Příspěvky uživatele - 205.168

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ukousnuté květy růží a jiné, 11.8.2008
Pokud se rozhodnete sázet růže po růžích, tak vyměňte půdu ve výsadbové jámě (cca 50cm na 50cm, hloubka dle kořenů, hlavně neohnout kořeny nahoru - jinak Vám z nich zase vyroste nějaký ten planý vlk.). Někdy se na starých zahradách najdou poklady z... celý příspěvek >
Zlute listy, 11.8.2008
Zdravím Tazz1, řekla bych, že není třeba se děsit. Žádná závažná choroba to nebude, ostatní listy jsou zdravé a rostlina, kromě těch pár listů nejeví známky choroby. Navíc jsou to neperspektivní starší listy uvnitř keře. Já bych řekla: oberte žluté... celý příspěvek >
Ukousnuté květy růží, 6.8.2008 Obsahuje fotku
Děkuji za poklonu paní Simony a zdravím všechny, které tenhle problém trápí. Nejste v tom sami. Já už několik let zoufale a se střídavými úspěchy bojuji s těmito záludnými škůdci. Škoda, že jste se na jaře nedotázala na fóru růže (na "škůdce" moc... celý příspěvek >
Růže do květináče, 6.8.2008
Řekla bych to takhle..."Mirko, pusťte to z hlavy." . Zůstaňte u muškátů a surfinií, růžím by se v truhlíkách nedařilo a přineslo by Vám to zklamání. Ony by to nezvládly - teplotní změny na rozpáleném okně v přehřáté zemině v relativně... celý příspěvek >
dnešní růže nevoní?, 6.8.2008
Ano i ne. Staré růže voněly silně a omamně, nahradily je moderní šlechtěnci, kde se kladl důraz hlavně na množství květů, efektní poupata a odolnost vůči chorobám a vůně se tolik nežádala. A tak se přitom šlechtění nějak vytratila - u exkluzivních... celý příspěvek >
Dědečkova červená voňavá, 6.8.2008
Zdravím Foá... Záleží na tom, kdy jí dědeček zasadil, řada růží, které se pěstovaly před válkou už zanikla, stejně jako se změnila poválečná nabídka růží. Za první republiky se u nás hodně pěstovaly růže od Böhma z Blatné a díky němu i dovezené... celý příspěvek >
odstřihávání odkvetlých květů, 6.8.2008
Zdravím JITo, musím Vás zklamat, ale odstřihávání odkvetlých květů u jednoukvetoucích růží nepomůže. Může ovšem povzbudit neochotné remontantní druhy růží k ochotnějšímu druhému kvetení. Je třeba smířit se s tím, že jednoukvetoucí nejsou schopny... celý příspěvek >
ramblery, 6.8.2008
Zdravím paní V....Proč se opakovaně kvetoucí rambler tak špatně shání... Protože rambler, který by ještě jednou na konci léta zakvetl tak bohatě, jako v prvním kvetení, dosud neexistuje. I když nejznámější 'Super Excelsa' a 'Super Dorothy' se... celý příspěvek >
díky, 29.7.2008
Díky, taková reakce potěší až se pýřím. Já vím, někdy jsou to "skororomány", je to můj zvyk:... když informace, tak co nejpřesnější, když rada, tak co nejpodrobnější... Někdy se musím krotit, ale když už tomu všichni věnujeme čas, tak... celý příspěvek >
zazimování popínavých růží, 29.7.2008
Dobrý den, paní Preclíková, ráda slyším, že se růži dobře daří. Remontující je určitě, když Vám po odstřižení znovu vykvete. Jednoukvetoucí to nedokáže, ať už jí k tomu budete nutit jakýmikoliv prostředky. Vzrostlé letité pnoucí růže se už nemusí... celý příspěvek >
prvenství New Dawn?, 29.7.2008
O kvalitách a snadné množitelnosti 'New Dawn' svědčí to, že se udržela v nabídce školek do dneška. Není to první moderní pnoucí růže, za tu je považována 'Turner´s Crimson Rambler' z roku 1893. Není to ani první opakovaně kvetoucí pnoucí... celý příspěvek >
růže do živého plotu, 29.7.2008
S 'Alexander von Humboldt' nemám zkušenosti, na www.helpmefind.com píší, že maminka byla R. kordesii a babička R. rugosa, takže by měla po nich zdědit odolnost. Jenže výšku u ní uvádějí 275 až 365 cm! Takže nejspíš žádný drobeček. 'Don Juan' je... celý příspěvek >
začínám s popínavými růžemi, 29.7.2008
Ne, nezapomněla jste na nic, je to perfektní. S tím řízkováním pod lahev mi mluvíte z duše.
Sadové růže, 21.7.2008
Právě balím a odjíždím, ozvu se až se vrátím, bude to na delší povídání... . Jen jsem chtěla poznamenat k Händelovi, je velmi náchylná na choroby a patří k těm co jsou málo mrazuvzdorné, mám s ní špatné zkušenosti. Zkuste zatím zapátrat po... celý příspěvek >
Růže - nerozvine, 21.7.2008
Je to tohle, že?... www.sactorose.org/ipm/83botrytis.htm?. Proti Botrytidě je špatná obrana, některé růže jsou na ní náchylnější, ale napadá v podstatě všechny. Chemická ochrana je možná, ale zabere málokdy - plíseň útočí za deštivého a chladného... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika