Příspěvky uživatele - belavista

Neznám název kytičky, 24.5.2012
Podle mne by to měla být puškinie.
Zmijovec - hurá kvete, 31.10.2011
To vypadá, že by měl vykvést.
Arisaema (kobří lilie) - máte někdo s touto kytkou zkušenost?, 11.2.2010
Co se týče kvetení arisaem nemohu si stěžovat. Mně každá hlíza příslušné velikosti vždy kvetla. Za to skutečně s líběnkou je to problém. Mám ji již kolem 5let a za tu dobu mně kvetla asi 3x. Zkusil jsem jí teď značně hnojivem podstrojit, tak uvidím.
Co je to za rostlinu?, 7.2.2010
Mohl by to být možná Hymenocalis, ale skutečně určovat bez květu a takto částečně zdeformovaný růst, zřejmě současným nedostatkem světla a velkou relativně teplotou. Klonil bych se asi k tomu Ornitogalu.
Jak pěstovat Cymbidium, 7.2.2010
Cymbidium hybr. je chladnomilná orchidej a pro jeho přezimování hlavně pokud nasazuje na květ je zapotřebí určité chladno kolem 15°C, dobré osvětlení a přiměřená zálivka. Tyto tři veličiny musejí být ve vyváženém poměru jinak mohou potom i pupeny... celý příspěvek >
Zmijovec - hurá kvete, 7.2.2010
Dobrý den, pokud dobře počítám, tak jste asi v listopadu zjistila ten"pupen". Takže jak jste ho zjistila tak jste ho začala zalévat? Pokud ano, tak to byla asi největší chyba. Předně bych se nyní co nejdříve podíval na hlízu v jakém je... celý příspěvek >
Arisaema (kobří lilie) - máte někdo s touto kytkou zkušenost?, 7.2.2010
Já sám pěstuji několik druhů Arisaemy. Pěstování je obdobné jako se zmijovci a je nutno dle tepelných nároků, hlavně přes zimu, je rozdělit na plně mrazuvzdorné a jen částečně. Většina arisaem nabízených LUKON BULBS není plně mrazuvzdorná. Jinak... celý příspěvek >
Poslední záchrana pro usychající orchidej, 21.8.2009
Jedná se zřejmě o Miltonii. Neznám uváděný přípravek proti sviluškám, já používám Omite. Svilušky napadají hlavně listy. Mně samému se nedaří pěstovat Miltonii, mám dojem že nesnáší postřikování listů. Za těchto okolností asi nezbývá než se již... celý příspěvek >
Pleionka nebo Bletilla?, 21.8.2009 Obsahuje fotku
Jedná se s největší pravděpodobností o Bletillu asi striatu.
Pěstování orchideí, 28.7.2009
Plně souhlasím s předchozím příspěvkem.Rozhodně sucho orchidejím zdaleka tak neuškodí jako přílišné vlhko. Proto se spíše nebojte trochu je přesušit. Většina z nich má nějaké zásobní orgány, které jí pomohou překlenout sucho.
Phalaenopsis, 22.7.2009
Dobrý den, já sám zatím nemám moc zkušeností s Phaleanopsisem, ale u orchidejí jsou na prvním místě kořeny, pak zálivka, prostředí atd. Takže jaké má rostlina kořeny, jaký je substrát, co se změnilo před vykvétáním? Sám jsem udělal nyní takový... celý příspěvek >
Mám zmijovec?, 21.5.2009 Obsahuje fotku
Podle vzhledu na nepříliš dobrém obrázku by to měl být skutečně zmijovec neboli Amorphophalus rivieri, který mi v současné době právě kvete.
Pokojovka, 19.3.2009 Obsahuje fotku
Celý název je krvokvět natalský. Je to velmi nenáročná rostlina. Já jej pěstuji jako sukulent(přezimuji ve sklepě takřka bez zálivky). Na jaře začátkem května jej dám ven do stínu, později na výsluní kde mně pravidelně na podzimu v rozmezí od... celý příspěvek >
Orchidej má malé černé tečky - co to je?, 15.3.2009
To může začínat nějaká plíseň.
cardiocrinum giganteum, 15.3.2009
Tato rostlina by měla být dle internetu mrazuvzdorná až do -15°C.
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika