Co použít štěpařský vosk nebo balzám?



jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 231.132 (?)
2.10.2014 15:16

Měl jsem podobný problém před lety v zimě od srnek při vysoké vrstvě sněhu. Okousaná místa (téměř kolem dokola) jsem začistil, aby netrčely třísky, nenatíral jsem ničím, abych nebrzdil hojení, obalil jsem celé postižené místo neprodyšně pruhem z rozstřižené veloduše (zdola nehoru) a zajistil úvazkem.

Jabloň vyrašila později, na podzim po shozu listu jsem obal odstranil. Vytvořila se nová jemná kůra, další roky jabloň žila a rodila normálně. J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 20.66 (?), 2.10.2014 11:56, zobrazeno: 6968x

Dobrý den, prosím o radu, ovce mi poškodili jednoleté jabloně okusem kmínku.Je lepší je ošetřit stromovým balzámem nebo štěpařským voskem? Jsem začátečník a vůbec nemám ponětí co je lepší. Okus není hluboký.

Za radu moc děkuji. Petr

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.10.2014 13:16

Je to víceméně jedno. Pokud není okus úplný (dokola), stromky se uržitě zahojí. Je-li jich okousaných víc, stačí zatření hustší vodouředitelnou barvou, vyjde to levněji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 231.132 (?), 2.10.2014 15:16

Měl jsem podobný problém před lety v zimě od srnek při vysoké vrstvě sněhu. Okousaná místa (téměř kolem dokola) jsem začistil, aby netrčely třísky, nenatíral jsem ničím, abych nebrzdil hojení, obalil jsem celé postižené místo neprodyšně pruhem z rozstřižené veloduše (zdola nehoru) a zajistil úvazkem.

Jabloň vyrašila později, na podzim po shozu listu jsem obal odstranil. Vytvořila se nová jemná kůra, další roky jabloň žila a rodila normálně. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika