Zantedeschia



host - 15.75 (?)
8.9.2008 14:14

Děkuji za odpověď, tak už vím, kde byla chyba. Příště už budu vědět, netušila jsem, že je to hnojení až tolik důležité a doteď jsem si hnojivo nestačila koupit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 44.26 (?), 7.4.2008 13:52, zobrazeno: 80307x

Prosím o radu jak pěstovat tuthle pěknou kytku. Vypadá jako kala. Mám ji tedy hodně zalévat? Může být v létě venku? Na slunci nebo ve stínu? Co s ní potom? Nebo ji mám nechat v bytě? Rosit, nebo není třeba? Nic jsem o ní nenašla. Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 7.4.2008 14:30

Zantedeschia vznikla křížením různých druhů kaly a má podobný způsob pěstování. Ven ji můžete dát až po zmrzlících. Potřebuje lehčí, propustnou zeminu (namíchat tedy s trochou písku) a vyžaduje polostín !  Vykvete po třech měsících od zasazení. V době květu vyžaduje dostatečnou a pravidelnou zálivku, jednou za 14 dní přihnojit tekutým hnojivem.  Po odkvětu přestat hnojit, snížit zálivku, nechat zatáhnout hlízy a před příchodem mrazů na podzim vyjmout ze země a zazimovat.  Pokud ji budete mít v nádobě, tak jí nemusíte vyjímat, ale potřebuje přenést do chladné místnosti s teplotou max. do 10 °C.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.98 (?), 8.4.2008 7:49

Jestli nemáte Z. aethiopica, klasické bílé kaly, ty kvetou spíš v zimě, letní jsou Z. albomaculata a Z. rehmanii, Z.elliottiana s květy s šiřší škálou barev a často s tečkovaným listem.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.26 (?), 11.4.2008 12:51

Díky Daniele za návod a Karlosovi za :-) Zřejmě mám Z. elliottianu, protože květy jsou oranžovo růžové a listy jakoby postříkané světlejšími skvrnami. Doufám, že ji neumořím, je krásná. Šárka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
miroslavad - (10) - 54.112 (?), 29.4.2008 16:48

dobry den. tiez mam zantedeschiu. ma nadhernu farbu kvetu - tmavo fialova az skoro cierna. niekde som vsak citala, ze ju treba zazimovat na tmavom ale teplom mieste. tak ako to vlastne je?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 187.125 (?), 14.6.2008 19:11

Máte takzvanou letní kalu. Jeden z mnoha kultivarů. Po odkvetení je ponechávám venku do počátku mrazíku, kdy jim přirozeně vlivem mrazíku zvadnou listy. Pak je přenesu v nádobách do sklepa, kde je určitě více jak 15 stupňů Celsia, neboť je tam kotel, a nechám je tam do jara do konce dubna. Sázím je už mírně narašené, musí se proto opatrně vyklepnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 15.75 (?), 8.9.2008 9:22

Dobrý den, nedávno jsem si koupila Zantedeschii, ale po několika dnech jí začaly usychat květy, které teprve měly vykvést. Měla i jeden už vykvetlý a ten zůstal v pořádku. Listy taktéž neusychají.  Myslíte, že to mohlo být změnou prostředí nebo jsem něco dělala špatně? Mám ji v bytě v polostínu a zalévám ji tak, aby hlína nebyla suchá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 8.9.2008 11:04

Vypadá to, že Vaše rostlina měla málo výživy a uživila pouze jeden z květů.  Hnojila jste ji?   Po odkvětu se ale už nehnojí, teprve zase až na jaře potřebuje pravidelné hnojení.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.75 (?), 8.9.2008 14:14

Děkuji za odpověď, tak už vím, kde byla chyba. Příště už budu vědět, netušila jsem, že je to hnojení až tolik důležité a doteď jsem si hnojivo nestačila koupit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.81 (?), 12.9.2008 14:09

Dobrý den, mám doma kapalné hnojivo Agrakapka pro orchideje a bromélie (NPK 3,6-3,6-3,6 a pH 4,5-5,5). Zajímalo by mne, zda s ním mohu hnojit i Zantedeschii nebo má jiné nároky a mám koupit raději jiné? Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika