Příspěvky uživatele - 131.85

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
okrasný česnek, 14.12.2008
Pane Sedláčku, pěstují okrásné česneky mnoho let ze semen. Nejlépe semena posproschnutí zasít do kontejneru nebo do půdy. Semena nemusí být moc vyčištěna. Výsev do propustné půdy, aby nezmrzla v kontejneru do hloubky asi 3 cm. Překrýt pískem nebo... celý příspěvek >
Dřevitá pivoňka - zakrnělé listy, 13.12.2008
Pokusím se přidat a tak to ještě víc zkomplikovat. Já bych tu pivoňku ponechal v květináči zakopanou v zemině a intenzivně zavlažoval. O několik měsíců pozdějí dle situace opatrně vyndal z květináče a přesadil bez porušení balu. Je potřeba... celý příspěvek >
Tak nevím, jestli mi fakt prodali Idared, 13.12.2008
Paní Danielo, pokud je to podzimní jablko, v této době přezralé, tak je to Lord Lambourne.  To naleštěné jablko nahoře podle mně tam nepatří. Vladislav
vnitřní hniloba jablek, 3.12.2008
Mám dojem, že se jedná o přezralá podzimní jablka s krátkou sladovací dobou, spojenou s teplým uskladněním.   Vladislav
lilie, 3.12.2008
Díry v cibulích můžou způsobovat ponravy chřestovníčka liliového, nebo obyčejní drátovci.  Já bych toto místo výsadby poprášil dusíkatým vápnem a smíchal se zeminou. Vykopanou zeminu bych vyměnil, přenesl na jiné místo a rozprostřel do... celý příspěvek >
Cibulky lilie - na zimu ven?, 30.11.2008
LIlie zákrslé je nejlépe před zimou prohlídnout a po desinfekci znovu nasadit do nádoby. Malé clbuky vysadit stejně do další mísky. Na zimu je ponechat venku, zasypap pilinami a zabezpečit proti dešti. Ve sklepě v teple by mohly časně rašít. ... celý příspěvek >
Přeroubování starších stromů, 29.11.2008
Myslím, že poradenství pro původního zájemce je dostatečně dlouhé a trvá už od roku 2003.       Mohl by nám předat své zkušenosti s praktickou aplikaci.  Pro mně je roubování malým koníčkem a jsem velice vděčný za... celý příspěvek >
Jakou jabloň do zahrádky, 25.11.2008
Pokud bych mohl poradit, tak z vlastní zkušenosti pro dva stromy bych zvolil Šampion Red a Bohemii. Vladislav
Zakládám malý sad, poraďte s rozložením stromků, 13.10.2008
Moje reakce je s ročním spožděním. Na takové výměře nelze zřídit sad, ale se jedná o zahrádku se zelení s ovocných stromů. S diskuze mám dojem, že se jedná o teoretickou záležitost. Pokud ještě trváte na zřízení sadu, pak se musí jednat o... celý příspěvek >
Určení jablek, 11.9.2008
Pokud jde o Čistecké, pozná se podle čistě bílé a velice šťavnaté dužniny. Slupka je bílá s červeným líčkem. Ovoce ze stínu nemá líčko.  Vladislav
Odrůda Vitos, Fantazia, 19.3.2008
Dobrý den, uvedené odrůdy jsou polského původu a lze je tam sehnat. Z hlediska dopravy je aktuání zaslat rouby a naroubovat je.  Nejedná se o rezistenty. V sočasné době není vo tyto odrůdy komerční zájem.  Odrůdu Witos bych doporučil... celý příspěvek >
Pěstování řebčíku a lilií ze semen, 15.1.2008
Uvedené cibuloviny bychom měli vysét ihnet po sklizni a úpravě semen, tj. na podzim, do kontejneru a přikrýt  tabulí skla. Udržování mírné vlhkostí je samozřejmostí. Nedoporučuji, aby výsev prošel mrazem. Pokud to nestihneme na podzim, pak... celý příspěvek >
čistecké lahůdkové, 7.12.2007
Také pěstujeme toto ČIstecké lahůdkové v nadmořské výšce 350 m n. m. Je to odrůda velmi plodící, 40 letý srom dává bez jakékoliv ochrany 50 -60 kg ovoce. Je velice odolné proti strupovitost  i padlí. U nás je určeno pro přímý konzum... celý příspěvek >
Černání jablek, 18.11.2007
Černání jablek po sklizni je přirozené u extenzivního /ekologického pěstování/. Jedná se oběžnou skládkovou chorobu. Některé odrůdy jsou více náchylnější. Jedná se jablka neošetřené postřikem alespoň několik týdnů před sklízní. Bez chemické ochrany... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika