Příspěvky uživatele - 205.168

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Napoleonova čapka, 19.6.2008 Obsahuje fotku
Vámi hledaná "Napoleonova čapka" se jmenuje oficiálně "rosa centifolia muscosa cristata" neboli "Chapeau de Napoléon" (klikněte si...) je z roku 1827, kvete jen jednou, ale přebohatě, nádherně voní a má bizarní tvar poupěte a kališních lístků -... celý příspěvek >
Růžový keř, 19.6.2008
"Růže keřová" je nepřesný obchodní název - skrývají se pod ním růže různých typů vzrůstu. Oficiální dělení růží je: velkokvěté, mnohokvěté, pokryvné, mini, pnoucí a sadové. Vaše růže je naprosto typická růže sadová. Může být... celý příspěvek >
Stříhání odkvetlých růží, 19.6.2008
Pro mnohokvěté: odstraňujte květenství šikmým řezem 1 cm nad prvním "pravým" listem (tzn. pětičetným). U velkokvětých podle vzrůstnosti růže, můžete stříhat i nad druhým pravým listem (např. do vázy). Důležité je stříhat na list, který... celý příspěvek >
Eden Rose 85, 16.6.2008 Obsahuje fotku
Je tohle Vaše růže? Takhle jsem jí nafotila loni u Pelců v Sobotce.
pro Micuko o růžích, 16.6.2008
Nesmekejte, takový nadšenec jako vy se musí vypracovat v odborníka velmi brzy  .  Neplakejte pro ní, jsou jiné žluté, jukněte na vlákna "střih růží" a "sadové jako pnoucí" - připojovala jsem tam pár fotek ze... celý příspěvek >
zelenokvětá růže, 16.6.2008 Obsahuje fotku
připojuji se k diskuzi znovu po pár měsících, teď růže kvetou, tak přidám další odrůdu s foto: "Glowing" a ještě pár fotek pro inspiraci.
pro Micuko o růžích, 16.6.2008
Vzpomínám si, jak jste na jaře sázela Paul´s Scarlet Cl. a Royal Gold, moc mne mrzí, že jedna umřela. Nebyla to náhodou ta žlutá? Ty bývají háklivější.  Lili
my nic my muzikanti, 16.6.2008
To je super, co píšete, mám podobného "magora", tak se mi to moc líbí. Jen si nedělejte naděje, že z toho vyrostou, rozverný pes zůstává rozverným do konce života. Alespoň ten můj puntíkovaný miláček rozum nedostal a nezbylo, než se s tím... celý příspěvek >
bohužel to se stává, 16.6.2008
Ano bohužel, to se u zavoskovaných sazenic stává. Proto se snažím propagovat nákup přímo v růžové školce, pěkně na podzim, kdy růže ještě dokvétají a tak vím naprosto přesně, co kupuji. Cena je příznivá od 40 do 60 korun za běžné odrůdy, licencované... celý příspěvek >
Střih růží, 16.6.2008 Obsahuje fotku
Není mi jasné, co myslíte slovem "normální růže", tak abychom si rozuměli, pro začátek upřesním pojmy: růže velkokvětá je růže k řezu velikostí max do 1,2 metru (taková jako z květinářství), květy jsou jednotlivé na stonku. Růže mnohokvětá... celý příspěvek >
kam za růžemi do rozária, 16.6.2008 Obsahuje fotku
Jejej, škoda, že jsme si o tomhle nepovídali před týdnem. Teď tenhle uplynulý víkend byl Den otevřených dveří pro veřejnost v Soutěžním rozáriu v Hradci Králové - Kuklenách, které je jinak veřejnosti nepřístupné. To by se Vám moc líbilo, jsou tam k... celý příspěvek >
růže zachráněné před mšicemi, 16.6.2008
Danielo, ta poupata jsou výstavní krásky, radost pohledět. Růže pěstujeme proto, aby nám dělaly radost. Já když rozkvetou, tak u nich trávím hodiny a povídám si s nimi. Proto každé poškození člověka trápí a se škůdci nemá slitování. Taky nejsem... celý příspěvek >
povadlá poupata, 16.6.2008
Když vyloučíme květopase, připadá v úvahu ještě plíseň šedá (Botrytis cinerea), mrkněte na vlákno "zvadlé růže". Sluneční úpal způsobuje dočasné vadnutí, ale večer za chládku se všechno vrátí do původního stavu, květ se nepoškodí trvale.... celý příspěvek >
zahnědlé květy a nerozvíjející se poupata, 16.6.2008
Vypadá to na houbu Botrytis, známou spíše pod jménem plíseň šedá. Venku napadá za vlhkého počasí hlavně světlé a bílé růže, řádí ponejvíce ve sklenících, kde je vysoká vzdušná vlhkost.  Nic nezkazíte, když růže postříkáte : Fungicidy... celý příspěvek >
ramblery, 15.6.2008 Obsahuje fotku
Před časem tady na fóru paní sháněla ramblery, ale teď její dotaz nemohu najít, tak reaguji touto cestou... Hledala jste nějaký bujný rambler, který kvete záplavou květou a opakuje kvetení. Nikdo nevěděl, kde v ČR sehnat zahraniční odrůdy, které jste... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika