Příspěvky uživatele - jarda7

Lze nyní zasáhnout řezem - Stanley a Lepotica?, 13.7.2014
Ano, nyní (ve vegetaci) je správné řezat peckoviny. Pokud je úroda, může se řez provést při/po sklizni. Konkretní provedení je třeba provést se znalostí zásad řezu, proto doporučuji opatřit si příručku, kde se řez popisuje, nebo využít souseda -... celý příspěvek >
Péče o rajčata, 10.7.2014
Zálístky a nadbytečné výhony ze země a pod. zaštípněte co nejdřív, zpožďují dozrávání. Pokud už máte na 2. výhonu rajčata nasazená, zkuste je ponechat, nad rajčátky výhon zaštípnout a rostlinu přihnojit, dozrají o pár dnů později, bude jich zase víc.... celý příspěvek >
Rajčata mne překvapují, 29.6.2014
Mě rajčata nepřekvapují - na záhoně právě dozrávají Stupické rané, chuťově vynikající - jako vždy. J.
Nejranější odrůdy meruněk, 29.6.2014
Karola se smilovala a dala dozrát těm několika plodům, které udržela ve výšce 3m  - plně dozrálé mají fantastickou chuť s jemnou kyselinkou. J.
Bílá vata na větviček jabloni, 29.6.2014
Myslím, že to nepomůže. Nejlépe se mi osvědčilo rozetření vlnatky tvrdým štětcem namočeným v lihu (denaturovaném). Už se neobjevila. J.
Choroba jabloně - o co se jedná?, 27.6.2014
Začátečník by si měl dobře přečíst zahrádkářskou literaturu, tady najde jen rady k nějakým detailům, všeobecné zahrádkářské vzdělání tady nenajde! J.
Choroba jabloně - o co se jedná?, 26.6.2014
Protože mi nechutnají strupovitá jablka, kupuji a množím pouze rezistentní odrůdy. Doporučuji to i ostatním zahrádkářům - ve školkách je už dostatečný výběr. Další možností je kupovat ovoce v hypermarketu - má na sobě 15 postřiků - dobrou chuť! J.
Výběr odolných jabloní do sadu?, 24.6.2014
Souhlasím s obavami ze zakrslých podnoží, proto nové stromky jabloní do mého zatravněného sadu nakupuji na vzrůstnějších podnožích (M106) a pak je množím na vlastních semenáčích, které mají vynikající vzrůst a životaschopnost. Sám bych při obnově... celý příspěvek >
Výběr odolných jabloní do sadu?, 22.6.2014 Obsahuje fotku
Mám dobré zkušenosti s rezistentními odrůdami Topaz, Rezista, Rubinola, Rajka, Melodie, Florina, Rosana, Lotos. Netrpí houbovými chorobami, takže ve vegetaci je nestříkám. Podnože při koupi ze školky volím nejčastěji M 106. Od každé odrůdy mám 1... celý příspěvek >
Suché nebo jen nemoné jablonové aleje, 16.6.2014
U nás jsou to většinou jednotlivé stromy, zanedbané, olámané a některé uschnou nedostatkem péče. Suchem obvykle netrpí, stékají k nim dešťové vody. Závažné choroby na nich většinou nevidím. J.
Rajčata pro sezónu 2014, 14.6.2014
Stupické polní rané na záhonu už také dozrává - za týden budu sklízet. J.
Bílá vata na větviček jabloni, 13.6.2014
Dříve jsme používali líh (denaturovaný) a rozetřeli škůdce tvrdším štětcem, napadení bylo jen místy, takže to vyhovovalo. Vlnatku jsem neviděl už desítky let. J.
Padli na Otavě, 4.6.2014
Otava asi není plně odolná proti padlí, i prodejci uvádějí nízkou odolnost. J.
Jak sestrihavat jablone na vedeni, 1.6.2014
Záleží na tom, kdy a jak řez provedete, není to dogma. Když v létě (v srpnu) odstříháte letorosty, zbavíte strom asimilátů a omezíte jeho růst. Zimní řez omezí rozsah koruny, živiny jsou v kořenech a na jaře vletí do koruny a na jejím zbytku... celý příspěvek >
Zbláznila se ryngle, 1.6.2014
Je to běžný jev u ovocných stromů, že některé pupeny rozkvetou v létě, loni jich vykvetla řada i na podzim (u jabloní), ty jsem se snažil ihned odštípat. J.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika