Příspěvky uživatele - 7.142

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Roubování jabloní v létě, 18.6.2009
Zkusím to. Příklad: Roubujete svislou nebo značně šikmou větev, která má po odříznutí  "odpadu" tlouštku 3-5 cm, nebo i méně. Naroubujete běžným způsobem - já na kozí nožku, dva rouby proti sobě. Rouby jsou z letošního letorostu,... celý příspěvek >
Netradiční metoda řezu, 18.1.2009
Vidím to trochu jinak. U "dospělých" stromů jsem řez v období vegetace ("letní") vždy bral jako doplňkový, nikdy to nebyl zásah pilkou na kvetoucí nebo již plodící větve, zatímco při řezu předjarním, tedy spíše většinou průklestu, byla častěji v... celý příspěvek >
El. predlzovacka 100 m, 14.12.2008
Je tady uváděno příliš mnoho omylů, pokusím se je uvést zčásti na pravou míru. Skutečné napětí v zásuvce bývá většinou vyšší, než je stanovených 230V, toleranci norma povoluje i v rozvodné síti. Takže pak není úbytek na konci tak dramatický.... celý příspěvek >
broušení kosy, 12.11.2008
Ano, přesně tak. Zbývá jen dodat, že je třeba splnit současně více podmínek. Kosa musí být v dobrém kosišti správně upevněná a seřízená(špička o 3 prsty níže než pata), brousek se nosí v toulci s vodou a i sečená plocha musí být rovná, nezdupaná.... celý příspěvek >
Jaké tvary stromů?, 19.10.2008
Padá listí zlaté, rudé. Je ho plná zahrada. A co potom padat bude, až to listí opadá? Potom bude padat sníh. Co ho bude ve větvích! Bohužel nejsem autorem, tím je Jaroslav Seifert. Adle čítával jsem to dětem a tak mi to uvízlo v paměti. Snad... celý příspěvek >
Jaké tvary stromů?, 17.10.2008
To je dobře, berte tedy moji reakci jako přecitlivělou v předdušičkovém období. A k těm třešním Ferdy mravence: Také jsem míval takové srdcovky na dlouhých stopkách s větvemi až k zemi, ale i jiné, rozložitě rostoucí, vždy však šikmo nahoru, kam... celý příspěvek >
Stará zahrada, poškozené jabloně, 14.9.2008
Oněkolik řádek výše je "Jak na jabloně", kde jsem zkusil nastínit postup, který se mi zdá rozumný. Doporučuji obměnu ale postupnou a s rozvahou. Přijdete na to, že nové stromky Vám za pár let budou dělat radost. Z.
Poraďte ovocnou školku v jihozápadních Čechách, 12.9.2008
Fytos se mi osvědčil kvalitou, jen se bohužel více zaměřuje na velkovýrobu, takže hned první den po zahájení prodeje už třeba nemá inzerovanou odrůdu, neboť již expedoval stovky stromků. Ideální by byla internetová objednávka, její potvrzení a... celý příspěvek >
Jak řezat jabloň Jonagold, 12.9.2008
Abych řekl pravdu, Jonagold mám chuťově moc rád, jako strom už tolik ne. Roste příliš bujně a neuspořádaně a tak se snažím řezat co nejméně, což má za následek vyholování. Takže jen v srpnu trochu zakrátím to, co se mi zdá příliš dlouhé a postupně... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika