Pleionka nebo Bletilla?



host - 187.14 (?)
19.8.2009 9:59

Taky bych to určila spíš jako bletillu. Pleionky mívají 1-2 listy a z něho leze květ, bletila má listů víc. Určitě to poznáte až pokvetou.Pleionka - 1-2větší květy, bletila - stonek s více drobnějšími květy. (bletilu jsem v reálu nikdy neviděla, pleionky u jedné známé na skalce - když jich kvete víc pohromadě, je to nádhera) Janina

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 215.57 (?), 19.8.2009 9:04, zobrazeno: 8444x

Dobrý den všem,

dostala jsem od přítekyně v únoru tři hlízky orchidejek, podle kamarádky je to Pleione formosana. Pěstuji je venku na balkóně, vypadají dobře, ale letos nekvetly. To ale ten problém není. Včera mi napsal jeden pán z diskuse, kam chodím. Viděl fotky mých "pleionek" a tvrdí, že to nejsou pleionky, ale Bletilla striata.

Pokoušela jsem se obě rostliny vygooglit, a přiznám se, že z toho nejsem moudrá. Oslovila jsem kamarádku, ta je přesvědčená, že když je objednávala, bylo to pod názvem Pleione. Ale ani jí ještě nekvetly, takže identifikace podle květu není možná.

Troufnete si někdo z těchto fotografií určit, co to tedy vlastně mám? Pleionky nebo Bletilly?

Celé rostliny
Celé rostliny
Detail hlízky
Detail hlízky
Detail listu
Detail listu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.14 (?), 19.8.2009 9:59

Taky bych to určila spíš jako bletillu. Pleionky mívají 1-2 listy a z něho leze květ, bletila má listů víc. Určitě to poznáte až pokvetou.Pleionka - 1-2větší květy, bletila - stonek s více drobnějšími květy. (bletilu jsem v reálu nikdy neviděla, pleionky u jedné známé na skalce - když jich kvete víc pohromadě, je to nádhera) Janina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 48.243 (?), 19.8.2009 10:37

Bletilla, Pleione nemá na pahlíze tolik listů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
belavista - (15) - 203.161 (?), 21.8.2009 12:07

Jedná se s největší pravděpodobností o Bletillu asi striatu.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika