Vlastní zelenina vs koupená - poměr cena: chuť



Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?)
13.11.2017 18:14

Když si v neděli připravím bramborový salát z vlastních brambor a zeleniny, tak vím, že moje zahrádkaření má smysl i bez finančního zisku. Výborné Rosé - svatomartinské z Rakvic jsem m.j. letos získal jako odměnu za 1. místo v obecním "Koštu slivovic" kde se sešlo 28 soutěžních vzorků. Moje radost byla veliká, přestože se nedala finančně vyjádřit. A o tom to zahrádkaření je.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 13.11.2017 11:13

Komu chutná to své, přes skutečnost, že si uvědomuje, jak občas bývá hořké zklamání z výsledku, ten tu chuť neztratí. Kdo tu cenu není ochoten zaplatit, bez problémů nakoupí, bude jíst to, co nabízí trh a bude moct sladce odpočívat. yes

Mělo by se tesat, či zapsat černou křídou do komína. Nebo celé vlákno smazat, kromě těchto dvou vět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 13.11.2017 13:28

Zahradu jsem zdědil. Kdybych ji nezdědil, tak bych si asi zahradu nekoupil. Už v útlém mládí jsem poznal, co to znamená mít zahradu a kolik je s tím práce a jaký může být výsledek. Pokud jde o to vzpomínané Portské tak si myslím, že jsou lepší místa kde si je otevřít- aspoň pro mne.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 13.11.2017 13:34

Každý jsme jiný a ještě k tomu se měníme. Já si dobrovolně zryl kousek zahrady a už mnoho let pěstuji trochu zeleniny, a nyní i dobrovolně pořídil sad. Ačkoli jsem si v útlém mládí na vlastní kůži dosyta zažil, kolik je s tím práce. Ačkoli jsem si pořídil byt ve městě a zařekl jsem se, že si budu život užívat převážně cestováním a horolezectvím.

Vidíte, a nyní mám z vlastní vůle barák a pozemky, na skálu kvůli odpovědnosti k rodině nešáhnu.  wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 13.11.2017 13:44

Ha, hacheeky to jsme na tom (krom těch skalwink) prakticky stejnělaughTo bylo řevu a facek, když jsme nechtěli jako děcka chodit na pole...laughlaughlaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 13.11.2017 14:14

Ještě tu nebyla probraná možnost, že koupenou může být i zelenina vypěstovaná jako tzv. vlastní-tedy jako přebytek od malopěstitele-cena nemusí být vyjádřena v penězích, ale jako něco za něco-forma zboží či výpomoci různého charakteru... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.89 (?), 13.11.2017 16:11
Vladimír: Nikomu nemožno nadšenie pre záhradu vnútiť, takže Váš postoj plne akceptujem. Napísal som len, ako to vnímam a cítim ja. Čo sa týka tej Vašej poznámky o Portskom - platí to isté: Vaše preferencie treba akceptovať. Za seba dodám len toľko: pre mňa je dôležitejšie nie kde, ale s kým si ho otvorím. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.28 (?), 13.11.2017 17:04

pan Ivan, ked sme uz skoncili pri vine z jablk ste nikdy neskusal robit vinko?mne raz jeden stary zahradkar dal ochutnat domace jablckove vinko, celkom fajn az som sa divil ze je to z jablk:)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.89 (?), 13.11.2017 17:20
Viktor: Nie, jablkové víno nerobíme. Víno robíme z hrozna 😉. Okrem toho ešte slivovicu, hruškovicu, jablkovicu, marhuľovicu a z višní okrem višňovice aj griotku. Nestačí? Chceli by sme ale gro aktivít presunúť do výroby trvanlivých muštov a cídra. Ako hovorí môj kamarát - "do nižších grádusov". (Lebo - ako hovorí zasa môj iný kamoš - "tie hepatálky to nie je sranda". A ten už má teda niečo odsosané 😉). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 13.11.2017 17:28

Jablkového vína jsme se něco napili - v jinošských dobách, ovšem. Dnes už jsou jazyky chlupatější. Nicméně letošní svatomartinské z Rakvic rozhodně neurazilo...cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 13.11.2017 18:14

Když si v neděli připravím bramborový salát z vlastních brambor a zeleniny, tak vím, že moje zahrádkaření má smysl i bez finančního zisku. Výborné Rosé - svatomartinské z Rakvic jsem m.j. letos získal jako odměnu za 1. místo v obecním "Koštu slivovic" kde se sešlo 28 soutěžních vzorků. Moje radost byla veliká, přestože se nedala finančně vyjádřit. A o tom to zahrádkaření je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika