Příspěvky uživatele - jarda7

Jak sestrihavat jablone na vedeni, 1.6.2014
Pokud by docházelo k přehuštění, můžete přírůstky odstranit - odstřihnout. Pokud vám přírůstek vyhovuje a je pouze příliš dlouhý, můžete jej zaštípnout (odštípnout nehty-prsty nebo nůžkami horní část 3-6 listů i více). Letorost zastaví na čas růst,... celý příspěvek >
Jakou jabloň vybrat?, 1.6.2014
Vaše požadavky splní kontejnerovaný ovocný stromek (ve velkém květináči). Jsou ovšem dražší. Do výsadby jej uchováte v létě v polostínu s přiměřenou zálivkou (2x týdně). Výsadbu provedete kdykoliv do zámrzu (v srpnu... do listopadu). Odrůdu... celý příspěvek >
Choroba na spodní straně listů, 31.5.2014
Na dálku víc neporadím, zkuste místní zahrádkáře (Český svaz zahrádkářů), ti by to věděli nejspíš, nebo nějakou poradnu. J.
Stara merunka - mrazove plotny na hlavni vetvi, 31.5.2014
Nemyslel jsem tím "připravit parte" hned kácet, ale vysadit novou, starou nechat dožít. J.
Jak na hruškový sad cca 50let starý a cca 20let neudržovaný, 31.5.2014
Loni vyšla (nová?) vyhláška, zahrnuje kácení stromů. Najdete to v Googlu pod "kácení stromů" - 5.řádek: "Vyhláška o kácení stromů usnadní život...". Stejně bych doporučoval konzultaci na odd.životního prostředí na vaší obci - usnadníte si život,... celý příspěvek >
Choroba na spodní straně listů, 31.5.2014
Připomíná mi to vlnatku (mšici krvavou). Pozná se po rozetření vatových povlaků krvavým zbarvením rozdrcených mšic. Pokud se neobjeví krvavá "kaše", mohlo by jít o padlí - ochrana postřikem nebo odstraněním napadených listů. J.
Doplnění sadu, 31.5.2014
S roubovanými semenáči mám výborné zkušenosti zvláště v horší půdě. Rodí za 2-3 roky ukázkové plody, jak to bude za 10 let nevím, ale řezem a výživou by se měla kvalita udržet. Mám stále zásobu semenáčů a postupně je roubuji a vysazuji. Také... celý příspěvek >
Chrastavitosť?, 28.5.2014
Není vyloučena strupovitost, která později způsobí praskání slupky. Já na plody nestříkám nic, strupovité vykrájím. V zimě stříkám Kuprikol, před rašením na př. Dithane Neo, měly by houbové choroby potlačit. J.
Stara merunka - mrazove plotny na hlavni vetvi, 28.5.2014
Staré meruňce bych připravil parte a vysadil bych novou.J.
Jak vám letos odkvetly jádroviny, 28.5.2014
Jabloně zakvetly mohutně, plůdky nasadily jen průměrně, u některých cv mi to nevadí, protože loni byla úroda nadprůměrná (Melodie, Florina, Rezista). Po červnovém propadu plůdku už asi nebudu muset jednotit. Hrušně vypadají velmi... celý příspěvek >
Co s touto třešní?, 26.5.2014
Na kácení je času dost. Proschlé větve můžete odřezat hned (ve vegetaci), přehoustlé odstranit Zahnovým řezem. Letošní úrodu můžete posoudit, plody jsou už nasazeny. Kvalitu poznáte při sklizni, podle třešňového týdne můžete odhadnout cv a... celý příspěvek >
Topaz, 26.5.2014
Mně odešel zakoupený Topaz na M9 po 4 letech, podezíral jsem hryzce. Zachráníl jsem pár roubů na semenáči, odešel po 6 letech. Teď jej mám na 10 semenáčích a zatím roste a plodí - ostře jej sleduji a přemýšlím o náhradním cv. J.
Třešňový týden, 26.5.2014
U mě nepraskají, nepřeháním to s hnojením. Nečervivost raných třešní je u mě rozhodující - nestříkám proti vrtuli. Na ptáky jsme krátcí - vyzkouším přehodit záclony. Později je už další ovoce - višně, meruňky, rybíz... J.
Třešňový týden, 24.5.2014
U mě též - ovšem úroda slabá, méně než loni. J.
Co zasadit do sadu pod horami?, 23.5.2014
Pozemek má 16a, tam se vejde i 80 čtvrtkmenů, při výsadbě vyšších tvarů méně. Nutný je plánek a pečlivý výběr cv - viz předchozí příspěvek. Doporučuji soustředit se na letní, podzimní a raně zimní ovoce. Vyšší a rozložité tvary vysaďte na severní... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika