Kořenokvětka



Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.179 (?)
4.2.2020 16:17

Nevím jak moc intenzívně ji sháníte, ale prodává se docela běžně i obchodech typu baubau, dokonce i varieta se skvrnitými a proužkovanými listy.

Také různá zámecká zahradnictví ji mají v základním sortimetu kytek. Rozhodně to není vzácná rostlina.. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 111.26 (?), 4.2.2020 11:35, zobrazeno: 3428x

Prosím o radu. Scháním Kořenokvětku nemáte někdo malou rostlinku nebo nevíte kde ji můžu sehnat? Konečně po letech jsem zjistila její název a nikde není k sehnání. Děkuji Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.29 (?), 4.2.2020 11:57

Pokud se nikdo neozve, hledejte ji pod názvem Aspidistra elatior na netu, pár obchodů ji má v nabídce (některé dost drahou, ona se teď pěstuje dost málo, dříve byla běžná - chce v zimě chladněji a to do dnešních teplých bytů nejde).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.179 (?), 4.2.2020 16:17

Nevím jak moc intenzívně ji sháníte, ale prodává se docela běžně i obchodech typu baubau, dokonce i varieta se skvrnitými a proužkovanými listy.

Také různá zámecká zahradnictví ji mají v základním sortimetu kytek. Rozhodně to není vzácná rostlina.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.237 (?), 4.2.2020 21:19

Pokud jste z Prahy, stavte se v Semenářství/Zahrádkáři na Bělehradské. V lednu jsem ji tam viděla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.26 (?), 5.2.2020 12:30

Moc děkuji za odpovědi.

Jsem od Mladé Boleslavi. Bau nemá, eschopy nemají. Ale jestli ji tam mívají tak asi pockám a pohlídám. Našla jsem ji jen v jednom eshopu za 6000,-

to nechci. Další měli za 60,-kč a po objednávce mi napsali že nemají.

Tak budu hlídat. Ještě jednou děkuji za odpovědi.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.179 (?), 5.2.2020 19:12

Máte to kousek do Německa nebo do Polska, tam ji mít určitě budou. Těch 6000 to snad není v korunách???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.29 (?), 5.2.2020 20:47

Jestli jste ještě tady, mrkněte na "Bazoš", mají tam dnes čerstvý inzerát (150,-)         

Jinak ji mívají i Krulichovi (e-shop), ale teď zrovna ne.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 111.26 (?), 8.2.2020 18:38

Těch 6 000,- bylo v korunách- tak to jsem hned zavrhla.

Lída- děkuji na bozoši jsem koukala a mám ji zamluvenou.

Moc děkuji za pomoc všem.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 111.26 (?), 14.2.2020 15:52

Tak jse Vám hlásím.

Včera jsme byly v Praze u doktora a při té příležitosti jsem si koupila od důchodců co se mají stěhovat Tchýnin jazyk vysoký 130 cm. A paní mi jen tak k tomu přihodila dvě kytičky Klívii a Kořenokvětku panašovanou. Když jí scháním tak nikde není a teď jsem ji dostala jen tak. Asi na mě čekala holka jedna krásná.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 14.2.2020 17:17

Já mám zelenou. Vloni už byla taková vyžilá, i když i kvetla! Možná se jen snažila zachovat druhsmiley. Tak jsem si vybral pár zdravých listů s kořeny a začínám znovu. Ty šeredné jsem vyhodil na kompost, kde přežívaly do prvních mrazů. Určitě by z nich bylo třeba pět nových rostlin. Ale bohužel... Kořenokvětka lépe přezimuje za nižších teplot. Panašované formy chtějí více světla. Do paneláku se moc nehodí. Dařilo se jim v bytech, kde se moc netopilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika