Rajče - plíseň startuje



host - 136.16 (?)
2.7.2009 13:31

Když seženete balení kuprikolu, novoziru atd, např po 0,5 kg, vyjde Vám cena na litr možná ještě menší. Případně se můžete rozdělit o toto množství se známými.Na staré kuchyňské váze se závažími se nechá vážit od 10gr, což je dostačující.Dovolím si tvrdit, že při pečlivém zvážení a přípravě moderního postřiku pracujete s daleko ménším množstvím jedů než při pokusničení s jíchou.Pepík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 1.7.2009 8:16

Tak už taky mám na rajčatech plíseň.Objevila se ze dne na den.Protože pořád pršelo tak jsem nemohla stříkat, až včera.Přitom už mám tak pěkné rostliny.Kvetou už na třetím vijanu a mají něco přes metr.Tak doufám že to postřik zarazí.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 1.7.2009 9:12

U nás se stříkalo v sobotu Kuprikolem. Po zkušenostech z uplynulých roků v takto vlhkém děštivém počasí stříkám preventivně než se plíseň stačí objevit. Rajské jsou skutečně pěkné, silné, na květ se chystá 4. patro a některé zelené plody mají i 4 cm v průměru. Rajské pěstuju pouze venku, letos na černé fólii. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.136 (?), 1.7.2009 19:59

já stříkám burgundskou jíchu na víno, rajčata,okurky.kilo skalice modré,1,5kg sody za 150kč a mám 100 litru postřiku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 2.7.2009 11:19

Před pár dny jsem také provedla postřik a ten 10g jsem dala na 3,5l.a ještě hodně zůstalo ikdyž jsem je pořááááádně celé opláchla.Můj dotaz-mám postřik opakovat po těch 7-10dnech(tuším jak je na obale uvedeno)? Byl to Acrobat MZ. Byl to děs když jsem po týdnu přišla na zahradu-spodní listy už mám dávno utrhané, ale napadené byly dva pod 1 výhonem rajčat a už i 2 listy nad-a to předtím nebylo:(některé listy už tam jen byly jako kus hadru shnilé od plísně či co.Všechny jsem otrhala a opláchla.Můj dotaz uvidím ted po postřiku něco divného čeho se nemám lekat? nebo je to stejné dál rostou jako předtím a občas se někde najde mapa na listech? Je zajímavé že za rohem co mám druhé políčko rajčat, tak tam není ani skvrnka.Napadlo mě-pokud již 2rokem se na tomto místě potýkám s plísní, tak příští rok sem rajčátka asi nedat že? ale co tam dát?bude to na každé zelenině pokud je to v té půdě?Moc děkuji za rady s postřikem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 2.7.2009 11:31

Na obalu uvedený počet dní označuje nejspíše ochrannou lhůtu, po kterou by se neměly plody požívat. Používám Kuprikol, tam je to obdobné.

Po postřiku neočekávajte nic neobvyklého. Pouze šíření napadení plísní by se mělo zastavit. Rajčata porostou normálně dál.

Pokud máte za rohem rajčata bez plísně, skutečně to může být (a nejspíš bude) tím, že jste je tam minulý rok neměla. Popřípadě rajčatům nesvědčí i blízkost vysázených brambor, protože z nich může přecházet plíseň na rajčata. Obecně by se plodiny neměli vysazovat opakovaně na stejná místa každý rok. Protože z půdy odnímají pro plodinu typické živiny a někdy jsou napadány pro plodinu typickými chorobami (u rajčete plíseň, padlí, hnědá skvrnitost apod.). Vysejte tam třeba mrkvičku, té to vadit nebude :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.16 (?), 2.7.2009 13:31

Když seženete balení kuprikolu, novoziru atd, např po 0,5 kg, vyjde Vám cena na litr možná ještě menší. Případně se můžete rozdělit o toto množství se známými.Na staré kuchyňské váze se závažími se nechá vážit od 10gr, což je dostačující.Dovolím si tvrdit, že při pečlivém zvážení a přípravě moderního postřiku pracujete s daleko ménším množstvím jedů než při pokusničení s jíchou.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 2.7.2009 15:33

já koupil v Bauhausu Kuprikol baleni myslím 2x100g, je tam i odměrka na gramy, v tomto balení je pak postřik třeba 30 sazenic KORUNOVÁ záležitost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.186 (?), 3.7.2009 8:35

Začínám mít pocit, že napadení plísní souvisí i s tím, že se na stanovišti předchozí rok pěstoval porost napadený plísní-srovnávám 2 stanoviště jedno s nepříbuznou předplodinou a druhé po bramborách nebo rajčatech, které byly ponechány na záhoně i po zachvácení plísní. Dále mám ten dojem, že Kuprikol nemá účinnost-jsou rezistentní kmeny plísně?

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.121 (?), 3.7.2009 12:07

Plíseň rajčete se často zaměňuje se septoriózou. Ta napadá listy a stonky, nikdy ne plody a napadá už i sadbu a přezimuje v půdě na zbytcích z minulého roku. Ochrana je stejnými přípravky jako u plísně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.81 (?), 22.7.2009 1:20

Jinak vám závidím ty okurky. Já mám též 4 rostlinky, zatím jsem sklidila něco málo - zavařeno 6 sklënic 0,7l. Proti loňsku dost mizerná úroda a nevypadá to, že se to zlepší. Asi budu muset do trhu. Rajčata vypadají též mizerně a to jsme oproti loňsku zasadili více rostlin. Svádím to na počasí. Myslíte, že i teď by mi tento přípravek byl ještě něco platný? Díky D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika