Rajčatový hokus pokus - nová sezóna



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.132 (?)
10.1.2019 6:36

Milane,
doporučoval bych ti jako milovníku Mountain Magic přečíst si diskuzi na Tomatoville, ve které autor této odrůdy RandyG píše o nových odrůdách „Mountain“ a jejich odolnosti k chorobám. Je tam také trochu jejich genetiky.
           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
MonikaP - (42) - 32.219 (?), 11.2.2024 15:00

Dobrý deň chcela som sa spýtať, či teda z tých najväčších semienok z lidlackeho cherry mixu vysli fakt nejake bifteky alebo nakoniec vyslo to co bolo deklarovane na sacku? Ak teda si to po tej dobe pamatate:) ´dakujem:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 7.1.2019 22:09

7.1.19 Chytám dešťovou vodu na výsev 5 Mountain Magiků (ve stejný den jako loni). Budou určeny na řízkování, a pokud to mateře přežijí, půjdou také do zahrady. Loni byla mateř daleko nejúspěšnější: Mateř (setá 7.1.18) = 6,223 kg, Řízek 1 = 3,127 kg, Řízek 2 = 2,642 kg, Semenáček 1 = 5,197 kg, Semenáček 2 = 3,427 kg (viz RHP – plísni navzdory). 3 semínka ze staré (sít do 12.2019) a 2 z nové várky (do 12.2020). Hotovo. Heuréka: v pytlíčku bylo 8 místo 5 semínek.
Vykvetly 3 Ř1 MM (první generace ze zahrady), jednotlivé květy, pouze jeden víc. Ten, který byl v nejnižší teplotě u okna. A na květ má i Ř2 Startky. Co mne ale překvapilo, je, že mi rozkvetlo i jedno Stupické, a to přesto, že není víc než 30 cm vysoké. Pravda, dalších nejmíň 20 cm šlo do země při přesazování do mléčného kartónu, ale i tak. Jen jeden květ, ale plně rozvinutý. Asi je to předčasné, ale nechám ho tam. Je to přece hokus pokus. Dospěl jsem k závěru, že setba začátkem října (6. a 8.10.) byla příliš pozdní. A možná i odebrání řízků v září. Zralá rajčata v únoru nejspíš nebudou.
Dvě malé Startečky jsou jako hrací kuličky a zdá se, že se stále velmi pomalinku zvětšují.
Dvě nejrychleji rostoucí Maglia Rosy už jsou ve finálních nádobách hlavně proto, že jsem jednu z nich nedopatřením nalomil. Stejně byl už čas: měly už tak 50 cm a kolem 10 pravých listů. Ty by možná mohly konec února ještě stihnout.indecision
Světlo mám teď vyřešené tak, že na 1 okně 120 cm širokém je uprostřed jedna bílá 20W žárovka 4100°K (níž) a z každé strany je čm růstová 54W o 20 cm výš – celkem 128W na okno. Intenzitu u vrcholů udržuji menší vzdáleností mezi 5 až 8 tisíci luxy, i když jsem někde četl, že doporučených je 15k. Přesto některé spodní listy usychají. Možná proto, že na spodu už nedostávají dost světla díky vzdálenosti i stínění jinými listy. Mám dojem, že denní světlo už hraje jen minimální roli: je už hezky dlouho děsivě zataženo (viz měření výš). Možná by rostly i jen ve světle umělém (růstové stany).

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.132 (?), 10.1.2019 6:36

Milane,
doporučoval bych ti jako milovníku Mountain Magic přečíst si diskuzi na Tomatoville, ve které autor této odrůdy RandyG píše o nových odrůdách „Mountain“ a jejich odolnosti k chorobám. Je tam také trochu jejich genetiky.
           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 11.1.2019 0:57

Vladimíre, díky. Určitě se na to mrknu.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 129.206 (?), 10.1.2019 8:40

Milane, prajem veľa pestovateľských úspechov, rada si prečítam tvoje príspevky, dúfam, že budeš mať prvé rajčiny určite v tom februári.

   Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 11.1.2019 1:07

Evi, ono záleží na tom, co nazvu prvními rajčaty. Sklidil jsem jich v prosinci 9 (ze zářijových řízků, takže to je asi fixl), teď tu mám další 3 na sklizeň a jedno jen napůl červené a dvě zelené Startky (z rozkvětu už doma). Ale všechny vlastně plody loňské sezóny. Na druhou stranu si říkám, že je to kontinuální pěstování, takže vlastně na tom až tak nezáleží. I tak Ti moc děkuju za přání. Jistotu nemám žádnou, ale to napětí je zábavasmiley.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 15.1.2019 18:41

15.1.19 Dnes jsem sklidil 3 zralé mini Mountain Magiky a protože právě pojídám Vilmy z loňského listopadu (dozrály bez ztrát!), můžu říct, že jsou stejně veliké. Přejedení novými rajčaty tedy opravdu nehrozí. Ještěže mám těch zbývajících cca 1,5 kg z loňska. Nějaký čásek tedy ještě přežiju bez absťáku.
Dalších několik Ř1, ale i jeden Ř2 – Start, rozkvetlo. I 3 květy ve vijanu. Ale mám trochu strach z toho, zda to ty rostliny utáhnou. Ta Startka (Ř1) se 2 zelenými rajčaty je sice rozvíjí, ale na úkor dalšího růstu – nevede si dobře, možná odplodí a zahyne. A to i přesto, že hnojím pravidelně jednou týdně Ca(NO3)2, tedy norským ledkem a Sensi Calem - střídavě. Teď chci také zkusit Kristalon na květ a plod. Některým Ř1 (včetně té Startky) jsem i dodal do půdy granulovaný hnůj. Mám podezření, že cca 8000 lx je dostatečných na růst, ale ne na plody a Matka Příroda mi denním světlem moc nepomáhá. Jenže letos už to měnit nebudu, i když uvažuju o přeskupení: ty, po kterých bych chtěl úrodu, vyberu a dám na jedno okno s tím, že jim přidám na osvětlení tak na 10000 lx.
V jednom kontejneru od džusu se mi objevil okrový povlak povrchu, nejspíš nějaká houba a při zalití to začoudilo jako při hašení ohně. Spóry. Sice se nezdálo, že by to té rostlině – Ř2 MM – nějak škodilo, ale přesto jsem ji přesadil. Jenže se při tom zlomila, takže nakonec dopadla jako řízek řízku. Mám obavy, že se ta houba může šířit. Ale je také dost možné, že je to ta houba zajišťující mykorhizu. Používám totiž substrát Floria s mykorhizou.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 99.86 (?), 16.1.2019 23:30

Pisanie na druhy pokus, vsetko zmizlo po pripojeni foto a hlaska, ze sa neda k webu pripojit. Vysev 06.12. prva faza, 30.12. druha faza, 07.01. tretia faza. Nevysli black zebra cherry, marmande a China mix z UK ebay. Na Bajaju z 07.01. cakam, balkonzbauer z 07.01.19 je uz pekne vonku. Uvod bol velmi nemastny neslany, vadil kliceniu aj rastu universal substrat Agro, teraz som prisypala vysevny jemny, ide im to k duhu. Poučenie: uz budem na uvod v buducnosti pri zimnych vysevoch len rosit, ked budu rastlinky s pravymi listkami zacnem do podsalok. Ale premokrenie urcite robil aj zly substrat. Najviac vytiahnute su gartenperle (tie vykutram von a dam do 2 dcl kelimkov). Najkrajsie sa mi vidia vilma, venus, aztek a dwarf shadow boxing, tiez rottkapchen vyzera k svetu a tumbler tiger. Biednejsi je Orange zatial a Tiny Tim (zlomeny Tiny sa ma k svetu dla mna). Pripajam foto               

Katka 

Pokus s umelym bielym ziarivkovym svetlom
Pokus s umelym bielym ziarivkovym svetlom
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 99.86 (?), 16.1.2019 23:36

Vystraja mi PC, pisem texty opakovane. Radsej davam foto osobitne. Prvy obrazok je zo 16.01.19 

Pokus s umelym bielym ziarivkovym svetlom
Pokus s umelym bielym ziarivkovym svetlom
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 99.86 (?), 16.1.2019 23:39

Tretie foto malo byt vstupne: uvod s univerzal substratom. Vidiet pomerne velky rozdiel medzi 13.1. a 16.1.  fotenim.

Katka 

Rastlinky cez den
Rastlinky cez den
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika