Příspěvky uživatele - 7.142

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odrůda Lipno, 29.11.2010
Tak trochu náhodou jsem našel výsledky odborné degustace jablek v Pačejově. (Leden 2010). Odrůda Lipno zde vítězí. Sám ji mám vysazenou, letos bylo prvních pár plodů, podle kterých si netroufám usuzovat, zda je to opravdu favorit č.1. Jaké máte... celý příspěvek >
Čím pomohu čtyřletým ovocným stromům?, 5.11.2010
Z celkové agrotechniky už tedy zvládáte výživu a řez. To je hodně. Kromě mechanických záležitostí jako jsou kůly, rozpěrky, vyvazování atd., což vše záleží na druhu, odrůdě, podnoži a pěstitelském záměru už pak zůstává jen chemická ochrana - pokud... celý příspěvek >
Mám místo na 5 jabloní, které to budou?, 3.11.2010
Nejsem kruťas ani despota, tak jich pište klidně 10. Alespoň se bude lépe dělat statistika četnosti výskytu jednotlivých odrůd. R.
Mám místo na 5 jabloní, které to budou?, 2.11.2010
   Berte to jako něco na způsob hry či zábavného kvízu, začaly nám dlouhé večery a příliš mnoho TV škodí.       Kdybych měl (a to nemám) místo pro vysazení 5 nových jabloní, které by to byly? Asi by bylo vhodné i... celý příspěvek >
Jak Vám dopadly rezistenty letos?, 31.10.2010
Moc hezké plody, gratuluji. K té chuti Karmíny: Myslím, že je už dost známá a snad každý, kdo ji ochutnal, bude souhlasit s jejím popisem, kde slovo sladký vůbec není, plod je charakterizován jako navinulý, což je pro mne totéž nebo téměř totéž jako... celý příspěvek >
Jak Vám dopadly rezistenty letos?, 31.10.2010
Juro, i na kopci pod Radyní nás vzaly kroupy, bylo to jak po sarančatech - holé stromy bez listí. Ještě mám malou zahrádku o 6km dál a tam nebyly. Holt jižní Morava to není.    Že sladká Karmína není Karmína, o tom snad není pochyb. Ještě... celý příspěvek >
Jak Vám dopadly rezistenty letos?, 30.10.2010
Obdobné téma je už tak obsažné, že se v něm člověk ztrácí, mnoho diskutujících také výrazně odbočilo, tak to zkusím vrátit zpět. V letošním roce se mi vylepšil Topaz. Na ČK se mu asi líbí, první úroda kolem 15 kg, bez probírky i při velké úrodě jen... celý příspěvek >
Razantní sestřih neudržované třešně, 27.10.2010
V zásadě souhlasím. Pokud se však jedná o velké, rozložité a vznosné koruny dospělých stromů, pak česání šikmo vzhůru rostoucích větví je skoro nemožné a samozřejmě i nebezpečné. Poněkud barbarské, ale velmi účinné je sklízet tyto větve na zemi tak,... celý příspěvek >
Který z nových rezistentů se Vám osvědčil?, 25.10.2010
Ač nejsem degustátor, nakyslá Karmína určitě nechutná jako sladký Spartan a při slušném skladování bych řekl, že nevadne ani jeden z nich. Těžko říci, kde je chyba, s největší pravděpodobností "Karmína" není Karmína. Málo pravděpodobné, ale... celý příspěvek >
Odrůda Admirál, 19.10.2010
Odrůda Admirál je skutečně v Plzni k dostání, po dlouhém hledání jsem zjistil, že je to Bohemia x Karmína x nšl, pozdně zimní, červeně žíhané  jablko podobné Šampionu. Shalimar - podle údajů na prodejně - prý bude až příští rok, letos prý byl... celý příspěvek >
Odrůda Admirál, 16.10.2010
Jabloň Admirál je v prodeji, znáte někdo její pomologický popis? Díky. R.
Nářadí zn. Berlan, 17.6.2010
Koupil jsem stavební kladku, která byla v provozu docela nepřetržite a vydržela nad mé očekávání. No nekupte to za ty prachy.
Výsev a předpěstování sazenic ve skleníku, 23.4.2010
Jsem podobný amatér a zatím to praktikuji asi takto: Na podzim vyseji salát (ne každý vzejde, je tředba koupit ozimý¨), na jaře pak se salátem pokračuji (ledový, celoroční apod.), seju už v únoru a stejně tak i ředkvičky, vše rovnou do půdy. V... celý příspěvek >
Neobvyklý požadavek na růst, 22.4.2010
Pokud chcete opravdu impozantní vysokokmen jabloně, což je romantika sice pochopitelná, ale vedoucí později k masochismu, doporučuji sehnat Boskopské ve tvaru vysokokmen na semenáči a pečovat o něj včetně víceletého a později udržovacího řezu tak,... celý příspěvek >
Dutá koruna nebo na terminál?, 21.4.2010
Učedníkem je člověk celý život, což hezky vyjádřil ve svém epigramu KHB. Kotlovitou korunu dělám jen u broskví, jinak mám rád klasickou s terminálem. Myslím, že jde o to, příliš brzy nezaložit patro, kde nechávám jen tři větve a pak také rozvětvení... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika