Příspěvky uživatele - 91.93

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kdoule - poživatelnost za syrova, 11.12.2021 Obsahuje fotku
Kdoule se téměř nedá ukousnout jako jablko. Po nakrájení na tenké plátky se jíst dá. Stravitelnost syrových plodů však není tak dobrá jako u jiného ovoce. Doporučuji spíš jen na ochutnávání.
J. H. Hale, 17.10.2021 Obsahuje fotku
Díval jsem se dnes na trhu. Existuje sice asi nějaká "QA" procedura, ale když si nějaký zákazník vyndá sazenici a po prohlédnutí ji vrátí do jiného pytle, může k záměně dojít. Cedulka je jen na pytli a ne na sazenici.
Přesazení broskvoně v 500 mnm, 3.10.2021
Připravte si předem novou jámu. Když se vám rozsype kořenový bal, nic se nestane. Musíte však stromek ihned zasadit a zalít. Kořínky se nezničí. I tak bych stromek silně zastřihl.
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 23.9.2021
Milane, řízky rajčat jsem venku zasadil asi před dvěma měsíci. Ted už hodně obrůstají, kvetou a nasazují plody. Myslím, že sezóna venkovního pěstování potrvá v mých podmínkách asi ještě 5 týdnů. Přestože (dočasně) sídlím stále ještě... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 22.9.2021 Obsahuje fotku
Moje řízky rajčat docela dobře rostou. Už mají nasazené malé zelené plody. U nás skoro neprší a není rosa. Všechny rostliny uvítaly snížení letních teplot. Takže znovu začaly plodit i cukety. Chilli papričky plodily i v horku. Škůdce (kněžice)... celý příspěvek >
Meruňky 2021, 1.7.2021 Obsahuje fotku
Já při tomto teplém počasí pauzu nemám. Sklízím teď Orangered a mám ještě několik plodů Goldrich. Obojí jsou dost veliké atraktivní plody. Taky mi zraje veliká no name meruňka s větší násadou. Její plody však nejsou tak hezké.
Jód pro hnojení i desifekci, 18.6.2021
Čistě od stolu bych si tipnul, že dusík z mléka v akci může být levnější než dusík ze sušeného hnoje. Mléčný vápník v chelátové vazbě může být taky dobře využitelný. U jódu bych tipoval, že má potlačit některé nežádoucí mikrobiální procesy. Musí tam... celý příspěvek >
Tsunami, Auroru nebo Radku? Co rodí nejdříve?, 17.6.2021 Obsahuje fotku
Aurora už taky zraje. Ale sklizeň bude až v sobotu na Leskoře. Plody, které padají, jsou moc chutné. Barva je taky velmi atraktivní. Už mi ani není moc líto, že jsem o sklizeň Tsunami přišel.
Tsunami, Auroru nebo Radku? Co rodí nejdříve?, 6.6.2021 Obsahuje fotku
Přezrálý plod Tsunami jsem dnes objevil (na omrzlém stromku) na zahradě v SZ Bulharsku. Aurora a Leskora jsou poblíž, ale začínají se jen velmi mírně vybarvovat. Rozdíl bude asi těch 14 dní. Chuťový rozdíl je ještě větší.
Vrublovanie do razstepu, 4.6.2021
S textem souhlasím. Dokonce jsem sám nedávno něco rouboval za zelena do rozštěpu (angrešt, rybíz, meruňka). Jenom to jméno hrušně mi nesedí. Jean d´Arc byl bratrem panny Orléanské (Jeanne d´Arc). Hrušeň je nejspíše pojmenována po jeho sestře.
Paprika nasadila květy - je to brzy?, 22.4.2021
Já jsem při venkovní výsadbě nechával pro zajímavost vždycky několik kvetoucích paprik nebo paprik s plůdky a zbytek (asi 90%) jsem měl z pozdějšího výsevu. Rostliny s květy a plůdky při výsadbě měly dříve plody. To mi vyhovovalo. Rostliny bez květů... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk 2021, 4.4.2021 Obsahuje fotku
Všiml jsem si, že mladé stromky toho moc nevydrží. Silnější stromy s mohutným kořenovým systémem, dostatkem živin apod., jsou odolnější. Před měsícem mi rozkvetly Tsunami. Jeden stromek jsem chránil, ale i na tom druhém nalézám zelené plůdky. Plůdky... celý příspěvek >
SULKA postřik - jak moc narašené můžou být pupeny?, 27.3.2021
Meruňkám měď až tak nevadí, např.Champíon se doporučuje stříkat do květů jako ochrana před jarními mrazy. Tam se však používá nižší koncentrace, jinak korunní lístky ihned zhnědnou.
Ochrana květů meruňky netkanou textilií, 26.3.2021 Obsahuje fotku
Letos jsem chránil jeden stromek Tsunami (koupený v Exoticplant před 4 lety). Při prvých mrazech (-6,5st.) jsem sestrojil ohradu kolem stromku až do výšky skoro 3m a uvnitř jsem ohříval vzduch pohyblivým infrazářičem 400W a teplou vodou. Posledně... celý příspěvek >
Ochrana květů meruňky netkanou textilií, 10.3.2021
Petře, Chladno je všude. Dokonce i teplota v moři je pouhých +7st. Na drsném severu (Bulharska) jsme zažili v pondělí ráno -6,5st. Takže jsem sám musel zvýšit „cibulový index“ o jednu vrstvu oblečení. Ve stanu opatřeném zářičem 400W jsem... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika