Jak jste na tom s kadeřavostí?



host - 165.59 (?)
12.5.2008 16:18

Nejdůležitější je udělat postřik před rozpukem pupenů a to přípravkem na bázi mědi. Ani mě letos jediný postřik Kuprikolem (0,6%) nezradil. Pouze některé vrcholové pupeny jsou zasaženy kadeřavostí, protože tyto první raší. Ale ty se pouze odstřihnou. Postřik jsem provedl v první dekádě února a stromy jsem doslova umyl. Pokud se stříká jen Sulkou nebo Syllitem, smývatelnost je vyšší než u měďnatých přípravků a s kadeřavostí může být problém. Po vyrašení Kuprikol ani Sulku nedoporučuji, mohlo by dojít k popálení mladých lístků I.H.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 4.39 (?), 11.5.2008 12:18, zobrazeno: 20641x

Dobrý den. 
V posledních 6 letech spočíval můj boj s kadeřavostí v 1-2 postřicích Kuprikolem, popř. Sylitem na počátku vegetace. Až do loňska to bezvadně fungovalo. 
Na základě doporučení z tohoto fora jsem letos provedl ještě 1 postřik Sulkou (v max. doporučené koncentraci) v lednu - dříve jsem se k tomu nedostal. Přitom jsem důkladně omyl nejen broskvoně, ale i kolem rostoucí rybízy. 
Nyní jsem dost rozpačitý z výsledku - po třech důkladných postřicích (sulka, kuprikol) mám jeden stromek chycený zcela (pozdní broskev) a nektarinka (dost si na ní zakládám) má chycené konce větví.

Vidím to na přehodnocení strategie postřikování v příštím roce- není náhodou (nově) popsána rezistence houby k některým z výše uvedných postřiků?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.35 (?), 11.5.2008 16:06

Dobrý den, já jsem stříkal 17. ledna Kuprikolem, pak 8. března Syllitem 20. března zase Syllitem. Poprvé letos to vyšlo, nikde ani náznak kadeřavosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.111 (?), 11.5.2008 23:59

já vloni po opadu listů a letos na jaře v březnu Championem, poté po l4 dnech Syllitem- a jsem na tom (jako každý rok) velmi dobře

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 80.39 (?), 12.5.2008 8:13

Můj problém je v tom, že na podzim broskvoně balím do hader kvůli zimním mrazům. K postřikům se celé stromy proto dostanou až později. Výsledkem je výskyt choroby. Možná změním strategii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 136.16 (?), 12.5.2008 9:32

Letos mám broskve zasaženy kadeřavostí hodně, Stříkal jsem jako předtím.V zimě sulka, na jaře 3x, kuprikol a novozir. Nemáte někdo zkušenosti, jestli se výskyt kadeřavosti nezvyšuje s tím, že máte v okolí neošetřovanou broskev, prolezlou kadeřavostí??Děkuji.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 165.59 (?), 12.5.2008 16:18

Nejdůležitější je udělat postřik před rozpukem pupenů a to přípravkem na bázi mědi. Ani mě letos jediný postřik Kuprikolem (0,6%) nezradil. Pouze některé vrcholové pupeny jsou zasaženy kadeřavostí, protože tyto první raší. Ale ty se pouze odstřihnou. Postřik jsem provedl v první dekádě února a stromy jsem doslova umyl. Pokud se stříká jen Sulkou nebo Syllitem, smývatelnost je vyšší než u měďnatých přípravků a s kadeřavostí může být problém. Po vyrašení Kuprikol ani Sulku nedoporučuji, mohlo by dojít k popálení mladých lístků I.H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 196.170 (?), 5.6.2008 13:22

Letos jsem poprvé zapomněl postříkat a výsledek = katastrofa, tak silné napadení jsem v životě neměl. Celé stromy půjdou do háje, nemám defakto žádné zelené listy, jen červené a suché. Je to hrůza. S pěstováním broskví končím, jednou na to zapomenu a je to v pr... lepší jsou meruňky a hrušky, ty stačí stříkat minimálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 5.6.2008 13:32

Letos měli všichni hodně kadeřavost. Stromy by to zlikvidovat nemělo. To vám pořád ještě nerostou zdravé listy? Kde to pěstujete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 75.136 (?), 5.6.2008 13:39

Letos porvé nemám ani náznak kadeřavosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 5.6.2008 14:13

Se sadařením teprve začínám, proto mám stromečky "čerstvě" vysazené. Nicméně, na broskvičce Harbrite se bez jakéhokoli ošetření (stříkala jsem jenom Mospilanem proti mšicím) lístky krásně zelenají, kadeřavost nikde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika