Meruňky 2021



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
1.7.2021 16:35

Já při tomto teplém počasí pauzu nemám. Sklízím teď Orangered a mám ještě několik plodů Goldrich. Obojí jsou dost veliké atraktivní plody. Taky mi zraje veliká no name meruňka s větší násadou. Její plody však nejsou tak hezké.

Orangered
Orangered
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 1.7.2021 16:35

Já při tomto teplém počasí pauzu nemám. Sklízím teď Orangered a mám ještě několik plodů Goldrich. Obojí jsou dost veliké atraktivní plody. Taky mi zraje veliká no name meruňka s větší násadou. Její plody však nejsou tak hezké.

Orangered
Orangered
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 2.7.2021 12:39

Moje plody ORANGERED před dvěma lety jsou na fotkách v tomto odkazu.

Orangered je chuťovka, možná moje nejoblíbenější meruňka. Goldrich nepřeplodil, plody budou jistě velké. I přes vlhké počasí suchá skvrnitost nikde na meruňkách nepostupuje. Závlaha z nebe prozatím ideální. 

Orangered
Orangered
Orangered
Orangered
Goldrich
Goldrich
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 3.7.2021 21:07

Orangered a Early Orange jsem zrušil, Tomcot je bude následovat, Momentálně začíná dozrávat Ledana, vybarvuje Soledane a pár Tomcotů..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 5.7.2021 11:39

Orangered je zajímavá chuťovka a ještě k tomu s nádherným červenooranžovým zbarvením plodů zvláštního odstínu. Plody sice nejsou každý rok díky jarnímu mrazu, ale přesto je to raritní kus. Pokud se Early Orange bude prezentovat alespoň čásečně originální chutí plodů, tak budu z likvidací taky váhat. 

Radka
Radka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 5.7.2021 16:10

Ledana bude ještě potřebovat 3-4 dny, jednu na omak měkou jsem opruboval.Byla kapánek kyselejší s tou pravou meruňkovou příchutí.

Ledana
Ledana
Ledana
Ledana
Soledane
Soledane
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.7.2021 21:15

Naděje na Soledane pořád ještě žije. 

Soledane?
Soledane?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 10.7.2021 13:46

Ledana je už z větší části obraná, chutná sladce navinulá meruňka.Po neděli dozrají Soledane a Legolda, vybarvují Bergeval a Shamade.

Ledana
Ledana
Soledane
Soledane
Shamade
Shamade
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 10.7.2021 16:19

Plod na fotce byl schovaný pod listy, takže nemá červené líčko, ale přesto si myslím, že se jedná o Soledane. Doba zralosti by odpovídala. I když záměn je samozřejmě celá řada. 

Soledane
Soledane
Soledane
Soledane
Soledane
Soledane
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 88.6 (?), 12.7.2021 21:10

Toto je fotografia do viacerých súčasných fór, tak nech je práve v tomto: to zavarené je džem z Tomcotu, plus plody dozrievajúcej marhule Goldrich a broskyne Fenix. Kvalitatívne je to všetko bez problémov, ovocie spĺňa každoročný výborný štandard     mino BA


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 13.7.2021 20:23

Džem z Tomcotu? Tak to by asi prozatím nešlo. Orangered sice povětšinou taky ještě zelený, ale z vršku byl jeden plod zralejší a yes

Tomcot
Tomcot
Orangered
Orangered
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika