Jaká školka v blízkosti Prahy?



jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 230.98 (?)
24.9.2014 18:28

Píšu jen své zkušenosti, reklamu mu nedělám. J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 175.97 (?), 23.9.2014 12:56, zobrazeno: 7753x

Můžete mi doporučit nějakou kvalitní ovocnou školku v blízkosti Prahy? Případně, jestli máte někdo zkušenosti se zasíláním zboží přes internet z nějakých školek? :) Hezký den. Jarmila

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 23.9.2014 13:15

Upřesněte prosím termín "v blízkosti". Zkušenosti se "zasílám výpěstků přes internet z nějakých školek" mají tisíce zahrádkářů, prosím upřesněte, co Vás na tomto způsobu obchodu zajímá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 23.9.2014 14:38

V době satelitních/leteckých map není problém zkouknout poměr mezi pěstební a prodejní plochou. Jsou školky, co většinu produkce přeprodávají nebo směňují s kooperujícími "kolegy". Pak jsou také školky, které nemají tak široký sortiment, protože jsou zejména producenti = prvovýroba. Pak jsou taky "školky" co nemají žádné produkční zázemí a vše mají z polska nebo holandska.

Problém je, že dopátrat se kdo je prvovýrobcem daného zboží se přes internet nedá, musíte prostě navštívit nějakou školku osobně a podívat se na visačky "státní zkušebny ÚKZÚZ" na nichž je původ rostliny (a nikoliv na ty barevné s návodem na pěstování).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.122 (?), 23.9.2014 15:09

Já mám rád Středisko okrasných a lesních školek - Školní lesní podnik v Kostelci nad Černými lesy. Posilat si skoro nic nenechavam.

Driv jsem jezdil do Zahradnictví Školky Montano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 175.97 (?), 23.9.2014 16:44

Tak nejlépe 30km okolo Prahy. Chci pořídit pár ovocných stromků (slivoň, meruňku, broskev) a nějaké ovocné keře (borůvku, maliník, ostružinu). Rád bych kvalitní rostliny, u kterých se nebudu bát, že mi za pár let odejdou, proto se ptám na zkušenosti se školkami, případně obchody, které jsou vyzkoušené a mají tento sortiment :-/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 130.58 (?), 23.9.2014 18:14

Slušný výběr má v Běchovicích p.Kočí, je i na internetu. Koupil jsem tam asi 20 různých stromků, některé (2 meruňky, 1 broskev Harbinger) po 3 letech odešly, ostatní (10 meruněk, 5 jabloní, 3 hrušně) prosperují a plodí. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.97 (?), 24.9.2014 17:34

Tak já toho zas tolik kupovat nebudu, proto bych byl nerad, když koupím 3 stromky, aby mi některý z nich odešel? :-/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 230.98 (?), 24.9.2014 18:28

Píšu jen své zkušenosti, reklamu mu nedělám. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 24.9.2014 20:02

Pokud kupujete v hlavní podzimní sezóně prostokořené stromky, tak ono je to skoro jedno, kde. Pohlídat si musíte, aby to nebyla zrovna šarže co se s ní špatně zacházelo... Nebo potom koukat po produkčních školkách, kde budou mít omezenou prodejní dobu i sortiment, ale můžete tam koupit stromek který vyorávali právě včera a u překupníka bude v prodeji až o den déle (a v té době už můžete mít zasázeno) nebo nedej bůh bude mít překupník čerstvé stromky v zakládce, aby doprodal ty co dovezl před týdnem. Když kouknu do seznamu, které ovocné školky kontroluje ÚKZÚZ, tak nejblíže máte produkční školku ve Velimi a v Kozolupech. Když kouknete na ortofotomapu nebo na jejich stránky, uvidíte, že mají přímo pěstební plochy. Jejich stromky samozřejmě koupíte i u obchodníků, takže při nákupu tří stromků se Vám cena za dopravu sníží, jenže zase se do ceny promítne marže překupníka. Okrasné školky zase najdete v okolí Obříství u Mělníka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
alvav - (44) - 82.122 (?), 4.10.2014 21:49

Pane Stando, taky bych se chtěla kouknout do seznamu školek kontrolovaných ÚKZÚZ. Mohl byste sem vložit odkaz na stránku? Děkuji. Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika