Campanula zvonek nevěsta



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?) 
20.4.2009 21:35

Ahojky Magdi, doufám,že angína už je zlikvidována.protože teď, když je konečně hezky, není čas stonat, že?Ale nemoc si potvora nevybírá.Já už jsem se taky s plnou vervou vrhla do rochání v zemi.Jsem ráda, že nejsem jediný blázen, co se kyťulí týče! Já jsem letos přikoupila 10 truhlíků, že je vyměním za ty staré.Ovšem už jsou plné všechny a to jsem ještě nevyrazila ven s fuchsinkami.Tak já tedy nevím?Na mne se taky doma zlobí, že nechci nikam jezdit, ale já jsem takhle šťastná.Mě stačí, když je hezky, rostou houby, dojedu se podívat na slatě, na Kvildu nebo Knížecí Pláně a jsem nejspokojenější člověk na světě.Tenhle víkend vyrazím se všemi kyťulkami ven! Dám ven fuch.i begonky a připravím net.textilii, kdyby bylo zle.Begoušci už se začínají vytahovat, už musí ven! Na ty molice stříkám (než začnou fuch.kvést)Applaud a potom používám Mospilan.Chce to zavčasu, jinak není šance ty bestie zlikvidovat!Tak, už jsem toho nadatlovala dost, mějte se prima B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 4.182 (?), 3.5.2009 21:54

Zdravím Berti, taky jsem začala všechny kytky vynášet ven, protože doma to už začíná překážet, jenže na obzoru hrozí přízemní mrazíky a tak asi musím begónky zase schovat na verandu, aby mi neodešly. Zdá se mi, že nějak pomalu rostou. Nevím jestli mi z té opatrnosti před přemokřením v "obyč" truhlících nezaschly, to by mě mrzelo. Dokupovala jsem si letos nové hlízy. Taky jsem zkoušela rozmnožit dělením starou hlízu, jenže jsem jí nenechala zaschnout a tak mi uhynula. Chybami se člověk učí. Jinak počasí je moc krásné, ale u nás na Moravě je to s tím děštěm moc chudobné. U vás letos už vícekrát zapršelo, tady je velké sucho. Jinak kolik dáváte sezaniček muškátů do truhlíku (60cm,80 cm)? Když je jich tam hodně, začně to trpět plísněmi, nebo to asi moc zalévám. Abych je měla dlouhé aspoň metr, to se mi ještě nikdy nepovedlo. Letos jsem si nakoupila několik druhů různého hnojiva, tak to by v tom byl četr, aby pořádně nenarostly.. Přeji hezký zbytek nedělního večera. Zdraví Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 5.5.2009 19:51

Ahojky Magdi, já mám begonky venku už 14 dní a zatím jsem s nimi ještě domů neutíkala, Ani jsem nepřikrývala, i když dneska ráno byly 2 st.Ale je fakt, že jich mám většinu "ve dvoře" a ve výšce, takže jim přízem.mrazíky nehrozí.Já taky zalívám málo, nejen proto, že je teď poměrně zima, ale u nových sazenic a muškátů je lepší nepřelívat! Co se týče přev.muškátů, mám vždy jen "pár"truhlíků, abych měla rozmanitý balkon.Dávám 2-3 do 40cm truhlíků.Mívám pěkné, neměřila jsem to, ale metrové taky asi nebudou .S tím deštěm máte pravdu, u nás teď napršelo celkem přes 35mm, ale je tu "psí"zima, tak 8-10 st.Br...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 98.74 (?), 20.5.2009 10:26
Dobrý den, hledala jsem jak vlastně ženich a nevěsta vypadá a který je ten "pravý", ale z obrázků jsem pochopila, že je to prostě bílý zvonek a modrý nebo modrobílý zvonek, nebo se tak říká přímo nějakému druhu? Děkuji za odpověď. Ingrid
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 98.74 (?), 20.5.2009 12:30

Pravý ž+n by měla být Campanula isophylla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JitulaC. - (2) - 159.62 (?), 1.6.2009 0:29

Zdravím všechny.

Zvonky Campanula isophylla pěstuji od roku 2001, kdy jsem získala po 1 sazenici. Mám vyzkoušené, že zřejmě ženich má menší vitalitu. Pokud jsem měla ženicha a nevěstu v jedné nádobě, tak první rok to bylo dobré (viz. foto - vzadu na mříži), ale do další sezony ženich nevydržel. Nyní už je pěstuji pouze odděleně, celé léto na zastřešené terase, hnojím 1x týdně Kristalonem plod a květ.  Na podzim kvetoucí rostliny uklidím do verandy, kde je se snižující zálivkou nechám dokvést. Začátkem ledna je ostříhám na 5cm, dám na okno a přiměřeně k teplotě zvyšuji zálivku. V březnu z nejsilnějších výhonků dělám řízky, které dávám na 24 hod. do vody. Pak namočené asi 1cm do stimulátoru sázím do malých květináčků do substrátu na pokojovky (nevěstu po dvou a ženicha po třech) a přiklopím košíčkem od kiwi. Zalévám mírně a jenom do misky. Po "zmrzlých" přesazuji do nástěnných květináčů (nemají rády závěsy pohybující se větrem) a dám opět na terasu. Rostliny nechávám max. 3 roky, nepřesazuji a dávám nové sazenice. Rozdíl mezi ženichem a nevěstou, i když nekvete, je patrný z přiložených fotek.

Terasa_2004
Terasa_2004
Ženich v květnu
Ženich v květnu
Ženich v srpnu
Ženich v srpnu
Nevěsta v květnu
Nevěsta v květnu
Nevěsta v srpnu
Nevěsta v srpnu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.182 (?), 28.2.2012 20:25

Dobrý večer, o víkendu jsem si přinesla řízky nevěsty a žeicha a přesně podle rady jsem je nasázela do košíčku od kiwi a přikryla fólií. Doufám, že se mi ujmou stejně jako vloni ale bojím se, že po sezóně o ně opět příjdu. To přezimování je vždycky složité.Nevím kde by jim bylo od prosince do února nejlépe, aby i neuhynuly. Poraďte mi prosím! Je to poslední dobou dost těžké sehnat pravou nevěstu a ženicha. V marketech se sice prodávají ale jiné odrůdy campanuly. Váš recept na pěstování je přímo vzorový.Asi to přezimování musí být v místnosti do 10 stupňů, protože v pokoji při vyšší teplotě by zašely nebo se mýlím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.132 (?), 26.4.2017 14:12

Dobrý den prosím nemohla by jste mi poslat tribečky ženicha a nevěsty, nemužu je nikde sehnat, Děkuji Mirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.182 (?), 20.7.2009 18:36

Ahojky Berti, ozývám se po dlouhé odmlce, něvěsta i ženich mi konečně ukázaly svoje květy. Divila jsem se, že listy ženicha jsou stejné jako u nevěsty.  Jinak jak se Vám daří v pěstování ostatní květeny? Já to zatím na focení nemám, ale doufám, že to do podzimu stihnu, abych se taky konečně pochlubila. Počasí tomu moc nepřeje. Begónky jsem mívala v tuto dobu mnohem hezčí. No a muškáty jsou zatím poloviční. Bojím se, ať to nepřepísknu s hnojením, to by pak bylo k  a tím nedosáhnu žádných velkých převisů. Zdraví Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 20.7.2009 20:38

Magdi, ahoj,ahoj! Jsem moc ráda, že jste se ozvala.U nás je to také letos bída bídoucí.Počasí vyvádí jak pominuté.Od 1.5.tu nepršelo jen14 dní! Samozřejmě ne vcelku.A až na pár dní, kdy je příšerný hic, nic moc teplo.Teď v sobotu kolem15st.,dneska ráno 10.Čtyřikrát už se tu vysypaly kroupy, naposledy minulý týden.Takže vše podle toho i vypadá! Shnily třešně, plesnivá je cibule, česnek a plíseň je i v bramborách, i když jsme stříkali.O rajčatech ani nemluvím a nakonec mě "rozštíp" manžel, který prchaje před bouřkou nezavřel vrátka na zahrádce a jedinou věc, která k něčemu vypadala ožrala srnka! Květák.Kyťule taktéž žadná sláva.Muškáty nestačí vysychat, takže uhnívají, fuchsinky ani všechny nekvetou a begonky "žijou".Nevěsty také ještě nekvetou, no nic k pochlubení tu letos zatím fakt není.A s tím počasím už to taky o moc lepší asi nebude.No, ale na druhé straně, i když mne to taky štve, si říkám: HLAVNĚ ZDRAVÍ!!! Mějte se moc hezky a zase se ozvěte pa B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika