Semideterminantní rajčata



host - 173.100 (?)
3.8.2020 10:22

DTM- day to maturity. Je to časový úsek od rozvití květu do doby, kdy je rajče vzniklé z tohoto květu zralé. Pochopitelně to je jen orientační údaj, který slouží především ke srovnávání různých odrůd. U nás se používá spíše označení velmi rané, rané,... pozdní.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 131.34 (?), 1.8.2020 19:51, zobrazeno: 2940x

Poraďte, prosím, jak pěstovat semideterminantní odrůdu rajčat. Vyštipovat? Nebo nechat neomezeně růst?

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 1.8.2020 20:00

Rajčata semideterminantní sama zakončí rúst, záleží jen na Vaší péči, kolik vijanů vytvoří. Pokud budou mít dokonalou výžívu, dají i osm plodenství na jednom výhonu. Je dobré je pěstovat na dva výhony a dále od sebe. Semideterminantní odrůdy jsou skvělá věc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 2.8.2020 8:24

Teto Jano, pokud máte osobní zkušenost se semideterminantními rajčaty, jaké odrůdy se Vám prosím osvědčily? Pěstujete v záhoně / skleníku / květináčích? Hledám něco pro brzké výsevy (loni jsem sela koncem listopadu), nejdřív doma v květináči, tak aby to nebylo do stropu, pak přesunout ven... Díky, Elen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 2.8.2020 14:13

Mám čtyři odrůdy semideterminantních rajčat, ale bohužel jsou všechny z Ruska. Vysévám je jako vůbec první a už v březnu dávám do skleníku, kde dorostou velice slušné výšky, ale neatakují mi strop. Výsevy koncem listopadu považuji za zbytečné, riskantní a příliš pracné. Kdybych měla plný dům rajčat jako Eva, tak by mně vysvátkovali. Čau Evi!

Z těch svých semi rajčat se chystám dát k dispozici semena. Koukněte se na moje webovky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 2.8.2020 17:43

Děkuju, na webovky se určitě kouknu! Jinak jsem měla letos od Evy ze semideterminantních Maglii Rosu a z té jsem byla nadšená, chuťově, ale i tím jak hodně plodila a co všechno při mých pokusech vydržela wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 173.4 (?), 2.8.2020 19:44

Taky bych chěl příští rok pěstovat Maglia Rosa. Líbí se mně zejména její ranost- DTM dní.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 173.4 (?), 2.8.2020 19:45

50 dní

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.34 (?), 2.8.2020 21:10

Co přesně ty dny znamenají? 50 dní od čeho do čeho (zralosti předpokládám)? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.100 (?), 3.8.2020 10:22

DTM- day to maturity. Je to časový úsek od rozvití květu do doby, kdy je rajče vzniklé z tohoto květu zralé. Pochopitelně to je jen orientační údaj, který slouží především ke srovnávání různých odrůd. U nás se používá spíše označení velmi rané, rané,... pozdní.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 131.34 (?), 2.8.2020 11:07

Moc děkuji za informaci :-)

A co kdybych je nechala růst úplně na divoko? Pak všechny výhony samy ukončí růst?

Konkrétně mám Honey Bee - je to jen taková zkouška,   vysévala jsem je až v červnu, údajně mají být extra raná; teď můžou mít tak 60-70cm na výšku a celkem pět výhonů, na kterých se už objevují plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika