale my stejně ty naše rostlinky ošetříme a budeme doufat v pěknou příští úrodu. U nás jsou letos parádní rajčata, broskve a pěkně vypadají jablka a hrušky. Léto budiž... celý příspěvek >
Mini, Bibi, Datlo od Semo, 29.7.2014
Tak nevím Mirku-hoste 242.167 z 28.7. 18.07. - na venkovním záhonu sklízím rajčata od června v dobré kvalitě bez jakýchkoli postřiků, zelené flíčky do 2 dnů zčervenají, hnojení jsem ukončil před týdnem. Broskve napichuje hmyz, s tím nic... celý příspěvek >
Letní řez tříleté jabloně, 24.7.2014
Píšete v původním příspěvku, že 3letá jabloň nekvete. Považuji to za neobvyklé. Když nyní jabloň ořežete, ztratí potřebné asimiláty, které na zimu sestupují do kořenů a zajišťují zdravý vývoj další rok. Proto jsem doporučil: 1.Letní zásah za... celý příspěvek >
Letní řez tříleté jabloně, 24.7.2014
Popisujete 2 problémy (bez fotky jen teoretizuji): 1. Bujně roste, nekvete. To bych řešil letním zakrácením letorostů - provádím to v červnu-srpnu,  zaštípnu vrcholky bujných letorostů, ty zarazí na čas růst a vyvinou květní pupeny na příští... celý příspěvek >
Poradíte co s broskvoněma, 22.7.2014
Paní Ivo, ty výmladky z pařízků jsou přirozené zmlazování, původní větve (kmínky) asi uschly a po odříznutí vyrašily ty výmladky. Možná se jedná o semenáče, resp. výmladky z podnože. Doporučuji stromky pěstovat dál podle literatury, tam se dovíte vše... celý příspěvek >
Poradíte co s broskvoněma, 21.7.2014
Souhlasím s názorem, že na kácení je času dost. Pokud to místo nutně nepotřebujete na novou výsadbu, stromky bych zmladil, odřezal holé větve (ošetřit na př. vodorozpustnou barvou s 5% Kuprikolu), ihned bych zaštípl špičky letorostů, které mají... celý příspěvek >
Nemoc plodů višně, 15.7.2014
Pokud flíčky nejdou umýt nebo setřít vlhkým prstem nebo hadříkem, jedná se možná o houbovou chorobu. Současné období a počasí podporuje rozvoj plísní, spory létají vzduchem a v některých odvětvích dokonce znemožňují výrobu (kvasné výroby a pod.).... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika