broskvoň z pecky



host - 165.59 (?)
13.3.2008 21:03

Ještě jsem si vzpomněl na jednu důležitou okolnost. Stromový balzám není vhodný pro ošetřování broskvoňových jednoletých výhonů. Takže pokud jsou stromky teprve jednoleté, byl bych velmi opatrný při jeho použití k zatírání ran. Já používám bez problému bílou latexovou barvu, do které přimíchám trochu Kuprikolu - rány se výborně zahojí. I.H. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 165.59 (?), 13.3.2008 21:03

Ještě jsem si vzpomněl na jednu důležitou okolnost. Stromový balzám není vhodný pro ošetřování broskvoňových jednoletých výhonů. Takže pokud jsou stromky teprve jednoleté, byl bych velmi opatrný při jeho použití k zatírání ran. Já používám bez problému bílou latexovou barvu, do které přimíchám trochu Kuprikolu - rány se výborně zahojí. I.H. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.98 (?), 18.3.2008 13:42

I.H.: pozdě jsem si přečetl příspěvek od Vás... sorry. Už jsem to zamázl balzámem. Ano kmínek je jednoletý... ale nemám strach o stromek, pokud odejde část nad okusem, jsem přesvědčen že vyraší i ze zbytku kmínku redhavenu pod okusem, a do podzima udělá ještě hezčí kmínek s korunkou.  Nevim jak může zarůst odhalené dřevo, když na něm je balzám... moc tomu nevěřím.  Asi to nezvládne a uschne:-) no co... moje chyba že jsem nechránil před zajícem.

každopádně díky. Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.186 (?), 18.3.2008 14:59

Zrovna broskvoně z pecky (generativně množené) prý dost stabilně dávají hodnotné potomstvo, asi nejistěji ze všech šlechtěných ovocných dřevin. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.208 (?), 27.3.2008 17:16
Ač nejsem žádný odborník, moc ráda zkouším co se dá.Vypěstovala jsem si nektarinku z pecky, nejdřív byla asi dva roky v květináči, ale na zahradě, pouze na zimu jsem jí s květináčem uložila do kompostu, aby kořínky netrpěly. Pak jsem jí vysadila na místo, kde je dosud, roste jako divá a dokonce vloni poprvé kvetla a přinesla nádherné plody, které měly výbornou chuť, byly slušně velké.Měla jsem obrovskou radost, protože nikdo ze známých mě nedával naději, že se dočkám vůbec nějaké úrody.Přitom nadm.výška je u nás přes 6oo m.Takže zkoušejte, příroda je mocná čarodějka! Mirka etvw
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.31 (?), 8.4.2008 23:23

Může, už 25 let sklízím broskve z neočkovaných stromů vysazených z pecek dovezených z Bulharska. Petr 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mykovec2 - (5) - 82.62 (?), 23.3.2008 1:09

Všechny broskvoně, mimo palmet, pěstuji tak, abych plody sklidil bez pomoci žebříku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 186.98 (?), 17.4.2008 14:56

Rád bych se zeptal, jak vážete materiál při očkování, nejen broskvoní. Vážete to na sílu, nebo jen lehce? Kdy povolujete úvazek?

Ptám se, protože mám letos méně chycených oček, dával jsem tři, takže dobré, ale i tak... mě to štve.

Na podzim se zdály všecky, že jsou chycené, ale asi to jen tak nějak pofidérně přežívalo, a přes zimu odešlo. Četl jsem nedávno překvapující skutečnost, že očka obvykle přirostou do tří dnů, což je asi pochopitelné, jinak by dlouho nevydržela. Ten test s tím odlamujícím se řapíkem ale asi nefunguje jak má... všechny řapíky mi prakticky odpadly, alespoň jsem o tom přesvědčen. Kdy se teda má správně úvazek u oček odstranit?

Přeci jen... kdyby to bylo moc brzo, mohlo by to očko nějako vysychat ne?

Karlos(věří ve Vaše odpovědi)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.133 (?), 17.4.2008 15:32

uvazuji pevně a úvazky lze odstranit za 14 dní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.133 (?), 17.4.2008 15:39

Také jde o to co máš za podnož. Když se roubuje moc brzy, některé podnože dokáží udělat takový zával že očko nemá šanci.

Při očkování je příliš mnoho proměnných: Kvalita práce, kvalita podnože, roubu, vhodnost podnože, závlaha, škůdci co vyžírají očka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 179.196 (?), 17.4.2008 23:06

Také jsem očkoval spící pupeny a pár jich je už věčně spících. Myslím že se může při očkování mechanicky poškodit jádro pupenu i když to není vidět... a to jak řezem tak třeba stahováním. Ale stejně to stahuju fest.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika