Příspěvky uživatele - 165.59

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odrůdy meruněk, 26.2.2010
Rouby odrůdy Bergerac by se daly sehnat na šlechtitelské stanici Veselé u Piešťan (Slovensko).
Řez broskvoní zasazených jaro 2008, 19.2.2009
V podstatě souhlasím s příspěvkem, připojuji hypotézu, že byla zřejmě i opomenuta předvýsadbová péče o půdu, což je rovněž při takové náročnosti broskvoní neméně důležité. Otázka ale zněla jinak-co teď s tím? Ani se moc nedivím, že odpověď žádná... celý příspěvek >
Jak jste na tom s kadeřavostí?, 12.5.2008
Nejdůležitější je udělat postřik před rozpukem pupenů a to přípravkem na bázi mědi. Ani mě letos jediný postřik Kuprikolem (0,6%) nezradil. Pouze některé vrcholové pupeny jsou zasaženy kadeřavostí, protože tyto první raší. Ale ty se pouze odstřihnou.... celý příspěvek >
Nejchutnější odrůdy broskví, 9.5.2008
Když zanedbáte postřik proti kadeřavosti broskvoní buď v termínu postřiku anebo v kvalitě postřiku, je jedno, jaká je náchylnost na tuto závažnou chorobu u tzv. různě odolných odrůd a kadeřavost vás nemine. A navíc i když splníte výše uvedené... celý příspěvek >
broskvoň z pecky, 18.4.2008
Mohu potvrdit i já, že letos je to s rašícími očky velká bída. Možná je na vině příliš teplá zima, takže speciální škůdci na očka měli zřejmě volnější pole působnosti. Jsem si jist, že podzimní očkování bylo u mě úspešné. Pupen podobně jako... celý příspěvek >
Mandloň - co to vlastně je?, 25.3.2008
Mandloně pěstuji 18 let, a to odrůdy Sladkoplodá krajová, Zora, Vama a Texas. Před asi deseti lety jsem pěstoval i odrůdu Baden Troito, která měla pozdnější kvetení, ale po jedné silnější zimě totálně umrzla a uschla. Jinak sklízím každoročně, i když... celý příspěvek >
Meruňka kvete, 17.3.2008
Bude to letos opět boj o to štěstíčko, na kvetení je opravdu velmi brzo. Obzvlášť, když si uvědomíme, že nejcitlivější jsou až malé plůdky, které namrzají už při -0,5°C. Ale v přírodě je to tak zařízené, že jeden rok něco je a něco... celý příspěvek >
Nejchutnější odrůdy broskví, 16.3.2008
Mohu Vám pomoci, ale potřebuji na Vás kontakt, jinak to snad nebude takový problém. Odrůdu Babygold jsem neviděl v prodejní síti několik let. V chladnějších podmínkách by Vám ale nemusela dozrát do standartní kvality. I.H.
broskvoň z pecky, 13.3.2008
Ještě jsem si vzpomněl na jednu důležitou okolnost. Stromový balzám není vhodný pro ošetřování broskvoňových jednoletých výhonů. Takže pokud jsou stromky teprve jednoleté, byl bych velmi opatrný při jeho použití k zatírání ran. Já používám bez... celý příspěvek >
broskvoň z pecky, 13.3.2008
Podle rozsahu okusu můžete zkusit i transplantaci kůry z větve broskvoně, kterou byste stejně při jarním řezu odstranil. Čím je okus staršího data, tím je menší naděje u všech pokusů o záchranu nadzemní části stromku. Nejlepší by bylo, kdyby... celý příspěvek >
broskvoň z pecky, 5.3.2008
Pokud si sám stromek vypěstujete bez přesazení, máte daleko větší šanci se dočkat jeho dlouhověkosti i produkční schopnosti 15-20 let samozřejmě v závislosti na dalších podmínkách, zejména klimatických a půdních. Ještě se vrátím ke článku ze 4.3. -... celý příspěvek >
broskvoň z pecky, 4.3.2008
Velice zajímavá diskuse o podnožích pro broskvoně. Já jsem celý svůj sad založil bez přesazení jediného stromku, tedy z podnožových pecek broskvomandloní a mandloní. Vyrostlé podnože jsem pak zaočkoval na požadované odrůdy díky zaslaným  výhonům... celý příspěvek >
správný výběr, 2.3.2008
Bohužel jste nenapsala, v jaké hloubce máte hladinu spodní vody, ale pokud by to bylo méně než 1m, bylo by to pro stromek asi složité přežít. S případným odvodněním pozemku nemám zkušenosti. Jinak by Vámi uvedené podmínky byly vcelku vyhovující. Mému... celý příspěvek >
Jakou odrůdu nektarinek?, 28.2.2008
Pan Vysloužil má pochopitelně pravdu, je vidět, že je zkušeným zahrádkářem. U toho hnoje jsem opomenul popsat, že to musí být dobře rozložený hnůj, který se drolí téměř jako kompost. Po výsadbě si kontrolujte vlhkostní poměry půdy a v případě sucha... celý příspěvek >
Jakou odrůdu nektarinek?, 28.2.2008
Doporučil bych Vám odrůdu Harco, i když se dají sehnat i jiné kvalitní odrůdy. Pěstování nektarinek je náročná záležitost. Do dobře připravené a na podzim vyhnojené půdy (kompost, hnůj pokud možno ne prasečí) se vysadí stromek až v době rašení, ale... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika