Rozkvétání meruněk 2021



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
4.4.2021 11:15

Všiml jsem si, že mladé stromky toho moc nevydrží. Silnější stromy s mohutným kořenovým systémem, dostatkem živin apod., jsou odolnější. Před měsícem mi rozkvetly Tsunami. Jeden stromek jsem chránil, ale i na tom druhém nalézám zelené plůdky. Plůdky jsou velmi chlupaté a kalich vytváří dobrý izolační obal. V tomto případě byl mráz kolem -6ºC a celkově mrzlo od půlnoci do 8 hodin. Samozřejmě, plůdky mohou ještě opadnout nebo plody mohou být deformované. Ale ta mrazivá nálož nemusí být smrtelná.

Tsunami zelený plůdek na omrzlém stromě
Tsunami zelený plůdek na omrzlém stromě
Plůdek
Plůdek
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 3.4.2021 16:23

Po letní ochutnávce to vypadá, že si pan PP užije tepla bytového radiátoru do sytosti. Špatné počasí je u rozkvétání meruněk už celkem tradiční. Otevřely se první kvítky na Goldrichu na B-VA. Chystám se zítra použít Syllit na brokvoně, ale na meruňky se mi to zdá brzo. Další vhodný termín k postřiku bude pravděpodobně až koncem příštího týdne. A v jakém pořadí dáváte Signum a Prolectus?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 3.4.2021 17:58

Osobně bych nejdřív použil kontaktní Prolectus a při dokvétání systémové Signum.Jelikož je pro mě Prolectus velkou neznámou tak jsem ve čtvrtek raději použil mix Horizon - Prolectus.Druhý postřik bude Signum a po odkvětu pro sichr ještě Luna experience.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 3.4.2021 19:00

Kontaktní Prolectus asi nepronikbe do zavřených poupat a Luna experience není dostupný. Asi to nechám na příští týden, když stejně ještě nic nekvete, jen těch pár květů na Goldrichu. Ale díky za info, Jirko. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jz77f - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 191.131 (?), 4.4.2021 9:51

Nechci strašit, ale podle předpovědi počasí to vypadá na další rok bez meruněk sad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter.. - (7) - 168.103 (?), 4.4.2021 9:59

tak u mě určitě. -3° do plného květu, ani se nebudu snažit pod meruňkou topit. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 4.4.2021 11:15

Všiml jsem si, že mladé stromky toho moc nevydrží. Silnější stromy s mohutným kořenovým systémem, dostatkem živin apod., jsou odolnější. Před měsícem mi rozkvetly Tsunami. Jeden stromek jsem chránil, ale i na tom druhém nalézám zelené plůdky. Plůdky jsou velmi chlupaté a kalich vytváří dobrý izolační obal. V tomto případě byl mráz kolem -6ºC a celkově mrzlo od půlnoci do 8 hodin. Samozřejmě, plůdky mohou ještě opadnout nebo plody mohou být deformované. Ale ta mrazivá nálož nemusí být smrtelná.

Tsunami zelený plůdek na omrzlém stromě
Tsunami zelený plůdek na omrzlém stromě
Plůdek
Plůdek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 4.4.2021 12:22

čím starší a větší strom, tím větší naděje, že kvůli postupnému nakvétání nějaký ten květ přežije. Taky výška nad terénem hraje roli, když ve 2m nad zemí je mrazík a při zemi už slušný mráz, může být někde nahoře v koruně teplota pro květy ještě přijatelná. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.241 (?), 4.4.2021 10:48

Proč bez meruněk? Vždyť se ještě ani pořádně nezačaly nalívat květní pupeny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 4.4.2021 11:43

Proč bez meruněk? Vždyť se ještě ani pořádně nezačaly nalívat květní pupeny...

V Krkonoších asi ještě ne. smiley Jinak, -3°C do plného květu je prkotina. To zvládne Champion. Horší bude -3°C za měsíc. Předpokládám, že mně ty meruňky do středy pravděpodobně taky rozkvetou, nedá se nic dělat. Na Mimmovy plůdky je radostný pohled. V minulém roce se na chvíli vyklubaly, ale nakonec po několika mrazových vlnách zbylo jen pár meruněk. Nejvíc vydržela pozdně kvetoucí Leala, ale po dozrání byla v chuti dost mdlá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.226 (?), 4.4.2021 15:28

A má ten Champion vlastně nějaký smysl? V nějaké diskuzi tady jsem četl, že je to prakticky zbytečné... A kdy ho vlastně přesně aplikovat? Jak dlouho vydrží působit? U nás jsou teploty teď hlášeny dnes v noci a zítra -1, úterý -2,, středa -1, čtvrtek -2. Co s tím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika