v jakém stadiu máte melouny?



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 22.31 (?) 
4.8.2008 12:46

Než dáte na rady z bobkových listů,  přečtěte si třeba praktické zkušenosti na
www.zahrada.cz/forum/plodova-zelenina/rekordni-uroda-melou-3550/
pokud jste tak neučinila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 180.74 (?), 6.8.2008 6:57

Prosím Vás a ty rady z bobkových listů znamená co? Nějak jsem nepochopila o co jde. No, já na zahradě tři sazenice melounů, melounky velikosti pingpongového míčku. To si letos na melounech zřejmě nepochutnáme. Rostliny zabírají plochu asi tak 4-5 metrů čtverečních, kvetou, semtam je některý list uschlý. Co dělám blbě nevím. Že by přece jen počasí? Úplně stejně jsem melouny pěstovala zhruba před 2 nebo 3 roky, nebylo jich sice moc, ale byly velké a sladké. No nic, možná příště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lojza.kanal - (2) - 40.105 (?), 6.8.2008 19:32

Ahoj, taky se trochu pochlubím a přispěju do diskuze.

Melouny jsem zasadil letos poprve, zkusil jsem dát 3 rostlinky do skleníku, další na kompost a na záhonek. Přežily jenom ty ve skleníku, jsou tam zatím 3 už celkem pěkné kousky, další dva malé se objevily před asi týdnem. Ten největší (s orbitkama ) je na straně kde skoro celý den na něj svítí slunko a ještě pořád roste, tak uvidím kam až doroste. Už se na něj těším, snad bude zralý.

1
1
2
2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.207 (?), 7.8.2008 14:09

Nádhera!!! gratuluji-vyfoťte jej až je rozkrojíte-to je také zajímavé:)) dotázek vodní je čárkovaný? já mám vodní-je zelený a myslela jsem, že bude čárkovaný... to parádiček už se těším na další rok-jak tam naplácnu hnůj a co nejdříve po zmrzlých je tam budu dávat v několika fázých:)))juchůůů..Jo a kdyby Vám nějakej zůstal-přijedu si ho utrhnout:)))papa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 7.8.2008 18:22
To jestli a jak výrazně bude pruhovaný záleží samozřejmě na odrůdě. Ta otázka mě dost zaráží, u vás se snad nedají koupit melouny v obchodě?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lojza.kanal - (2) - 40.105 (?), 7.8.2008 19:45

pochybuju že nějaký zbyde .

Je to klasický meloun vodní, semena jsem vydlabal před rokem z koupeného melounu (na rozdíl od předchozího roku kdy jsem na zkoušku koupil přímo semena - z nich nevzešlo vůbec nic). Ten světlý je asi vybledlý od slunka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.207 (?), 7.8.2008 21:06

:)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.207 (?), 18.8.2008 22:00

Tak co jááák jste na tom??? už papáte? a jaké velikosti tento rok??? já pořád nevím ještě jsem ten největší neutrhla-bojim, bojim-stále ťukám kdo mi otevře a řekne uuuuž a nic:(asi začátkem září-zdá se mi, že velikostně už asi nějak neroste.Nevím kde berete ty velikosti, ale možná to je tím hnojením-já nehnojila.Ještě mě napadlo-jak často je v této době zaléváte?kujíííí papa a hooodně velkou ourodu přeji!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarek* - (14) - 54.122 (?), 19.8.2008 9:05

No my už teda papkáme! Před týdnem jsme sklidili první a už jsou pryč tři (jsou výborné, slaďounké a po rozkrojení nádherně voní) . Sklízím je, když je flek na spodu melounu krásně sytě žlutý. Letos (oproti loňskému roku) to s tou velikostí a vlastně i množstvím není nic moc, alespoň u nás. Letošní léto jim opravdu moc nepřálo. Máme na záhonu 20 sazenic a je tam jen 25 melounů, z nichž většina má tak mezi 2-4 kily a pouze dva vypadají tak na něco lehce přes 6 kg. Ty sklizené měli 2-2,5kg, ale to mě zas tak nevadí, alespoň je sníme hned a "nesušíme" je týden v lednici. Jinak před výsadbou jsem pod každou sazenici dal kolečka hnoje s kompostem, pak párkrát přihnojil kristalonem. V tuto dobu již vůbec nezalévám. Při vyzrávání již mnoho vody nepotřebují a taky byl letos ideální rok na houbové choroby, které se nevyhnuly ani našim melounům (musel jsem použít kuprikol- naštěstí zabral)uuuf, takže dle mého je lepší vodou šetřit a úplně stačí deštík jednou za jeden až dva týdny.    Jarek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.207 (?), 19.8.2008 23:37

Tak to je super a gratuluji!!! u mě to bude také ta první Vaše váha:(ale já jsem i za to moooc ráda-ikdyž ještě nevím co je vevnitř:)) takže příští rok opět nasadíte totéž na stejné místečko? já určitě-když nemám melounky v peněžence, tak alespoň to políčko:)) políčko radosti:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika