Rajčata ven?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 1.136 (?) 
29.4.2013 19:56

Loni jsem dával rajčata ven 19.5. Protože všechny venkovní pěstuji v kontejnerech, nebyl problém je do té doby ochránit před mrazem, v nevytápěném skleníku. Pokud ale hlásí mrazy, tak mám připravený el. infrazářič a třeba na 2 dny (noci) ho zapnu přes časový spínač, vždy okolo půlnoci. Letos už mám asi 10 dnů, osázeno 18 kontejnerů, v každém jinou odrůdu.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 29.4.2013 20:46

dnes mi chlap hlásil, že snad mají být přívalové deště-o víkendu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 29.4.2013 21:16

Tak jsem nahlídl do předpovědi a od 2.5. do 7.5. má každý den chcát, chcát a chcát, to bude tak akorát na práci ve skleníku. Dnes jsem konečně vysadil první dvě "vlaštovky" do kýblů a doufám že už je nebudu muset ramovat někam pod střechu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 30.4.2013 6:42

V máji nesmí pastýřovi oschnout hůl. V červnu netřeba déšť prosit, pršet bude, sotva začnem kosit.

Prostě v květnu a červnu tady často prší a je to tak už odedávna. To asi nezměníme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 30.4.2013 9:08

U nás už by zapršet mohlo, dobré tři týdny tu nebyla ani kapka a ačkoli mám nádrže na 2m3 vody, téměř všechny zejí prázdnotou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.163 (?), 30.4.2013 9:29

Sadil jsem lilky o víkendu a v nějakých 20ti číslech je zem celkem dost mokrá, slunce a vítr to vysušuje hlavně na povrchu, z mého pohledu ideální stav pro výsadbu, s venkovním výsevem je to už horší, tady pomáhá bílá netkaná.

Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 28.4.2013 21:49

Klidně bych už dal nějaké zkušební vzorky na zahradu ven ale jsem v jednom kole a absolutně nestíhám, nemám ještě ani vše poryto. Ven jsem šoupl před barák jen jednu Sl. Děvočku a jedno Berry, nemám ani nic v květináčích, rajčata stěhuji ven ze skleníku, pokud možno do stínu a chladna, protože rostou jako divé. Snad se mi podaří do čtrnácti dnů již konečně dodělat a zprovoznit skleník pro rajčata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 28.4.2013 22:09

Všech pět odrůd které mám do skleníku (Tomatoberry, Děvočka, Finik or., Pollicino a Goldkrone) už je vysazeno. Do volné půdy pujdou možná jen Šejci, zbytek bude kvůli nedostatku místa v kbelících. První tři (Cherrola, Bejbino, Japonsky Trjufel) jsou od pátku v 16l květináčích, zbytek bude pravděpodobně v 30l kbelících. Já se těch mrazíků zase až tolik nebojím ve 190m.n.m., kdyby to bylo fakt zlé tak to přetahám pár metrů do baráku na chodbu smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 29.4.2013 21:55

Také nějak nestíhám, většina rajčat čeká ve skleníku až se dokopu k naplnění barelů a půjdou ven což odhaduji nejdříve za týden. Holt mám moc práce a jenom dvě ruce laugh a hlavně práce není zajíc, ta neuteče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 30.4.2013 10:05

Na předpověď počasí bych moc momentálně nekoukal. Studená fronta se nadále vlní a vlnit bude, minimálně do zítřka. Páni meteorologové netuší do kdy a každý den předpověď na několik dní dopředu překopávají. 

Kdo vlastní rezervní rostliny a je z jižních částí republiky, může s vyčkáváním jen prodělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika