Campanula zvonek nevěsta



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 4.182 (?) 
31.7.2009 21:22

Zdravím Berti, nemohla jsem hned odepsat, protože jsem měla PC mimo provoz. U nás jsou ty bouřky letos v normále, pokud prší, tak jen takový "zahradnický", ale vydatný. Kroupy sem ještě nedorazily, ale jen abych to nezakřikla. A s tím vedrem je to hustý. Každým rokem zjišťuji, že nejlepší zeleninová zahrádka je v Kauflandu, protože když si spočítám co mě stojí postřik, abych to všechno napěstovala, tak to není žádná zdravá zelenina z vlastní zahrádky. Chtěla jsem se Vás zeptat jak hnojíte muškáty. Moc mi to neroste. Když jsem tam zapravila do hlíny rohovinu, můžu při zalévání ještě hnojit krystalonem? Bojím se, jestli to není silné, aby to nedostalo šok. Na begónky používám krystalon na azalky, to mi poradila zahradnice, aby dobře narostly hlízy, jenže na bohaté kvetení to asi nebude a při zalévání jsem jich už několik zlikvidovala, protože nemám truhlíky s miskou a tím neodhadnu kolik tam mám nalít vody. Na fuksie se může používat taky krystalon? Slyšela jsem od jednoho pěstitele z Boskovic, že on používá po celou dobu na muškáty a ostatní balkónovky jen močovinu, tak jsem si řekla, že si to příští sezonu vyzkouším. Mám všechny druhy převislých muškátů, ale ty plnokvěté nenarostou tak dlohé jako ty prázdné a taky méně kvetou. Po odkvětu si dají pauzu a znovu kvetou až koncem srpna. A ještě jaké je dobré hnojivo na nevěstu? Taky nemá ráda moc vody. Začaly mi na ní žloutnout některé listy. Mějte se krásně a přeji hezký víkend. Zdraví Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 4.8.2009 19:39

Ahoj Magdi! Dnes je u nás ošklivo, tak jsem si sedla k netu.Jinak, když neprší, pořád kmitám venku.Co se týče toho hnojení, myslím,že je celkem jedno, jestli to či ono.Stejně je to víceméně na jedno brdo.Já hnojím krystalickým hnojivem na muškáty a jiné bal.květiny.Vyhovuje mi, že je v kyblíčku a venku nenavlhne, no a ty begonky zase Begonexem, ale to už jsem vám určitě psala.Jo a ty nevěsty hnojím tímtéž.Teď 20.8.se chystáme na výstavu do Čimelic, tak doufám, že tam seženu i toho ženicha .Letos co se týče kytiček není rok nic moc.Nejsou ani tak pěkně narostlé a obrostlé jako jindy a mají spoustu všemožných chorob a škůdců ,taky jsem letos vyházela několik muškátů, které neustály stálé mokro z pršek.Jo, já taky nemám misky pod beg..zalévám přímo k nim, ale nechám je vždycky vyschnout, aby nebyly v mokru.Ty mám naštěstí všechny pod střechou.Tak, mějte se fajn, napíšu,co měli nového v Čimel.a zda měli toho "modrého kluka" pa, paB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.182 (?), 9.8.2009 22:33

Ahoj Berti, opět jsem dokupovala nové sazenice kvetoucích begónek v zahradnictví, kde mi už paní dala slevu na odběr většího množství. Už mi zase několik hlíz odešlo. Mám je také pod střechou, jenže jsem je asi při tom vlhkém počasí nenenchala pořádně vyschnout a výsledek se dostavil. Musím si koupit ten Begonex, protože to kristalické hnojivo na azalky pomůže tak akorát na velikost hlízy, ale na na bohatost kvetení. Nevěsta se ženichem těžce živoří. Asi jsem je začala hodně zalévat a tak mi na nich hnědnou a usychají listy přemokřením. Snad to stihnu napravit do konce sezóny.Já se chystám do zahradnictví do Buchlovicích v zámecké zahradě. Každý rok je tam výstava fuksií a ostatních květin po celé léto. S prázdnou nikdy nepřijedu domů. Koupila jsem si tam oleandr krémově žlutý a taky červenou buganfílii (odborný název neznám). Podařilo se mi jí přes zimu uchovat a nyní mi krásně kvete spolu s růžovou bakopou, a to je snad jediná letošní kytka, na kterou je radost pohledět, ostatní je k .Zdravím a těším se na novinky z Čimelic.Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.182 (?), 13.8.2009 16:40

Berti hlásím, že už jsem objevila správný název tropického keře s krásným barevným zabarvením na konci větve, je to "BOUQANVILLEA". Já jí mám malinově červenou s bílými tyčinkami uvnitř květu. Je to lepší než petunie či surfinie, protože když nemá dostek vody nedává to tak rychle najevo a je vzhedově pořád stejná.Zdraví Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.85 (?), 13.8.2009 18:11

nemáte...

je to Bougainvillea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.182 (?), 13.8.2009 21:47

Omlouvám se za překlep, ale jak mi bylo sděleno, tak jsem to napsala. Jinak dík za správný název, aspoň jsem se v přspěvcích dočetla jak se tato kytka dá množit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 23.8.2009 14:23

Ahojky Magdi, tak jsem se konečně dostala k netu, abych Vám napsala.Je dobře, že máte radost letos alespoň z nějakých kyťulí.Tu bougainvilleu vám závidím, určitě je to paráda! U nás by na ní byla zima.S kytičkama už jsem to letos vzdala, takových potvor a chorob, co mají letos, jsem ještě neviděla.No snad to bude příští rok už zase v normálu.?A teď Čimelice: výstava, jako vždy krásná, ke koupi všechny možné i nemožné kaktusy, trvalky,skalničky, keře,stromky, no,ale ženich ani nevěsta ne .Tak jem si přivezla nějaký nový kultivar begonie "na slunce".Vypadá to jako hodně velká voskovka.Tvrdili, že to má hlízu, tak jsem zvědavá... Pak jem přivezla nějaký muškát, že z nich udělám mateční rostliny, protože jsem jich o spoustu letos přišla.A co v Buchlovicích?Koupila jste něco nového?Tak se ozvěte, mějte se B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Majdalena - (7) - 4.182 (?), 24.8.2009 16:10

Zdravím Berti, myslím, že tu bougainvilli můžete pěstovat i na Šumavě. Letos jsem jí po "zamrzlích mužích" pověsila pod střechu verandy a ani při ochlazení (+3 stupňě)jsem jí neschovávala domů. Vše hrdě přežila, ale pokud by to byla nula, tak to je jasné. Chtěla jsem Vám poslat obrázek, ale musím počkat až se zase rozkvete celá růžová bakopa, aby to bylo hezčí. Na příští rok si jí chci rozmnožit. Na to se žádné žravé potvory nehrnou, je pořád čisté. To je škoda, že nevěsta se ženichem z trhu kytek vymizela. Dá se sehnat, ale jen u domácích pěstitelů. Kdyby to nebylo tak daleko, ráda bych Vám na jaře obojí zaslala až je namnožím, ale tu cestu by to asi nepřežilo. Ženicha jsem si zamluvila, protože jsem to letos asi přepískla s hnojivy a on to chudák nepřežil. Píšete o novém druhu begónky s voskovými listy. Tak kamarádka mi přinesla větvičku a zkusila jsem jí dát do vody na zakořenění, tak uvidím, zatím se jí začaly kroutit listy. Jinak má moc krásnou lososovou barvu květu. Snad budu míít úspěch. Napište mi na adresu: makli1@seznam.cz, potřebuji radu!  Zdraví Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 4.9.2009 18:39

Posílám Magdi obrázky květin, které jediné letos stojí za foto.Pa B.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.166 (?), 5.9.2009 20:26

Teda to je nádhera! Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika