Dřevitá pivoňka - zakrnělé listy



host - 131.85 (?)
13.12.2008 22:53

Pokusím se přidat a tak to ještě víc zkomplikovat. Já bych tu pivoňku ponechal v květináči zakopanou v zemině a intenzivně zavlažoval. O několik měsíců pozdějí dle situace opatrně vyndal z květináče a přesadil bez porušení balu. Je potřeba zavlažovat s rozpuštěným hnojivem. Většinou podnož - pivoňka obyčejná memá vyvinuté kořínky a může stát v místě.  Vladislav

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 30.10.2008 20:27

Zdravím, tak já než budu sázet zaběhnu do knihovny .(i když kniha mi tak hezky neporadí jako Vy všichni tady)Já když jsem jí vyndala ze země tak na tom pahýlu co mněl být kořen byli nějaký červíci, nemohlo jí třeba něco sbaštit odspodu.Ď,Lucka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 143.205 (?), 31.10.2008 7:58

dobrý den, asi tušíte, že byla napadená a nemohla růst ani přes vaši péči.

Spálit a zkusit znovu jinou je nabíledni. JITA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Magdaléna - (29) - 172.226 (?), 31.10.2008 10:34

Já bych ráda přiložila foto, přispívám občas i do diskuse o růžích,  fotek mám mraky, ale bohužel technika a logické myšlení prošly kolem mně a nezanechaly žádnou stopu, tudíž mě návody mnoho neříkají a ještě to zmenšování, chtělo by to někoho, kdo to umí, ale v okolí nikdo nic neposílá emilem, takže zatím nic. Mějte se hezky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 31.10.2008 18:48

Uvidíme na jaře, jestli mně nějaká přemluví v zahradnictvíZdravím Lucka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 31.10.2008 20:46

Mám průběžnou zprávičku o pivoňce, o které jsem psala výše, že se nemá k životu.

Manžel ji chtěl vykopat už někdy v září s tím, že se neujala, dráždily ho pahýlky větviček trčící z trávníku. Já jsem si řekla, že v trávníku ty tři suché větvičky nezavazejí a že uvidíme, jestli náááhodou na jaře neobrazí. Tak jsme milou pivoňku nechali na místě. Dnes jsem obě na jaře zasazené pivoňky prohlížela. Ta živá a silná má při zemi asi tři-čtyři nalité pupeny. Ta "mrtvá" má taky!!! Sice je viditelný jen jeden, ale důležité je, že pivoňka žije. Uvidíme, co udělá na jaře. Na vykopání je času dost, když nebude prosperovat.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Magdaléna - (29) - 172.226 (?), 3.11.2008 13:18

Také se přidávám, obešla jsem ten plácek s dřevitými pivoňkami, všechny mají nalité pupeny, ta co svěsila listy již v létě má sice jeden pupen, zato veliký. Ta co zahynula, odešla asi na trvalo, nikde ze země nic nečouhá. Takže snad se podařilo, mám jich asi deset ks. Měly by vydržet i tuhé zimy, myslím si, že letos nic takového nehrozí, včera přivezli cibuli na uskladnění a má jenom tenké šlupičky, co se dobře oloupávají, myslím, že zima se netrhne z tříletého teplého normálu. A když příjde, aspoň si odpočineme, člověk by se ze zahrady neutrhl, pořád je co dělat, a žabinec tak krásně porůstá záhony, pořád padá listí a ač nemáme na zahradě jediný strom, mohla bych zakládat listovkový kompost ve velkém. Všude kolem mají sousedi velké stromy, hlavně jeden ořech, ten se činí, vítr od severu nám složí lupeny každý rok pěkně na naši zahradu. A soused se nečiní, ani se nezmíní. Mějte se hezky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.85 (?), 13.12.2008 22:53

Pokusím se přidat a tak to ještě víc zkomplikovat. Já bych tu pivoňku ponechal v květináči zakopanou v zemině a intenzivně zavlažoval. O několik měsíců pozdějí dle situace opatrně vyndal z květináče a přesadil bez porušení balu. Je potřeba zavlažovat s rozpuštěným hnojivem. Většinou podnož - pivoňka obyčejná memá vyvinuté kořínky a může stát v místě.  Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.27 (?), 10.3.2012 10:48

Dobrý den, prosím poradíte mi někdo? Mám (měla jsem), krásnou obrovskou růžovou dřevitou pivoňku. Nyní mi ji manžel uříznul až u země (asi 8 cm zůstalo), myslíte, že mi znovu vyroste? Obrečela jsem ji.. Děkuji za info

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.3 (?), 21.3.2012 13:40

No, nezbude Vám nic jiného než vyčkat, zda-li se něco od kořene nevyklube, mám dojem, že by pravděpodobně mohlo, ale než bude opět krásná a obrovská, tak to nějakou chvíli potrvá. Hodně štěstí a zdraví pivoňce, bude to potřebovat i manželovi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 21.3.2012 21:02

Pokud ji uřízl nad místem štěpování, tak by měla vyrůst, ale potrvá to... Škoda...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika