Kořenokvětka



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 38.136 (?)
14.2.2020 17:17

Já mám zelenou. Vloni už byla taková vyžilá, i když i kvetla! Možná se jen snažila zachovat druhsmiley. Tak jsem si vybral pár zdravých listů s kořeny a začínám znovu. Ty šeredné jsem vyhodil na kompost, kde přežívaly do prvních mrazů. Určitě by z nich bylo třeba pět nových rostlin. Ale bohužel... Kořenokvětka lépe přezimuje za nižších teplot. Panašované formy chtějí více světla. Do paneláku se moc nehodí. Dařilo se jim v bytech, kde se moc netopilo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 111.26 (?), 4.2.2020 11:35, zobrazeno: 3404x

Prosím o radu. Scháním Kořenokvětku nemáte někdo malou rostlinku nebo nevíte kde ji můžu sehnat? Konečně po letech jsem zjistila její název a nikde není k sehnání. Děkuji Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.29 (?), 4.2.2020 11:57

Pokud se nikdo neozve, hledejte ji pod názvem Aspidistra elatior na netu, pár obchodů ji má v nabídce (některé dost drahou, ona se teď pěstuje dost málo, dříve byla běžná - chce v zimě chladněji a to do dnešních teplých bytů nejde).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 178.179 (?), 4.2.2020 16:17

Nevím jak moc intenzívně ji sháníte, ale prodává se docela běžně i obchodech typu baubau, dokonce i varieta se skvrnitými a proužkovanými listy.

Také různá zámecká zahradnictví ji mají v základním sortimetu kytek. Rozhodně to není vzácná rostlina.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.237 (?), 4.2.2020 21:19

Pokud jste z Prahy, stavte se v Semenářství/Zahrádkáři na Bělehradské. V lednu jsem ji tam viděla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.26 (?), 5.2.2020 12:30

Moc děkuji za odpovědi.

Jsem od Mladé Boleslavi. Bau nemá, eschopy nemají. Ale jestli ji tam mívají tak asi pockám a pohlídám. Našla jsem ji jen v jednom eshopu za 6000,-

to nechci. Další měli za 60,-kč a po objednávce mi napsali že nemají.

Tak budu hlídat. Ještě jednou děkuji za odpovědi.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 178.179 (?), 5.2.2020 19:12

Máte to kousek do Německa nebo do Polska, tam ji mít určitě budou. Těch 6000 to snad není v korunách???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.29 (?), 5.2.2020 20:47

Jestli jste ještě tady, mrkněte na "Bazoš", mají tam dnes čerstvý inzerát (150,-)         

Jinak ji mívají i Krulichovi (e-shop), ale teď zrovna ne.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 111.26 (?), 8.2.2020 18:38

Těch 6 000,- bylo v korunách- tak to jsem hned zavrhla.

Lída- děkuji na bozoši jsem koukala a mám ji zamluvenou.

Moc děkuji za pomoc všem.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 111.26 (?), 14.2.2020 15:52

Tak jse Vám hlásím.

Včera jsme byly v Praze u doktora a při té příležitosti jsem si koupila od důchodců co se mají stěhovat Tchýnin jazyk vysoký 130 cm. A paní mi jen tak k tomu přihodila dvě kytičky Klívii a Kořenokvětku panašovanou. Když jí scháním tak nikde není a teď jsem ji dostala jen tak. Asi na mě čekala holka jedna krásná.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 38.136 (?), 14.2.2020 17:17

Já mám zelenou. Vloni už byla taková vyžilá, i když i kvetla! Možná se jen snažila zachovat druhsmiley. Tak jsem si vybral pár zdravých listů s kořeny a začínám znovu. Ty šeredné jsem vyhodil na kompost, kde přežívaly do prvních mrazů. Určitě by z nich bylo třeba pět nových rostlin. Ale bohužel... Kořenokvětka lépe přezimuje za nižších teplot. Panašované formy chtějí více světla. Do paneláku se moc nehodí. Dařilo se jim v bytech, kde se moc netopilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika