Semideterminantní rajčata



Stránky: 1,  2   
host - 131.34 (?) 
1.8.2020 19:51, zobrazeno: 3037x

Poraďte, prosím, jak pěstovat semideterminantní odrůdu rajčat. Vyštipovat? Nebo nechat neomezeně růst?

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 1.8.2020 20:00

Rajčata semideterminantní sama zakončí rúst, záleží jen na Vaší péči, kolik vijanů vytvoří. Pokud budou mít dokonalou výžívu, dají i osm plodenství na jednom výhonu. Je dobré je pěstovat na dva výhony a dále od sebe. Semideterminantní odrůdy jsou skvělá věc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 2.8.2020 8:24

Teto Jano, pokud máte osobní zkušenost se semideterminantními rajčaty, jaké odrůdy se Vám prosím osvědčily? Pěstujete v záhoně / skleníku / květináčích? Hledám něco pro brzké výsevy (loni jsem sela koncem listopadu), nejdřív doma v květináči, tak aby to nebylo do stropu, pak přesunout ven... Díky, Elen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 2.8.2020 14:13

Mám čtyři odrůdy semideterminantních rajčat, ale bohužel jsou všechny z Ruska. Vysévám je jako vůbec první a už v březnu dávám do skleníku, kde dorostou velice slušné výšky, ale neatakují mi strop. Výsevy koncem listopadu považuji za zbytečné, riskantní a příliš pracné. Kdybych měla plný dům rajčat jako Eva, tak by mně vysvátkovali. Čau Evi!

Z těch svých semi rajčat se chystám dát k dispozici semena. Koukněte se na moje webovky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 2.8.2020 17:43

Děkuju, na webovky se určitě kouknu! Jinak jsem měla letos od Evy ze semideterminantních Maglii Rosu a z té jsem byla nadšená, chuťově, ale i tím jak hodně plodila a co všechno při mých pokusech vydržela wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 173.4 (?), 2.8.2020 19:44

Taky bych chěl příští rok pěstovat Maglia Rosa. Líbí se mně zejména její ranost- DTM dní.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 173.4 (?), 2.8.2020 19:45

50 dní

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.34 (?), 2.8.2020 21:10

Co přesně ty dny znamenají? 50 dní od čeho do čeho (zralosti předpokládám)? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.100 (?), 3.8.2020 10:22

DTM- day to maturity. Je to časový úsek od rozvití květu do doby, kdy je rajče vzniklé z tohoto květu zralé. Pochopitelně to je jen orientační údaj, který slouží především ke srovnávání různých odrůd. U nás se používá spíše označení velmi rané, rané,... pozdní.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 131.34 (?), 2.8.2020 11:07

Moc děkuji za informaci :-)

A co kdybych je nechala růst úplně na divoko? Pak všechny výhony samy ukončí růst?

Konkrétně mám Honey Bee - je to jen taková zkouška,   vysévala jsem je až v červnu, údajně mají být extra raná; teď můžou mít tak 60-70cm na výšku a celkem pět výhonů, na kterých se už objevují plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika