Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím Radku, pekná kvetinka vám narástla  , ja neviem čo to je, nie som odborníčka na kvety, ale oleander to určite nie je, nemusíte sa báť.

Včera som ten žltý suchý list odstrihla a tam, kde listy vyrastajú z kokosu je stonka zelenej farby.A ešte by som rada opravila pána - hosťa, ktorý nám obom odpovedal, moju prvú palmu mám od 23.5. takže skoro 3 mesiace, nie rok.Čo sa týka toho hnojenia, z mojich skromných poznatkov si myslím, že keď sa nejaká rastlinka presadí do novej hliny, tak ju netreba hnojiť, myslím že stačí až po mesiaci alebo aj neskôr.Minule keď som sadila muškáty, na obale od zeminy bolo napísané že obsahuje aj hnojivo a netreba neviem už ako dlho hnojiť.Ja všetky kvetinky hnojím asi tak každý 2-3 týždeň a keď zabudnem aj 4 týždeň.Hnojím Kristalonom na izbové kvety a ešte mám Engo - je to na úpravu tvrdej vody + hnojivo, sem tam ho použijem ale nejako sa toho bojím, lebo je tam písané dávkovanie na veľké množstvo vody a ja keď si zarábam do malej 2 litrovej krhličky sa bojím aby som to neprehnala.Momentálne mám "nazbieraných" ale 15 dvojlitrových fliaš dažďovej vody, tak polievam s ňou.Kokosové palmy a banánovník polievam len s dažďovkou.Keď už som pri tom banánovníku, ale pred mesiacom, keď boli vonku tie horúčavy, mi odišlo ale 5 spodných listov, najprv im uschli okraje a potom ožltli a koniec... Nikde som sa dočítala, že to bolo kvôli veľkému teplu a slabej zálievke a navrch som predtým dala keramzit, tak možno kvôli tomu by som ho mala zalievať viac.Inak rastie ako blázon, stále mu rastú nové listy.

Na záver sa vám chcem pochváliť novým prírastkom do rodiny, už som ju presadila do väčšieho črepníku.Radek, odkiaľ máte semená paliem?

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika