broskvoň z pecky



host - 165.59 (?)
18.4.2008 11:34

Mohu potvrdit i já, že letos je to s rašícími očky velká bída. Možná je na vině příliš teplá zima, takže speciální škůdci na očka měli zřejmě volnější pole působnosti. Jsem si jist, že podzimní očkování bylo u mě úspešné. Pupen podobně jako pan Vysloužil neomotávám, úvazek by se měl povolit za tři týdny po očkování, před zimou jej odmotám.  Někdy na zimu zaočkovanou část chráním proužkem novinového papíru, ale teď jsem to neudělal. I.H.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 17.4.2008 23:13

Jste na tom ještě dobře. Mně letos z 5 oček neraší žádné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.155 (?), 17.4.2008 23:58

No díky. Já si říkám, že tím silným uvazováním třeba ten pupen moc zmáčknu, nebo ho omezuji v přirůstání.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 18.4.2008 7:48

Já většinou pupen nechávám koukat mezi úvazky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.59 (?), 18.4.2008 11:34

Mohu potvrdit i já, že letos je to s rašícími očky velká bída. Možná je na vině příliš teplá zima, takže speciální škůdci na očka měli zřejmě volnější pole působnosti. Jsem si jist, že podzimní očkování bylo u mě úspešné. Pupen podobně jako pan Vysloužil neomotávám, úvazek by se měl povolit za tři týdny po očkování, před zimou jej odmotám.  Někdy na zimu zaočkovanou část chráním proužkem novinového papíru, ale teď jsem to neudělal. I.H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.16 (?), 18.4.2008 12:33

Mám dotaz pro zkušené pěstitele.Chtěl bych zkusit zasít pár broskvových pecek na pokusničení s očkováním.Mám možnost pecek z vyšlechtěných broskví (Red haven, Luna),nebo z jakéhosi semenáče, který vypadá zdravě, pravidelně plodí malé, zelené,téměř nepoživatelné broskve, které jsou ještě dlouho na podzim tvrdé.Ale zdá se být odolný.Díky za rady.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 18.4.2008 13:16

Jednoznačně tu poslední. Dokud nebyly broskvoňové podnože selektovány, užívaly se i ve velkovýrobě semena vinohradnických broskví - pozdně zrajících semenáčů. Skoré broskve mají často neklíčivá semena. Redhaven by nejspíš asi vyklíčil, přesto, čím pozdější, tím lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.133 (?), 18.4.2008 16:32

No to je otázka. Rané odrůdy mají často hluchá semena. Jde o to, že pro vývin plodu stačí počáteční vývin embria a pak už tečou živiny jen do oplodí a semeno zůstane hluché.

Red haven bude jistě klíčit dobře.

Pozdní odrůdy často ukončují později vegetaci. Je otázka, jestli to nemůže mít nějaké negativní dopady. (namrzání ap.)

Nemám ale žádné zkušenosti. jsou to jen takové teorie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 18.4.2008 20:03

Taky s tím nemám zkušenosti. Uvádím jen to, co jsem četl.
   Podívám-li se z okna na své broskvoně, právě rozkvétá současně Redwin a Cresthaven. Rozdíl ve zrání plodů jsou přitom skoro 2 měsíce. Nevšiml jsem si,  že by jim listy na podzim opadávaly v jinou dobu. Ale vyloučit to nemohu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 38.167 (?), 13.7.2008 13:08

Ohledně vzpomínaných slivoňových podnoží-na myrobalán se mi neosvedčilo očkovat broskvoně-afinita špatná, a co přirostlo, rostlo jen sporadicky a do dvou let KO.to že by byl myrobalán do sušších půd se sice všude uvádí ale v okolí Hukvald(F-M) na tom stojí celé áleje, přestože půda je tu samý jíl.fakt je že mezi jednotlivými selekcemi myr. můžou být značné rozdíly..

z ostatních slivoňových podnoží jsem zkoušel trnku, ale o tom jsem tu už někde psal..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.200 (?), 22.2.2009 9:55

Nejlepsí brosvone které mam jsou naockované semenáče.Ockoval jsem je v dubnu 40 cm nad zemí.Ocka jsem dal ze  stromu na stromek-Redhaven- stary osvečený druh.Tyto stromy netrpí kleotokem, mají velikou korunu a dore se jim daří.Rostou v kyselé pudě / merunky zde zivorí/ brosvím se zde daří presto ze vubec nevapním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika