Smutnice



host - 239.131 (?)
8.4.2015 19:56

Ja som ho nemala, ale ja som to pochopila tak, že stačí postriekať zem v kvetináči, aby zdochli larvy, písalo sa o izbových kvetoch, tým vraj neublížia.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 217.13 (?), 14.4.2013 22:04

Na žluté lepové desky nedám dopustit, proti smutnicím nejčastěji ve výsevech pomáhají parádně, před třemi týdny jsem se dočetl, že jsou i na molice, použil jsem je a molici jsem v celoročním skleníku již pár dní nezahlédl, pouze na lepových deskách.,ani bych si na ně nevzpomněl, nepřečíst si tohle vlákno.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 15.4.2013 19:34

Což o to, smutnice se na ně vesele lepí, ale zároveň poletují všude kolem. Navíc se někde musí množit, takže v hlíně. Už se mi stahují kolem sazenic rajčat, je čas nasadit větší kalibrwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 15.4.2013 19:44

A máte tam těch pásků dost? Já jsem na radu pana zahradníka koupila větší balení (pro skleník) a nastříhala to. Sice se člověk hrozně popaplá, ale zato je hodně proužků. Máme je plné mušek a kolem rostlin už lítají jen výjimky a ne hejna. Těch pár mušek (i larviček v hlíně) snad už musí sazenice zvládnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 15.4.2013 20:00

Mám šest lepových desek na 12 kvítek, plus dvě desky u sazenic. To mi přijde dostačující. Všechna kvítka jsem přesadila, do měsíce byl stejný stav jako předtím. Hejna mi v domě nelítají, ale třeba v koupelně, kde mám jedno kvítko, mám třeba 6 mušek na stropě, další dvě lezou po stěně. Ráno se probudím a mám dvě ve sklenici se šťávou... už mě to prostě nebaví a chci se jich zbavit úplně. Asi u nás doma máme ideální podmínky-vlhko a chladnolaugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 8.4.2015 19:18

smutnic je letos opravdu hodne, lepove desky pomahaji z casti, jak ale zahubit larvy v pude s vysevnimi miskami?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.131 (?), 8.4.2015 19:43

Ja používam Almus Champion, červený, zaberá aj na larvy aj na mušky, len neviem či ho dostať aj u vás. Je aj ekologicky, aspoň tak píšu. A vraj zaberá aj Difusil, sprej na psie vši.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 8.4.2015 19:46

o Almusu jsem tedy neslysel a Difusil tu je, ale nepopálí to rostlinky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.131 (?), 8.4.2015 19:56

Ja som ho nemala, ale ja som to pochopila tak, že stačí postriekať zem v kvetináči, aby zdochli larvy, písalo sa o izbových kvetoch, tým vraj neublížia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.38 (?), 9.4.2015 16:38

Někde jsem četla radu, zapíchnout do půdy v květináči hřebíček - kořeníwink Nevím, jestli to vážně pomáhá, nemám tenhle problém, nevyzkoušeno. Možná by pomohlo udělat výluh a zalít s ním. Zkustesmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 9.4.2015 23:59

Před časem jsem dostal radu zalít roztokem Karate. Je to pyrethroid, takže fungovat by mohl i např. Decis. V květináčích snad mnoho škody nenapáchá. Ošetření dělali rodiče u svých pokojových rostlin a údajně to pomohlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika