Sázení a předpěstování kukuřice - prosím o rady



host - 180.26 (?) 
4.3.2013 23:57, zobrazeno: 23110x

Kdy je nejlepší vyset kukuřici na zahradě? Chtěla bych co nejdřív, ale nevím, zda je odolná vůči mrázu, sadím letos poprve. Lze kukuřici předpěstovat doma a pak jen vysadit ven malé sazenice? Zkoušeli jste to někdo? Vedle které zeleniny je vhodné kukuřici sadit? Některé druhy zeleniny není vhodné sadit vedle sebe, nevím jak je to s kukuřicí. Je vhodné kukuřici během růstu hnojit a jakým hnojivem? Prosím o rady a doporučení. Velmi všem děkuji 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 5.3.2013 5:45

Kde a jakou kukuřici chcete sázet?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 155.121 (?), 5.3.2013 7:41

Kukuřice se seje ven, když kvetou třešně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 131.131 (?), 5.3.2013 8:06

ja doporucuji set kukrici venku primo do volne pudy rastlina je odolnejsi jako predpestovana minuleho roku jsem sel kukurici andrea ted budu set Aranka F1

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 5.3.2013 8:46

Pěstuji cukrovou kukuřici pravidelně víc jak deset let, jen vloni jsem ji nepěstoval, protože v době výsevu (v první polovině května) bylo u nás enormní sucho. Pěstoval jsem odrůdy Sundance a Sacharu, v poslední době Andreu. Zkoušel jsem i předpěstování v kelímcích, ale moc se mně to neosvědčilo (kořínek bezpečně prorostl dnem kelímku i když v něm byla jen štěrbina proříznutá ostřím nože- při sázení se pochopitelně ulomil- oproti výsevu žádná výhoda). Pro nabobtnání po výsevu potřebuje semeno kukuřice dost vody a proto ji vysévám na vodu a záhon přikrývám netkanou textilií. Jakmile vyleze, je už bez problémů, když dosáhne určitou velikost, tak ji nakopčím (ohrnu).

          Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 5.3.2013 10:00

Nenapadala Vám rostliny sněť kukuřičná? Já s touto chorobou měl problémy při každém pěstování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?), 5.3.2013 10:26

Čo si pamätám, tak vždy sa nejaká chorá rastlina našla. Snažím sa ich likvidovať pálením, alebo zakopaním. No bez cielenej ochrany.

Minulý rok pri májových mrazákoch som mal kukuricu asi 20 cm vysokú, no prišla komplet k zrotavátorovaniu . Ani sneť nemala šancu. Bajas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 5.3.2013 13:10

Nikdy jsem se snětí žádné problémy neměl. Spíš ptáci mně vyzobali klasy, když jsem je šel pozdě sklízet. Nevysazuji cukrových kukuřic mnoho, maximálně dva sáčky (což činí cca 70 semen a rostlin). Se střídáním pozemku nemám žádné problémy. Dřív sousedi pěstovali trochu normální kukuřice na krmení, dnes mladí nepěstují kukuřici vůbec. Přilehlé pole je oseto vojtěškou, možná jinou pícninou- krmení pro koně. Nepamatuji se, kdy jsem naposledy viděl v okolí cca 1 km vysazenou kukuřici.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika