SULKA postřik - jak moc narašené můžou být pupeny?



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
27.3.2021 13:39

Meruňkám měď až tak nevadí, např.Champíon se doporučuje stříkat do květů jako ochrana před jarními mrazy.

Tam se však používá nižší koncentrace, jinak korunní lístky ihned zhnědnou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 50.226 (?), 25.3.2021 19:35, zobrazeno: 6537x

Dobrý den, 

prosím o radu, jak moc narašené můžou být pupeny, pokud chci provádět postřik Sulkou. Uvádí se "těsně před rašením, těsně před otevřením, v době rašení, v době nalévání" a pod. a já jako začátečník nevím, co si pod tím přesně představit. Pokud je to možné, můžete mi prosím ukázat nějakou fotku pupenů, kdy to ještě jde, abych měl představu? Pořád jsem to odkládal kvůli počasí, sněžilo, pršelo, mrzlo a teď, když je konečně hezky, tak se bojím, že je už pozdě. Mockrát děkuji. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
thesilen - (15) - 50.226 (?), 26.3.2021 9:29

Přidávám fotky pupenů svých stromů - je možné prosím ještě některé postříkat Sulkou?

meruňka - bergeron
meruňka - bergeron
meruňka - leskora
meruňka - leskora
hrušeň - clappova
hrušeň - clappova
hrušeň - abate
hrušeň - abate
nektarinka
nektarinka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 26.3.2021 18:05

Ano šlo by to stříknout Sulkou, nektarinku klidně i mědí (Champion) proti kadeřavosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.226 (?), 27.3.2021 9:00

Děkuji Vám. Co se týče broskvoní/nektarinek, postříkal jsem je nedávno Kuprikolem. Část mi ho ještě zbyla, můžu jím postříkat ještě i meruňku? A pokud ano, za jak dlouho od včerejšího postřiku Sulkou? U mědi nehrozí takové spálení pupenů jako u síry? 

Jinak přikládám ještě jedno foto pupenů nektarinky - jsou i takovéhle větší pupeny v pořádku na postřik Sulkou? Není už pozdě? Nerad bych je spálil.

Děkuji moc za rady.   


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.200 (?), 27.3.2021 12:37

Ty pupeny ještě nejsou bůhvíjak nalité, takže snesou Sulku i Kuprikol.Meruňkám měď až tak nevadí, např.Champíon se doporučuje stříkat do květů jako ochrana před jarními mrazy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.103 (?), 27.3.2021 13:03

mám stejný názor. Je-li celá broskvoň narašená stejně, jako větvička na fotce, nebál bych vůbec postříkat jí proti kadeřavosti Kuprikolem. Broskvoni to neublíží. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 50.226 (?), 27.3.2021 13:25

Ano, je narašená stejně. Kuprikolem jsem ji stříkal asi před deseti dny. Mám postřik ještě tedy zopakovat? Nebo teď použít Sulku na přezimující škůdce? Tou jsem ji ještě nestříkal. Nebo obojí? Případně v jakém časovém odstupu? Díky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 27.3.2021 13:39

Meruňkám měď až tak nevadí, např.Champíon se doporučuje stříkat do květů jako ochrana před jarními mrazy.

Tam se však používá nižší koncentrace, jinak korunní lístky ihned zhnědnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 28.3.2021 8:59

Cena chem. přípravku je čím dál vyšší, proto je třeba postupovat hospodárně, používat je s rozumem a číst příbalové letáky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.226 (?), 28.3.2021 10:10

Letáky čtu, ale nejsem si úplně jistý, na co teď narážíte. Na druhý postřik proti kadeřavosti, který je možná zbytečný? Četl jsem jinde taky, že je dobré jej s odstupem týdne až dvou znovu zopakovat, pokud pupeny ještě nejsou otevřené, tak nevím. A nebo na postřik meruňky mědí? Tam se přece píše meruňka - na počátku rašení - proti korové nekróze. Jelikož mi zbyl namíchaný Kuprikol, tak jsem chtěl vědět, jestli ho na tu meruňku použít nebo ne. Jsem opravdu začátečník, takže opravdu nevím, které postřiky jsou úplně nutné a které vynechat a v různých zdrojích jsou názory různé. Poprosil bych Vás tedy vysvětlit nějak "polopatě" - mám namíchaný Kuprikol ještě nějak použít v zahradě - právě abych byl hospodárný. Děkuji.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika