Příspěvky uživatele - 22.251

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kdy a čím hnojit, 18.10.2013
Nebude mít podobný efekt dodání síranových hnojiv, nebo síry? Ta vytvoří společně s Ca sádrovec, tím ho stabilizuje?
Ořezávání větví stromů, 16.10.2013
Letos platí nové předpisy pro kácení - na oplocené zahradě nepotřebujete povolení úřadů. Tedy i pro ořez není třeba povolení. Je lepší rozložit prořez na 2 - 3 etapy během 2 - 3 let. Pro strom to bude lepší. Je tady ještě možnost, že jasan odumírá, v... celý příspěvek >
Kdy a čím hnojit, 16.10.2013
Ještě mě napadlo, pokud dodám N jednou za 3 roky, jak to, že bude k dispozici 2. a 3. rok. To se nevyplaví tak jako při dodání na podzim? Spíš bych viděl používání N v malých dávkách několikrát za rok než 1 x za 3 roky větší dávku. Správně?
Kdy a čím hnojit, 16.10.2013
Zdravím, všichni to známe, dusík se vyplavuje..., ale jaký je jeho mechanismus? Když P a K se v půdě pohybují po centimetrech za rok, ztratíme N dodaný na podzim úplně z půdy? Nebo se nám posune o 1-2m do hloubky, kde ho využijí stromy a ne tráva?... celý příspěvek >
Papírák, 8.10.2013
Máme na vesnici u Olomouce starý a obrovský strom ořešáku s hodně velkými, dobře loupatelnými ořechy. Asi polopapírák. Mám semenáče z náletu 1-3 leté. Nevíte o někom v okolí, kdo dovede naroubovat ořechy?
Popel na zahradu?, 1.10.2013
Na několika místech se hovoří o nedokonalém spalování dřeva a tím vznikajících chem látkách, ze kterých mají někteří strach. Při lesních požárech, které jsou na zemi od prvních lesů zůstává mnoho částečně spáleného, nedokonale spáleného mokrého... celý příspěvek >
Popel na zahradu?, 1.10.2013
Dobrý den, mám dotaz - není vápník obsažený v popelu pro kompost ve větších dávkách spíš na škodu? Neuvolňuje dusík? Mám na mysli stejný problém jako při hnojení hnojem a vápnění. Ještě jeden dotaz, jak na větší dávky popela reagují žížaly v... celý příspěvek >
Rez hrušňová na letorostech, 22.9.2013
Dobrý den, prosím o vysvětlení. Dnes při kontrole stromků plané hrušky zasazených v listnatém remízku na Hané mezi veznicemi, cca 2 km nejbližší, jsem zjistil rez na listech těchto hrušek. V okolí nejsou žádné jalovce, kolem remízku jsou pole, aleje... celý příspěvek >
Rez hrušňová - vím jak na ní, 22.9.2013
Dnes jsem byl v remízku mezi vesnicemi, nejbližší cca 2 km. Listnatý remíz na hané, kolem pole. Před několika lety jsem tam dosadil semenáče plané hrušky. Takže dnes při kontrole jsem na listech objevil rez hruškovou. Zasažen každý druhý list. Vámi... celý příspěvek >
Proměna, 15.9.2013
Připojím vlastní zkušenost, pole po vrácení bylo nepodmítnuté, vlastně jen strniště. Družstvo s námi nechtělo nic mít, platit traktor atd na další práce jsme nechtěli. Tak jsme si sehnali jen traktor s bránami. Ten nám nahrubo srovnal pozemek,... celý příspěvek >
Dvě odrůdy na jeden strom, 13.9.2013
Zajímal by mě Váš názor na výhody nebo případné nevýhody dvou odrůd na jednom stromě. Nemám na mysli jednu větev pro zachování odrůdy, ale produkční množství dvou odrůd na jednom vysokokmenu meruňky. Je pravda, že jsem to zatím nikde neviděl, ale to... celý příspěvek >
Jak jste spokojeni s Nancyskou?, 7.9.2013
Také si pamatuji na mirabelky z mládí, babička pěstovala velký strom, plody byly větší než dnešní, byly mramorované a velmi dobré. Jak to, že se tyto staré odrůdy ztratily? Možná by dnes byly velmi moderní a žádané. Proč dovážet nové odrůdy z ciziny... celý příspěvek >
Podestýlka, 18.8.2013
Zdravím, připojím i svůj názor - hoblovačky a piliny jako stelivo budou částečně smíchané s trusem a močí a v tom případě budou dobrou živnou směsí jak do kompostu tak i na podzim do půdy. Pokud by byla obava z odčerpání dusíku z půdy, je možné jak... celý příspěvek >
Kterak co nejefektivneji zkompostovat vetsi mnozstvi travy, 9.5.2013
Taky jsem to sypal na hromadu, postupně celý rok. Sypal jsem na to vápno, písek i trochu hlíny. Tráva byla delší a usušená nebo zavadlá. Byla to slušně vysoká hromada. Další rok na jaře jsem se do toho podíval. Byla to slehlá hromada 1 m vysoká a 4m2... celý příspěvek >
Koňak, brandy, vínovice a jiné ušlechtilé destiláty, 13.4.2013
Dobrý den, měl jsem nový dubový a akátový soudek 25 l. Před prvním použitím je nutné soudek dobře vypláchnout, nechat zatáhnout. První várka alk se dává na kratší dobu a každá další tam může být déle. Pokud to někdo přežene nebude to k pití. Hlavně... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika