Zantedeschia



Stránky: 1,  2   
host - 44.26 (?) 
7.4.2008 13:52, zobrazeno: 80293x

Prosím o radu jak pěstovat tuthle pěknou kytku. Vypadá jako kala. Mám ji tedy hodně zalévat? Může být v létě venku? Na slunci nebo ve stínu? Co s ní potom? Nebo ji mám nechat v bytě? Rosit, nebo není třeba? Nic jsem o ní nenašla. Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 7.4.2008 14:30

Zantedeschia vznikla křížením různých druhů kaly a má podobný způsob pěstování. Ven ji můžete dát až po zmrzlících. Potřebuje lehčí, propustnou zeminu (namíchat tedy s trochou písku) a vyžaduje polostín !  Vykvete po třech měsících od zasazení. V době květu vyžaduje dostatečnou a pravidelnou zálivku, jednou za 14 dní přihnojit tekutým hnojivem.  Po odkvětu přestat hnojit, snížit zálivku, nechat zatáhnout hlízy a před příchodem mrazů na podzim vyjmout ze země a zazimovat.  Pokud ji budete mít v nádobě, tak jí nemusíte vyjímat, ale potřebuje přenést do chladné místnosti s teplotou max. do 10 °C.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.98 (?), 8.4.2008 7:49

Jestli nemáte Z. aethiopica, klasické bílé kaly, ty kvetou spíš v zimě, letní jsou Z. albomaculata a Z. rehmanii, Z.elliottiana s květy s šiřší škálou barev a často s tečkovaným listem.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.26 (?), 11.4.2008 12:51

Díky Daniele za návod a Karlosovi za :-) Zřejmě mám Z. elliottianu, protože květy jsou oranžovo růžové a listy jakoby postříkané světlejšími skvrnami. Doufám, že ji neumořím, je krásná. Šárka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
miroslavad - (10) - 54.112 (?), 29.4.2008 16:48

dobry den. tiez mam zantedeschiu. ma nadhernu farbu kvetu - tmavo fialova az skoro cierna. niekde som vsak citala, ze ju treba zazimovat na tmavom ale teplom mieste. tak ako to vlastne je?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 187.125 (?), 14.6.2008 19:11

Máte takzvanou letní kalu. Jeden z mnoha kultivarů. Po odkvetení je ponechávám venku do počátku mrazíku, kdy jim přirozeně vlivem mrazíku zvadnou listy. Pak je přenesu v nádobách do sklepa, kde je určitě více jak 15 stupňů Celsia, neboť je tam kotel, a nechám je tam do jara do konce dubna. Sázím je už mírně narašené, musí se proto opatrně vyklepnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 15.75 (?), 8.9.2008 9:22

Dobrý den, nedávno jsem si koupila Zantedeschii, ale po několika dnech jí začaly usychat květy, které teprve měly vykvést. Měla i jeden už vykvetlý a ten zůstal v pořádku. Listy taktéž neusychají.  Myslíte, že to mohlo být změnou prostředí nebo jsem něco dělala špatně? Mám ji v bytě v polostínu a zalévám ji tak, aby hlína nebyla suchá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 8.9.2008 11:04

Vypadá to, že Vaše rostlina měla málo výživy a uživila pouze jeden z květů.  Hnojila jste ji?   Po odkvětu se ale už nehnojí, teprve zase až na jaře potřebuje pravidelné hnojení.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.75 (?), 8.9.2008 14:14

Děkuji za odpověď, tak už vím, kde byla chyba. Příště už budu vědět, netušila jsem, že je to hnojení až tolik důležité a doteď jsem si hnojivo nestačila koupit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.81 (?), 12.9.2008 14:09

Dobrý den, mám doma kapalné hnojivo Agrakapka pro orchideje a bromélie (NPK 3,6-3,6-3,6 a pH 4,5-5,5). Zajímalo by mne, zda s ním mohu hnojit i Zantedeschii nebo má jiné nároky a mám koupit raději jiné? Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika