Campanula zvonek nevěsta



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?) 
1.3.2009 18:53

Ahojky Magdi, rozmnožuji a úspěšně, ale tak že starou rostlinu doslova oberu a získané výhonky nedávám hned do květináče, ale do skleničky s vodou a sázím až jsou kořínky.S tím sázením hned do květníku, to nebylo to pravé ořechové, Z pěti vsazených přírůstků zůstal třeba jen jeden, a tímto způsobem vím že když dám 3 tak 3 se ujmou a rostou jak z vody.Modrý taky sháním, dva jsem dostala na podzim, jeden věnovala sousedce, ale ten můj nepřežil.Tak musím na "drby" a vyzvědět jak dopadl darovaný a pokud bude OK tak uloupit přírůstky.Pokud ani u sousedky nepřežil, znova lítám, pátrám,sháním, hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 4.182 (?), 26.3.2009 12:55

Zdravím Micuko! Ženich se už našel a má se k světu. Doufám, že mi paní vybrala opravdu sazeničku ženicha. Když jsem ho před léty měla, jeho listy byly trochu jiné - sametové na omak, tak nevím, tyhle jsou stejné jako u nevěsty. Myslíte, že mám v tomto pravdu? To se pozná až v létě, kdy pokvetou i s něvěstou spolu Jinak udělala jsem druhý pokus a sazeničky nevěsty jsem opět nasadila do hlíny, ale vybrala jsem tentokrát silnější řízky a úspěch se dostavil. Také jsem jich pár dala do sklenice s vodou, ale doposud se žádné kořínky neobjevily. Nevím jestli se ta voda musí vyměňovat nebo ne, tak jsem je zastříhla a napíchala mezi ostatní už rostoucí do hlíny. Uvidíme! Jinak si přeji už jen to vytoužené jaro. Opět padá sníh, takže asi jaro nebude vůbec a bude to skok rovnou do léta. Zdraví Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 26.3.2009 16:03

Ahojky Magdi, já s tím zakořeněním ve vodě nemám problém.Ale zas každý má nějakou metodu a hlavně když to funguje.Pravda je, že campanuly jsou většinou nabízeny jako ženich a nevěsta, ale já ten lidový název pochopila až když jsem dostala tu co je na fotce a když narostla.Vypadá jak nevěstin závoj.A to ne každá campanula umí.Tak nám přeji brzký příchod jara a ať nám to krásně roste.Hezký den.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 26.3.2009 20:06

Ahojte děvčata Magdo a Micuko.Já mám druhý rok také jenom nevěstu, tu jsem koupila na výstavě v Čimelicích, ženiši nebyly, A do teď jsem na něj tady nenarazila.Chtěla jsem vám, ale napsat, jak je množím já.V únoru jsem naštípala z původní nevěsty sazeničky, nechala je jeden den namočené ve sklenici s vodou, aby se z nich vyplavilo takové to "mléko".Druhý den jsem namíchla zeminu, písek a vaj.skořápky rozemleté v robotu na prášek a sazeničky zasadila.Měla jsem jich 10 a všechny už rostou. Ženicha budu tedy sháňet nadále a vás obě moc zdravím.U nás je Magdi také pořád sníh, ach jo..Berta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.182 (?), 31.3.2009 15:37

Zdravím všechny ze sluníčkového dne. Snad zítřejší apríl něco nevyvede s počasím a konečně bude hezky. Máte Berto pravdu v tom, že je lepší namočit sazeničky do vody, aby vyteklo to mléko a pak teprve sadit. Já jsem to hned sadila i se stimulátorem a proto to všechny pošlo.  Druhý pokus byl úspěšnější. Chci se zeptat jaký je rozdíl mezi nevěstou a ženichem, jdou od sebe rozlišit? Já jsem dostala od paní jednu sazeničku ženicha ale nevím jestli to bude určitě on. Moc mám tento druh ráda, protože je pěstovala moje mamka, tak jí chci mít mezi ostatními kytkami napořád. Pěstujete i jiné druhy kytek? Já jsem úplný fanda do všeho co je zelené, jen plevel není můj kamarád. Už se moc těším jak to všechno pokvete.Je to pro člověka úplné odreagování od všech starostí. Kytky jsou kolikrát lepší než prášek na migrénu. Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 31.3.2009 15:52

Ahoj Magdi, rozlišíte je jen podle barvy květů, jinak je vše stejné tvar květů i listů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 31.3.2009 19:59

Ahojte Magdi, u nás bylo dnes sluníčko opravdu jen chvilku.Ráno mlha a teď navečer jen 4 stupně, takže nic moc.Už se taky moc těším, až vyrazím na zahrádku a ven s kyťulema.Rozdíl mezi nev.a žen.není žadný, jen v té barvě květů.Jiné druhy květin také pěstuji, hlavně fuchsie, begonky muškáty ap.Mám nějaké obrázky na "pochlubte se svými bal.květinami" z loňského roku, nějak v půlce září.Tak budete-li mít chuť, jukněte se.Mějte se fajn a ať vám to s tím ženichem vyjde! B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.182 (?), 13.4.2009 15:56

Ahojte Berti, zdravím Vás! Prohlížela jsem si stránky "pochlubte se svými květinami"  a zjistila jsem, že mám právě ty vaše fotky uložené mezi svými obrázky, protože se mi moc líbily. Jste jedničkav pěstování. Já mám taky fuksie a begónie. Začala jsem pěstovat převislé begónky, jenže mám jen "obyč" truhlíky, a to v nich není taková nádhera jako ty vaše. Nevím jak je přesně zalévat. Jestli dát tu hlízu výš a na zalévání si nechat dolík, aby pak nedošlo k uhnívání. Mám jen jedno místo pod balkonem na jih, kde se jim docela vede, protože na ně nesvítí. Chtěla bych to letos vyzkoušet na jihovýchodě. Slunce zachází za dům až ve 13 hodin, tak nevím jestli to tam v létě přežijou. Poraďte mi! Jinak jaké hnojivo požívate na fuksie a begónie? Na muškáty jsem vloni používala cererit. Kvetly sice hodně ale velkých převisů jsem se nedočkala. Pokud budu mít letos úspěch v pěstování taky něco nafotím. Jinak ženich je opravdu ženich, ten list je opravdu na omak jiný než nevěsta. Mějte se hezky! Zdraví Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 13.4.2009 20:12

Ahojky Magdi! Právě jsem sedla k netu, že se podívám, co je nového a přišla na váš příspěvek.Nejdřív díky za poklonu, těší mne, že se vám take kytičky tak líbí.A teď k těm begonkám.Já je mám vlastně taky v obyč.truhlících.Jen nemám obdélníčky, ale kostky.Hlízu "zavrtám"tak, aby vršek s listy nebyl zahrabaný.Zalévám, když zemina vyschne, normálně přímo do truhlíku.Zahrabu prstem do země a je-li suchá, zalívám! Co se týče toho umístění na JV, myslím,že to bude v pohodě.Mám vyzkoušeno, že beg.s užšími listy vydrží víc slunce než beg.se širokými listy.Hnojivo používám na bal.květiny, v takovém malém kyblíčku.Je tam napsáno Floria, ale myslím, že je to Kristalon, jen jinak balený.Beg.začnu hnojit nejdřív Begonexem(hnojivo pro hlíznaté rostliny),a pak tím co mám.Já dávám cererit, když sázím kyťule všem tak 2 lžíce na truhlík přímo do země, ale pak tak po 14 dnech začnu normálně přihnojovat.Cererit je jen takové zás.hnojení, protože se pomalu uvolňuje.Já jsem dneska přesazovala muškáty a už jsem je "vyhodila" ven, tak doufám, že s nima zas nepomažu domů.Beg. ani fuchsinky si ještě nerisknu, to jsou hajsinky.U nás je teď moc krásně, až nenormálně na datum v kalendáři teplo.Ale na to, že je jaro nějak málo zpívají ptáci!?Tak mějte se moc hezky, ať se vám vše daří B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.182 (?), 19.4.2009 16:01

Zdravím Berti ze slunečné něděle. Děkuji za rady k begónkám. nemohla jsem se ozvat dříve, protože jsem chytla pěkně otravnou angínu, ale už se z toho pomoloučku vzpamatovávám.  Begónky mám naklíčené a nasazené v truhlících. Přenesla jsem je na verandu na okno (jih), aby lépe rostly než je vystrčím ven, tak doufám, že se vzpamatují. Zdá se mi, že to nějak pomalu roste, aby mi nakonec nezaschly, protože se je bojím přelít. Muškáty mám taky už nasazené. Měla jsem původně 16 truhlíků o délce 80 cm, ale snížila jsem to na polovinu. Dost mi toho v zimě odešlo. Mám asi 15 až 20 barev muškátů. Jakmile někde uvidím novou barvu, tak jí musím mít. Jsem asi závislák na kytky. Každým rokem si říkám, že už toho tolik pěstovat nebudu a opak je pravdou. Je to pro člověka velký "relax",  když to má doma, ale nesmí to přerůst v botanickou zahradu, protože to se pak nemůže nikam hnout z domu kvůli kytkám? Vloni jsem si koupila na výstavě plnokvěté fuksie a už jsem si je taky rozmnožila. Je to moc hezká kytička ale střašně trpí na molice jako angličáky a z toho vždycky šílím, když je tam na nich objevím.Přeji hezký zbytek neděle! Zdraví Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika