Podestýlka



host - 22.251 (?)
18.8.2013 21:22

Zdravím, připojím i svůj názor - hoblovačky a piliny jako stelivo budou částečně smíchané s trusem a močí a v tom případě budou dobrou živnou směsí jak do kompostu tak i na podzim do půdy. Pokud by byla obava z odčerpání dusíku z půdy, je možné jak do kompostu tak i do půdy přidat přiměřené množství hnojiva s obsahem dusíku na vyrovnání.

Že jsou hobliny kyselé nelze brát doslova. Spíš se pomaleji rozkládají a odčerpávají z půdy živiny na svůj rozklad. Ale v půdě se nic neztratí. Po rozložení to vrátí zpět. A protože popel z nich je alkalický a obsahuje vápník a další živiny (mimo dusíku) bude dřevní hmota ve formě pilin lepší do půdy než nic. Je ale rozdíl nasypat hromadu čerstvých pilin a tu zarýt nebo použít stelivo z pilin, které bylo nějaký čas na hromadě a je v něm již nastartován biologický život.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 60.10 (?), 14.6.2013 14:26

čobole ty nemel. 

Jak řekl pán, piliny na podestýlku ok ale do země neok. A proč se drbat ještě z dolomitem když jim prostě dám jako podestýlu slámu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.99 (?), 17.10.2013 10:50

takže pokud házím hobliny od králíků a slepic na hnůj a v zimě sypu popel z kotle(topím pouze dřevem),tak by to mělo být ok?To jste mi teda nasadili brouka do hlavy, hnůj po rozložení zarývám na záhonky a do skleníku, tak aby mi tam něco vyrostlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.74 (?), 23.10.2013 18:47

nechci se vám do toho plést.. ale myslím si že dřevo (piliny)  se normálně používají stejně jako sláma atd.... v lese se taky dřevo rozloží :). tak nevím proč né na záhonku. Ano sice to bude asi déle trvat ale stejně se to rozloží tak či tak. Bobky jako bobky :D Renča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.251 (?), 18.8.2013 21:22

Zdravím, připojím i svůj názor - hoblovačky a piliny jako stelivo budou částečně smíchané s trusem a močí a v tom případě budou dobrou živnou směsí jak do kompostu tak i na podzim do půdy. Pokud by byla obava z odčerpání dusíku z půdy, je možné jak do kompostu tak i do půdy přidat přiměřené množství hnojiva s obsahem dusíku na vyrovnání.

Že jsou hobliny kyselé nelze brát doslova. Spíš se pomaleji rozkládají a odčerpávají z půdy živiny na svůj rozklad. Ale v půdě se nic neztratí. Po rozložení to vrátí zpět. A protože popel z nich je alkalický a obsahuje vápník a další živiny (mimo dusíku) bude dřevní hmota ve formě pilin lepší do půdy než nic. Je ale rozdíl nasypat hromadu čerstvých pilin a tu zarýt nebo použít stelivo z pilin, které bylo nějaký čas na hromadě a je v něm již nastartován biologický život.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.74 (?), 23.10.2013 18:50

...Taky si myslím :) Renča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.4 (?), 23.10.2013 20:36

Používám piliny a hobliny víc jak 10 let. Podsypu kotec vrstvou asi tak 4 cm a mám je na tom několik týdnů, protože je krmím senem, tak si tam i nahrabou nějaký to seno. Pak to celé vysypu na kompost. Za rok nevidím, že by byly v kompostu hobliny a je to pěkně rozložný. A za další, piliny jsou promočeny močí, tak se moč drží dole a králíci jsou v suchu. A žeby byl nějaký problém s půdou, nepozoroval jsem nic. Ale to už jsem tady někde psal. Fíček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.74 (?), 25.10.2013 15:57

Moje slova :) já to tak taky dělám :) Renča :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika