Kdoule - poživatelnost za syrova



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
11.12.2021 7:45

Kdoule se téměř nedá ukousnout jako jablko. Po nakrájení na tenké plátky se jíst dá. Stravitelnost syrových plodů však není tak dobrá jako u jiného ovoce. Doporučuji spíš jen na ochutnávání.

Kdoule na stromě
Kdoule na stromě
Kdoule hruškotvaré
Kdoule hruškotvaré
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 68.117 (?), 9.12.2021 17:07, zobrazeno: 2194x
Pokud tu někdo pěstuje kdoule (ne kdoulovec) mohl by mi prosím říct jak je to s poživatelností plodů za syrova? Každý web totiž říká něco jiného a proto chci odpověď od samotných pěstitelů.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.43 (?), 10.12.2021 14:24

Kdouli pěstuji jako okrasný strom a na podnože.

Při dnešním luštění semen jsem poprvé zkusil ochutnat odrůdu Rassmamut.

Plod byl mírně namrzlý ale kupodivu se to dá jíst. Je to hodně vláknité a překvapivě není dužnína nahořklá. Určitě to bude zdravé.

Ještě jsem zkusil Kaki Tipo, to bylo vynikající. Oliva Megaron je dosti nahořklá (teměř neživatelná).

Pokud Vám chutnají například okrasné jablíčka tak sníte i kdouli. Kdoule je ale určena především na zpracování: pečení, marmelády, želé a jiné.

J.A.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 11.12.2021 7:45

Kdoule se téměř nedá ukousnout jako jablko. Po nakrájení na tenké plátky se jíst dá. Stravitelnost syrových plodů však není tak dobrá jako u jiného ovoce. Doporučuji spíš jen na ochutnávání.

Kdoule na stromě
Kdoule na stromě
Kdoule hruškotvaré
Kdoule hruškotvaré
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 68.117 (?), 11.12.2021 10:14
A chuť mají za syrova jakou? Jsou trpce svíravé nebo v nich je i nějaký náznak cukru? P.S nezlepší se jejich stravitelnost třeba 2 měsíčním skladováním?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
betak - (7) - 11.192 (?), 11.12.2021 10:29
Skúste na hrubo nastrúhať, natlačiť do pohára a fermentovaný. Pridať trocha cukru, soli, korenie, hrebicek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 25.89 (?), 12.12.2021 20:37
Vynikající do pečeného čaje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.142 (?), 13.12.2021 14:43

Jako základ pečeného čaje u nás používáme rybíz. A protože nemám kdouli, ale kdoulovce, ten v té době ani ještě neví, co je to zrání. Zkoušel jsem to nějak využít podle jakéhosi receptu z internetu a byl to hnus, velebnosti. Pak jsem vynalezl jistý způsob co s tím. Nakrájím plody už zrající a voňavé na malé kousky a ve sklenici prosypu cukrem. Když se to slehne, cukr dosypu a opět dokud je místo.Cukr vytáhne z plodů šťávu, plody se scvrknou, vznikne voňavý poměrně kyselý sirup. Když je to hotové, sirup scedím, plody vyhodím a používám do čaje místo citronu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 246.176 (?), 13.12.2021 13:37
Právě jsem ochutnal. Chuť sladkokyselá, mírně trpká. Ale příjemně. Mimmo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika