v jakém stadiu máte melouny?



host - 37.74 (?)
27.7.2008 0:58

Je 26.7.  a melouny mám již dle mého odhadu min. cca 8-10 kg, bohužel, mám jich ale výrazně méně než loni. Loni cca 80, letos, při stejné počtu sazenic odhaduj, že jich budu mít maximálně 25.   Z celkového počtu 14 sazenic mi ale dvě také uschly. Ač je pěstuji každým rokem, tak teprve loni se mi to stalo u jedné rostliny letos u 2. Kdo to napsal, že když není meloun resistentní, tak má nějakou chorobu? Může to prosím popsat včetně jak tomu předcházet? Je evidentní, že závlahou ani chladem to nebylo, take typuji na nějakou chorobu.

Děkuji

S pozdravem Josef Novotný.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
meloun - (4) - 0.86 (?), 17.7.2008 21:23

Textílie je prodyšná a dávam je pod šlahouny s plody.Toto léto je opravdu extrémně chladné a deštivé, ale i tak melouny rostou ve volné půdě dobře.Velký vliv má na to ale nadmořská výška a poloha.Milan jižní plzeňsko

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivettt111 - (16) - 52.207 (?), 24.7.2008 13:16

No krááása!!! gratuluji to jsou melounky  na další rok si udělám melounkové pole letos to bude asi jen 10-15 ale těch pidi je tam mnoho, ale myslím, že v takové zimě nedoujdou.Takže jak se tak dívám-meloun je vlastně naprosto nenáročný-tedy, alespoň u nás Brno-a to jsem se tolik toho bála.Takže příští rok do toho zapojím i rodinu mají políčko u Mušova, tak uvidíme jak se tam bude dařit-vůbec mi nevěří, že to teď tak valí-nejprve nic a teď taková rychlost:))jupííí:))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
meloun - (4) - 0.86 (?), 26.7.2008 11:48

No tak stalo se to co jsem tak očekával,3 týdny deštivo a teploty kolem 23C.Teď ze dne na den 30C a sucho.Toto počasí zapříčinilo i při standartních zálivkách, že mi usychají celé rostliny i s melouny velkými jako kopací míč.:-(Máte někdo podobné problémy???Milan Plzeńsko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 26.7.2008 14:31

Možná se behem dešťů utopily kořeny, nebo pokud nepěstujete rezistentní odrůdy tak by to mohlo být fusarium.

Melouny nezalívám, rostou jen z deště. Nic mi neusychá, rostou a plody nabývají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.74 (?), 27.7.2008 0:58

Je 26.7.  a melouny mám již dle mého odhadu min. cca 8-10 kg, bohužel, mám jich ale výrazně méně než loni. Loni cca 80, letos, při stejné počtu sazenic odhaduj, že jich budu mít maximálně 25.   Z celkového počtu 14 sazenic mi ale dvě také uschly. Ač je pěstuji každým rokem, tak teprve loni se mi to stalo u jedné rostliny letos u 2. Kdo to napsal, že když není meloun resistentní, tak má nějakou chorobu? Může to prosím popsat včetně jak tomu předcházet? Je evidentní, že závlahou ani chladem to nebylo, take typuji na nějakou chorobu.

Děkuji

S pozdravem Josef Novotný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 27.7.2008 2:55

Houba Fusarium oxysporum. Obsazuje v rostlinách kanálky které vedou vodu. Rostlina uvadne jako při nedostatku vody a ve stonku jsou vidět pletiva houby. Ale nevím jak je pravděpodobné že tady je, když se tu melouny běžně nepěstujou. (existujou poddruhy se specializací na určitý okruh rostlin) Spíš mi připadá pravděpodobnější to utopení, melouny jsou na to dost náchylné. Bylo to po dešti a on je navíc zalívá.

Fusarium je velmi odolná houba, vydrží v půdě i desítky let i když nemá svého hostitele. Fungicidy na něj moc nefungujou.
Nejčastěji pěstovaný crimson sweet by měl být odolný. Ta rezistence snad závisí na nějaké jiné (symbiotické) houbě, kterou si rostlina udržuje, takže ani tak to možná není stoprocentní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 75.119 (?), 18.7.2011 19:55

Dobrý večer. Mám problém může mi někdo poradit - mám dvě sazenice melouna vodního - roubované  - vždy se vytvorí plod s květem a po cca dvou dnech odpadnou. jinak rostliny jsou krásné a zdravé. Děkuji a přeji a´ˇt se Vám všem kulatí co nejvíce. Jarda - Náchod

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 6.150 (?), 19.7.2011 12:51

Dobrý den, tento problém jsem také měla a zde na fóru mi byla dána tato rada : pořiďte si štěteček a opylujte ručně. Sbírejte pyl ze samčích květů(to jsou ty bez plůdků) a přenášejte jej opatrně na samičí květy. Proveďte to několikrát a určitě budete mít úspěch. Já to tak dělala a už tam mám tři fešáky.  Tereza


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.34 (?), 4.8.2015 20:25

Dobrý den, pěstuji poprvé a mám asi sedm melounu jsou asi tak 40 pruměr ale začínají měknout a nevím zda je to hodně vody nebo málo.Děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.74 (?), 28.7.2008 6:35

Tak nevím, ale dnes máme 28.července a na melounech mám melounky velikosti angreštu. To už asi nedojdou. Nevím proč, jsou na černé fólii, při vysazení byla půda vyhnojená, později občas maličko přihnojení Kristalonem plod květ. Před pár lety mi narostly pěkné velké a chutné melouny, pak pár roků nic, bylo chladno. Letos bych čekala, při těch, pro teplomilné rostliny příznivých teplotách, že to všechno bude bujet, ale nic moc. Ani ty papriky se nechtějí nějak rozběhnout. Jak se zdá, skutečně není každý den posvícení...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika