Rajčata ven?



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?) 
10.5.2013 21:21

Již dle předpovědních modelů nemám obavy z mrazíků. Sázet však budu až v úterý, když to vydržely doteďka, vydrží i další 4 dny. Zbytečně by nachladly.  U nás leje a o víkendu nepůjde do záhonu vstoupit. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 10.5.2013 21:40

Noční teploty už mají vyšší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 18.5.2013 10:01

Já si musím postěžovat... v úterý šlo ven 7 rajčat (naštěstí jsem více nestihla). Ve středu jsem přijela z práce, rajčata byla opravdu hodně poničená, protože začalo brutálně foukat. Našla jsem nějaké dřevěné desky a opřela je o plot za rajčata-jsou tedy z jedné strany chráněna. Nicméně to moc nepomohlo, protože další den foukalo ještě více-mám tam třeba rostlinu, která už vůbec nemá listy. Jsme na kopečku v otevřené krajině, kolem nejsou žádné domy, takže u nás opravdu fouká více, ale tohle jsem teda ještě nezažila.

Jsem z toho taková nějaká přešlá, protože letos pěstuju asi deset odrůd, od každé tři kusy a venku mezi zničenými jsou třeba dvě Tomatoberry... třeba se ještě vzpamatujou, ale člověk se s tím sákryš morduje a pak to dopadne takto. No nic, tohle byl jen takový povzdech, ale vy mě jistě chápetewink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 18.5.2013 10:30

To máte ta rajčat vyvázané u kolíků? 

                                   Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 18.5.2013 10:37

Mám je u spirál (jako každý rok).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 18.5.2013 14:18

Asi se ty listy obouchaly o ty spirály. Možná bude příště dobré na sazenicích udělat alespoň jeden úvazek. Těžce nabytá zkušenost, ale ona ta rajčata ještě obrazí, času je dost. Přeji aby tomu tak bylo.

                 Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 18.5.2013 17:19

Ale úvazek tam je, u některých i dva. Listy se o spirály neobouchaly, prostě je zničil vítr-jak jsem psala výše. U vás taky muselo foukat, ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 109.108 (?), 18.5.2013 10:34

No a já, netrpělivka?Sázela jsem na záhon před 14 dny, sazenice si o to říkaly a neměla jsem poslechnout.Mám Bejbina, Cherollu a Stupické.Všechny změnily barvu listů, jakoby zvodovatěly a zflekatěly, ale vrchorky se nyní již zase hezky zelenají, takže snad přežily.Mrazíkiy u nás nebyly, ale studeně foukalo a bylyvelké teplotní rozdíly den-noc.Takže-příští rok vyseju až začátkem dubna a uvidíme.Třeba všichni budete mít sazenice venku a já budu přepichovat!wink.Markéta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 18.5.2013 10:58

Sel jsem 1. dubna a teprve budu sázet, jsou tak akorát. Až přejde to povětří. No, ale jak koukám na předpovědi, tak ještě 10 dnů to musí vydržet v pařeništi. Bude stačit zakrývat papriky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 18.5.2013 12:03

Tak modely opät naznacuju, ze pride velka zmena, akokeby tej zimy tohto roku bolo malo, budem sledovat dalsie predpovede, no tie moje paradajky ktore boli vysadene von koncom aprila, uz maju aj 2cm plody. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika