Který z nových rezistentů se Vám osvědčil?



Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 7.142 (?)
25.10.2010 8:45

Ač nejsem degustátor, nakyslá Karmína určitě nechutná jako sladký Spartan a při slušném skladování bych řekl, že nevadne ani jeden z nich. Těžko říci, kde je chyba, s největší pravděpodobností "Karmína" není Karmína. Málo pravděpodobné, ale podle mne ne zcela vyloučené je působení původní odrůdy či původního stromu (podnože), pokud na ni byla Karmína naroubována. I když jsou zde i jiné názory, už jsem se několikrát setkal s tím, že po přeroubování to jaksi "nebylo ono", což však mohly ovlivnit i jiné faktory. R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 210.6 (?), 25.10.2010 18:16

Lipno v podmínkách jižní Moravy odrůda spíše raně zimní, chuť sladce navinulá, šťavnatá.Rubinola výborná, obě pěstitelsky nenáročné.Obě odrůdy mám asi 8 let, v letošním roce byly plody Lipna poprvé dosti nevyrovnané, ale to přičítám letošnímu nepříznivému počasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 25.10.2010 20:33

Krásné plody měla letos mnohými zatracovaná Zuzana. Pravda, její chuť není úplně top, ale zdravý růst, plodnost, skladovatelnost a malé nároky na prostředí zaručují, že bohatě plodí i v roce, kdy někteří u nás nemají jablka vůbec!

Zuzana
Zuzana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 20.10.2010 8:55

Goldstar jsem donedávna považoval za ikonu mezi rezzistenty - pro skvělou chuť, nezjistil jsem, dokdy by vydržel, snědl se dřív.
   Nacházím ale i nectnosti. Po Bohemii zdědil sklon k vyholování a plodnost na koncích větví. Plody jsou dost nevyrovnané, vedle velkých jsou i horší a drobné.. Bez probírky jsou drobnější, chci-li větší plody, je plodnost menší.  Zřejmě proto, že nároky na podnebí jsou větší než u rodičů


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 20.10.2010 7:50

Blaník vypadá jako docela perspektivní odrůda


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.121 (?), 20.10.2010 8:12

Mám Karmínu, bohatě plodí na pohled krásná jablka, ale chuť má jako Spartan, a ač má mastnou slupku, tak vadne.  KUKY

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 7.142 (?), 25.10.2010 8:45

Ač nejsem degustátor, nakyslá Karmína určitě nechutná jako sladký Spartan a při slušném skladování bych řekl, že nevadne ani jeden z nich. Těžko říci, kde je chyba, s největší pravděpodobností "Karmína" není Karmína. Málo pravděpodobné, ale podle mne ne zcela vyloučené je působení původní odrůdy či původního stromu (podnože), pokud na ni byla Karmína naroubována. I když jsou zde i jiné názory, už jsem se několikrát setkal s tím, že po přeroubování to jaksi "nebylo ono", což však mohly ovlivnit i jiné faktory. R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.163 (?), 20.10.2010 13:54
Přidávám snímek prvního jablíčka odrůdy Topaz které vyrostlo na jednoletém stromku. Zůstalo tam víceméně náhodou protože bylo překryto letorosty Idareru rostoucího vedle a který jsem před pár dny vyklátil. Na Topazu narostly tři plody, které jsem obral, abych stromek nevysílil a takhle to dopadlo. Manželka se nad jablkem rozplývala, pro mne a dceru bylo kyselé. Jinak stromek bez chorob, samozřejmě že při postřiku okolních taky něco schytal. Mirek
TOPAZ
TOPAZ
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.58 (?), 20.10.2010 11:38

můj děd taky před 30lety přerouboval skoro 50 smiřických, koženáčů,malináčů, gdanských hranáčů, renet,panenských, vejlimků... na rubíny. Jenže ted žádný řez nepomáhá, rubín trpí rakovinou, schnou celé větve ale staré původní dřevo a větve jsou zdravé, řešení vidím v odřezání rubína ale stromy již mají přes 65let co s tím?Prosím o doporučení odrůd zdravých dlouhá léta ve dřevě i plodu s minimálnímy postřiky a občasným udržovacím řezem, asi část stromů nijak nezachráním nakoupím staré odrůdy... ale těch 30let jsme sklízeli metráky krásné rubíny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 20.10.2010 12:20

Je-li dřevo původních odrůd zdravé, není třeba je vykopávat. Navíc, výsadba a následný růst a plodnost stromů vysazených ve zrušeném sadu nemusí být bez problémů.
  Ve stejné době (před 30 lety) jsem přerouboval strom jaderničky na Idared. Celý čas jsem bojoval s výmladky bujněji rostoucí původní odrůdy. Předloni jsem přestal, rozhodnut vrátit se k jaderničce.Počkám, až výhony jaderničky přerostou a potlačí slabý Idared, který pak zababčený odříznu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.32 (?), 22.10.2010 22:33

jsem naprostý laik, ale tohle co píšete opravdu dává smysl... přeji, ať to vyjde... a všem děkuji za pomoc při výběru jablůňky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika