Kokosová palma



bucko - (48) - 227.2 (?)
9.8.2010 15:52

Rod Chamaerops obsahuje pouze jediný druh a to Chamaerops humilis.Ten je však velice variabilní, tak byly pojmenovány některé formy z nichž významné jsou pouze forma volcano a cerifera.U ostatních forem a zejména nově vymýšlených názvů je to jen hlavně zájem obchodníků a prodejců ale rozlišovací znaky jsou minimální neli žádné.Lidé si myslí že kupují něco "nového" a při tom je to pořád to samé.O to tu jde.Josef

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
radek.god - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 34.178 (?), 9.8.2010 11:47
Cauky Terko, kez by se moji palme darilo tak jako te Tve. vzpominam si na ty maly zmuchlany listy, byly slozeny jako harmonika, akorat uz nevim, zda to bylo jeste v dobe kdy byla palma OK nebo v dobe kdy uz zcela jiste odchazela :-o. Spis asi kdyz koncila, protoze v dobe koupi to jako harmonika rozhodne nevypadalo :-) Mam dokonce dojem ze ty harmonikove listy byly posledni ktere zustaly cele zelene a ktere i po usychani vydrzeli skoro az do konce. Rozhodne by to chtelo, abys sem hodila naky fotky! A o palmu se neboj, staci kdyz vyslovis pred pritelem "SEX" a palma s Tebou pojede do noveho v limuzine :-)...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radek.god - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 34.178 (?), 9.8.2010 12:22
Ahoj Ovare, trochu divne me to kveteni prislo, nicmene rostlinka se me nejak jiz drive zlomila a ja mel radost, ze se vzpamatovala, tak jsem nad tim zase tolik nepremyslel.Kazdopadne jsem patral jak to kiwi vlastne ma vypadat a nasel jsem neci fotky "kiwi" a svete div se - byl to taky ptacinec zabinec :-).Nastesti mam backup v kybliku od KFC, pojmenuju to asi "Kiwi 2", teda dokud to neoznacis zase za nejaky plevel :-).Ta mochyne nebo neco mezi kiwi je mozna, ale neni me jasne jak by se tam dostala :-o Latinske nazvy jsem "peclive" :-) opsal z obalu od sacku se seminky od "Palma Senkerik" Uvidime co z toho vyroste a jak se to bude vyvijet, kazdopadne podle fotek na obalech vypada Chamaerops "elegans" podle me na chlup stejne jako Chamaerops "lusitanica", takze jako amater nemam sanci poznat rozdil, jen je me divne, ze prvni pojmenovali "Zumara slicna" a druha jen "Palma nizka" a pritom prvni cast latinskeho nazvu je uplne stejna :-)... Nicmene u te co oznacili "Lusitanica" je uvedeno, ze nizssi kminek je obalen cervenohnedym vlaknem a u te "Elegans"to neni (tak to si asi jeste hoooodne dlouho pockam, nez tohle vubec uvidim :-) U obou je jeste uvedeno, ze narozdil od ostatnich zumar nejsou starsi vejirovite listy vzprimene, ale "elegantne" previsle (kupodivu lusitanica) a previsle ohnute (nelegantni elegans :-)) Jeste tu mam dve "specialitky" a vubec nemam tuseni co to muze byt.Napovim jen, ze tu prvni mama privezla spolu s dalsimi neidentifikovanymi druhy odnekud z Italie a jako jedine to prezilo celkem 72 a vice hodin ve zmuchlanech promacenem papirovem kornoutu z novin.Bylo to pekne rozmacene a vypadalo to jako brecka na vyhozeni, ale chytlo se to.Je to ve stare hline plne kousku cihel, kameni a dalsiho "odpadu" a premokreni tomu podle stavu vubec nevadi Ta druha specialitka, to asi bude znamejsi a dostal jsem to od zname z cech, nicmene nazev si samozrejme nepamatuju a jak se to to starat jakbysmet.Vim jen, ze toho mela plny kvetinac, asi 40 cm vysoke a me to ani neroste ani nechcipa, z jednoho jsou max 0.5 cm korinky a z druheho snad zadne.Tady to myslim ve vode asi byt nema, ale jak rikam ikdyz to bylo v +/- suche pude, vypadalo to uplne stejne :-o
Kiwi - druhy pokus
Kiwi - druhy pokus
Kiwi - druhy pokus
Kiwi - druhy pokus
Kiwi - druhy pokus
Kiwi - druhy pokus
Kiwi - druhy pokus
Kiwi - druhy pokus
Tajemna Italie - foceno s bleskem, v realu jen nepatrne tmavsi
Tajemna Italie - foceno s bleskem, v realu jen nepatrne tmavsi
Zahada z Cech
Zahada z Cech
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bucko - (48) - 227.2 (?), 9.8.2010 15:52

Rod Chamaerops obsahuje pouze jediný druh a to Chamaerops humilis.Ten je však velice variabilní, tak byly pojmenovány některé formy z nichž významné jsou pouze forma volcano a cerifera.U ostatních forem a zejména nově vymýšlených názvů je to jen hlavně zájem obchodníků a prodejců ale rozlišovací znaky jsou minimální neli žádné.Lidé si myslí že kupují něco "nového" a při tom je to pořád to samé.O to tu jde.Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radek.god - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 34.178 (?), 14.8.2010 0:06

Je to doma :-) :-) :-)! Vcera vecer jsem si ji privezl z Lidlu v Hostivicich, byl jsem tam den pred tim na kole a meli jich tam 6 ks +/- a protoze jsem musel vcera cekat na auto a v dalsim Lidlu nic , tak v tom kde jich bylo asi 6, tak meli uz posledni.Takze vyber uzasnej :-(:-(:-(.Jeste jsem si den predtim rikal jak si vyberu tu nej podle zkusenosti s predchozi palmou a tak jsme si "vybral" mezi tim zda budu mit palmu :-o a nebo nic :-( .Fotky prikladam , palma ma od zeme 1.94 metru a to vcetne maleho kvetinace :-). Mam dojem, ze z tech co jsem tam videl byla 100% nejvetsi. Jeden list by mel byt narizly a stred druheho proderavely :-(, ale zbytek vypada luxusne.

Celkem 12 listu , nejdelsi dvojice listu maji 2x60,70,90,100 cm :-) .Krome konecku jednoho z 11 listu jsou bez hnedeho fleku zatim.Kokos vypada taky good :-), ty nasedle flicky asi budou vsude :-o Premyslim zda to hned presadit nebo to naopak nechat byt.Kazdopadne zkusim bez roseni, v lete voda jednou za tyden a v zime jednou za mesic.Za / vedle pracky sice misto jako jina pestitelka nemam, ale necham ji celorocne v byte.Takze ani sever ani ji :-o a uvidime Jeste se tesim jak se povede PITAHAYA cervene s bilou duzninou, kterou jsem predevcirem zasadil, asi to bude z Vietnamu a podle barvy plodu spise cervenoruzove by se mohlo jednat o Hylocereus undatus nebo Hylocereus guatemalensis, tak mi drzte palce.
Celkovy pohled na palmu .I.
Celkovy pohled na palmu .I.
Celkovy pohled na palmu .II.
Celkovy pohled na palmu .II.
Hlavne ze je kminek hned u kokosu zeleny - moc dulezity faktor !
Hlavne ze je kminek hned u kokosu zeleny - moc dulezity faktor !
Nejmensi listy byly schovane v igelitce - nadhera
Nejmensi listy byly schovane v igelitce - nadhera
2 ze 3 ponicenych listu :-( - holt nebylo z ceho vybirat ...
2 ze 3 ponicenych listu :-( - holt nebylo z ceho vybirat ...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
macka - (11) - 81.230 (?), 18.8.2010 9:08

Tej mojej "staršej" palme žltne 1 list.Mohol by mi niekto poradiť, či je to zapríčinené nedostatkom vody alebo naopak preliatím? Alebo niečim iným?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radek.god - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 34.178 (?), 18.8.2010 11:18
Dobry den, me zaclo zloutnuti a nasledne hnednuti listu kdyz palma pomalu odchazela.Tehdy jsem rosil a zaleval skoro kazdy den.Rosil jsem listy, kokos, kmen a palma odesla.Zkuste se podivat na kmen tesne u vystupu z kokosu.Pokud tam kde byval nebo by mel byt zeleny jiz hnedne, tak bych prestal rosit i zalevat a zkontroloval zda neni premokrena puda.Ostatni listy jsou na tom jak?Pokud si dobre vzpomina, m tak u me zloutnuti preslo velmi rychle na svetle hnedou a list od konce ci ze stredu doslova uschnul pred ocima...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
macka - (11) - 81.230 (?), 18.8.2010 13:38

Dobrý deň,ďakujem za odpoveď, žltne mi najmenší list, už je suchý tak dopoly.Ostatné listy sú ok, ale na tom najnovšom, ktorý sa mi otvoril už doma mám hore v špičke suchý okraj, ale len na jednej strane, druhá polovica listu je ok. A ešte by som rada spomenula, že keď som si kúpila tú druhú kokosovú palmu,,tak tá bola taká zelenšia ako tá prvá, tá je teraz taká bledo zelená, nie moc ale je.možno to je z toho, že keď boli vonku také teplá, tak na ňu dlho svietilo slnko cez strešné okná.Polievala som ju raz za deň a potom keď som si všimla ten žltý list tak dvakrát do týždňa a rosila orech, ale zasa sa bojím aby som ju nepreliala.

A vám sa ako darí s novom kokoskou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 18.8.2010 19:39

Zdravím,

Radku máš hezkou palmu, na to jak je velká má spousty listů, já mám zhruba stejně velkou ale s polovičním počtem listů než ty.

Ta moje v zimní zahradě jde krásně, už udělala jeden celý list, který se začíná od spodu trhat na proužky, tentokrát nepomáham. Dnes jsem polil v zimní zahradě topení a během chvíle se mi tam udělala mlha jako v pralese.

Potom za další, vidím Macku a chci odpovědět na její problém. Pokud jsem si to pozorně přečetl a dobře pochopil jedná se normální jev, a to usychání listů od spodu. to se děje normálně, palmě odejdou všechny spodní listy a nechá si jen ty horní. to že se to děje až po roce v případě Macky je podle mě úspěch.

Potom za další, trochu ve mě hrká smích, když tu pořád čtu o tom měknutí u kokosu nebo co, to opravdu ne. Když je to u kokosu měkký, tak má palma vyhnitej střed (srdíčko - a to je definitivně po ní) ale vždycky před tím odejde většina listů, takže to se pozná hned.

To zalévání a rosení jen když si člověk zpomene i schvaluju, protože ne každý má podmínky jako já a v bytových obyčejných podmínkách je to nejlepší způsob jak palmu udržet při životě - spíš zanedbávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radek.god - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 34.178 (?), 18.8.2010 20:20
Ahoj vsem :-), odpovim.Vrchni 4 listy co jsou ve stejne urovni jsou bez jedineho hnedeho flicku.Pouze asi 1-2 cm hrot listu, ale to povazuji za normalni, zatim pestuju od seminka ZUMARU SLICNOU a WASHINGTONII WLAKNITOU a tam je to od zacatku, takze nevidim duvod proc by byla kokosova palma vyjimka.pak mam dva listy nize polozene.Opet hnede hroty listu a odtamtud hnednou nebo jiz byly nahnedle vnejsi okraje rohu listu, asi tak 5 cm.Dalsi 4 tmave zelene listy zacinaji hnednout v mistech poskozeni (natrzeni, diry ve stredech listu a lehce opet ty vnejsi okraje u hrotu.No a nejmensi 2 spodni listky (25 cm) ty jsou cele zelene, hrot skoro nemaji a tezko znatelne hnede tecky ani ne mm na konci.Takze uvidime To meknuti kokosu vim z predchozi palmy a vlastne i z kokosu co jsem koupil v tescu a co me po nakliceni vyhnil prave ve stredu. Co se tyce toho zloutnuti listujak psala Macka....Vpodstate bych rekl, ze me listy nezloutnou.U soucasne palmy a v zacatku te predchozi listy zacaly rovnou hnednout, bez zlute faze.Nicmene prave od okamziku, kdy zacal vyhnivat stred ze ktereho palma roste, tak tehdy zacaly listy nejdrive zloutnout a pak teprve hnednout.Byla to ale spise takova sedohneda, proste doslova vyschla cast.A nebylo to vzdy od konce listu, ale klidne od prostredka.Proste se tam se tam udelal flek a list uschnul cely.Ty stavajici nahnedle konecky listu na nove palme rozhodne takto suche nejsou.Jinak predchozi listy me neuhnivali od kokosu, ale od koncu. Bohuzel jsem zatim nemel moznost videt prirozene zezloutnuti a opadani listu a uz vubec ne ze by z palmy vyrostly uplne nove listy od nuly.Ted mam palmu ve stredu bytu, vubec ne u okna, svetla minimum, ani na jiznim balkone ani na severnim.Zalil jsem to v sobotu, hned po presazeni do vetsiho kvetinace a pridanim trochu keramzitu na dno (oboum kupovanym palmam jiz v dobe koupi prorustaly koreny zkrz kvetinac).Vodu uvidi tedy nejdrive v nedeli. Premyslim a to bych rad aby me tady nekdo poradil, jak to mate lidi s hnojenim? Ja mam hnojivo primo pro palmy, podle navodu by se melo hnojit 1x za 14 dnu, ale otazka je zda hned po presazeni nebo jen v lete apod...??? Predpokladam, ze bych tedy mel treba 2x za mesic pohnojit a 2x zalit :-o Predchozi palmu jsem samozrejme pohnojil, ale max 2 x jelikoz stejne do 2 mesicu od koupi chcipla prave s uhnilym stredem a listy :-(.Nemyslim si ale ze by hnojeni byl duvod chcipnuti palmy... Diky predchozi palme se budu snazit o palmu radeji mene pecovat nezli vice a ted se me rozdelili listy u palmicky Salaku, jeste me tam roste neco a nemam vubec tuseni co by to mohlo byt :-o, prikladam fotku Jinak pokud si dobre vzpominam, tak drasticke hnednuti listu zaclo az nejdriv druhym tydnem od koupi, takze je jeste brzo a treba tentokrat budu mit stesti.V nejdorsim 9.6. jdu zasadit kupovana seminka kokosove palmy, ktera mam jeste chladne stratifikovana v chladnicce v vlhkem pisku. :-)
Neznama rostlina privezena z Italie, vcera vyrostl kvet - Oleandr by to byt nemel , aspon podle listu :-o
Neznama rostlina privezena z Italie, vcera vyrostl kvet - Oleandr by to byt nemel , aspon podle listu :-o
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
macka - (11) - 81.230 (?), 19.8.2010 7:16

Zdravím Radku, pekná kvetinka vám narástla  , ja neviem čo to je, nie som odborníčka na kvety, ale oleander to určite nie je, nemusíte sa báť.

Včera som ten žltý suchý list odstrihla a tam, kde listy vyrastajú z kokosu je stonka zelenej farby.A ešte by som rada opravila pána - hosťa, ktorý nám obom odpovedal, moju prvú palmu mám od 23.5. takže skoro 3 mesiace, nie rok.Čo sa týka toho hnojenia, z mojich skromných poznatkov si myslím, že keď sa nejaká rastlinka presadí do novej hliny, tak ju netreba hnojiť, myslím že stačí až po mesiaci alebo aj neskôr.Minule keď som sadila muškáty, na obale od zeminy bolo napísané že obsahuje aj hnojivo a netreba neviem už ako dlho hnojiť.Ja všetky kvetinky hnojím asi tak každý 2-3 týždeň a keď zabudnem aj 4 týždeň.Hnojím Kristalonom na izbové kvety a ešte mám Engo - je to na úpravu tvrdej vody + hnojivo, sem tam ho použijem ale nejako sa toho bojím, lebo je tam písané dávkovanie na veľké množstvo vody a ja keď si zarábam do malej 2 litrovej krhličky sa bojím aby som to neprehnala.Momentálne mám "nazbieraných" ale 15 dvojlitrových fliaš dažďovej vody, tak polievam s ňou.Kokosové palmy a banánovník polievam len s dažďovkou.Keď už som pri tom banánovníku, ale pred mesiacom, keď boli vonku tie horúčavy, mi odišlo ale 5 spodných listov, najprv im uschli okraje a potom ožltli a koniec... Nikde som sa dočítala, že to bolo kvôli veľkému teplu a slabej zálievke a navrch som predtým dala keramzit, tak možno kvôli tomu by som ho mala zalievať viac.Inak rastie ako blázon, stále mu rastú nové listy.

Na záver sa vám chcem pochváliť novým prírastkom do rodiny, už som ju presadila do väčšieho črepníku.Radek, odkiaľ máte semená paliem?

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika