Meruňka kvete



host - 165.59 (?)
17.3.2008 16:27

Bude to letos opět boj o to štěstíčko, na kvetení je opravdu velmi brzo. Obzvlášť, když si uvědomíme, že nejcitlivější jsou až malé plůdky, které namrzají už při -0,5°C. Ale v přírodě je to tak zařízené, že jeden rok něco je a něco není.  S příspěvky souhlasím, u větších stromků připadá v úvahu i jemné rosení v koruně; pokud máte dostatek vlastního zdroje vody tak ani takových -6°C by nemuselo být katastrofou. I.H.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 53.209 (?), 12.3.2008 8:04, zobrazeno: 67243x

Tak sousedům rozkvetla včera meruňka-tedy otevřely se první květy.  V Polabí, 185 m.n.m, odrůda Madarská. Mají jí na jižní straně těsně u domu. Moje Madarská na volné ploše myslím ukáže první květy do konce týdne. Zajímalo by mne, o kolik dní-týdnů je to proti "normálu"./nebo průměru/.Honza

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.167 (?), 12.3.2008 8:18

To by mě zajímalo taky. Minulý rok mě meruňky pomrzly v dubnu (zřejmě nebydlím příliš daleko od tvého kamaráda, moje nadm. výška je  asi o 5m menší).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 53.209 (?), 12.3.2008 8:46

Ještě já..já si nepamatuju, kdy přesně jim to kvetlo loni, ale je fakt, že to moc nepomrzlo, protože meruněk tam měli v létě dost..Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.142 (?), 13.3.2008 20:53

Dobrý večer, já odhaduji kvetení do týdne (spíše do 2-3 dnů), bohužel. Ještě se pokusím postřikem něco zachránit. Též mám odrůdu Maďarskou, umístěnou na mírném jižním svahu, nechráněnou, oblast plzeňsko (330-350 m.n.m.). V minulém roce mně pomrzly i broskvoně, letos to s meruňkou nevidím růžově , broskvoně snad mají ještě šanci. Andrea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
radegast - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 3.169 (?), 17.3.2008 10:26

Jak zachránit kvetoucí merunku s ohledem na aktuální předpověd počasí a noční teploty -3 °C?  Předem děkuji za radu

Martin (středočeský kraj, 255 m.n.m.)

obr1
obr1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 1.3 (?), 17.3.2008 11:45

Přehoďte přes ni na noc netkanou bílou textilii, meruňku nemáte tak velikou, tak by se to snad dalo zvládnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 221.138 (?), 17.3.2008 12:12

Dobrý den. Přesně tak, a ještě je možné pod tu textili vhodným způsobem umístit hořící svíčku, např. takovou, co se dává na hroby. Ta ten prostor dokáže zahřát a v pohodě květy přečkají. Dělal jsem to už před 3Oi lety a když je stromek menší, vždy to zabralo. Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radegast - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 3.169 (?), 17.3.2008 15:48

Děkuji moc za rady, mám takové stromky 3 tak to udělám u všech. Ještě mne napadlo textílii namočit a využit tak měrného skupenství vody. Myslíte že to nebude kontrapoduktivní? Nebude se to odpařováním naopak ochlazovat rychleji.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 17.3.2008 15:56

Myslím že to vadit nebude - pokud těžká mokrá folie meruňku nepoláme. V daných teplotách bude víc vody tuhnout než se odpařovat, takže skupenského tepla se uvolní. 
  Přikrytí fólií má za hlavní smysl zabránit proudění vzduchu, který se udrží v koruně a nenahradí studeným.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.59 (?), 17.3.2008 16:27

Bude to letos opět boj o to štěstíčko, na kvetení je opravdu velmi brzo. Obzvlášť, když si uvědomíme, že nejcitlivější jsou až malé plůdky, které namrzají už při -0,5°C. Ale v přírodě je to tak zařízené, že jeden rok něco je a něco není.  S příspěvky souhlasím, u větších stromků připadá v úvahu i jemné rosení v koruně; pokud máte dostatek vlastního zdroje vody tak ani takových -6°C by nemuselo být katastrofou. I.H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika