Rajčata ven?



vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?)
30.4.2013 10:05

Na předpověď počasí bych moc momentálně nekoukal. Studená fronta se nadále vlní a vlnit bude, minimálně do zítřka. Páni meteorologové netuší do kdy a každý den předpověď na několik dní dopředu překopávají. 

Kdo vlastní rezervní rostliny a je z jižních částí republiky, může s vyčkáváním jen prodělat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 1.136 (?), 29.4.2013 19:56

Loni jsem dával rajčata ven 19.5. Protože všechny venkovní pěstuji v kontejnerech, nebyl problém je do té doby ochránit před mrazem, v nevytápěném skleníku. Pokud ale hlásí mrazy, tak mám připravený el. infrazářič a třeba na 2 dny (noci) ho zapnu přes časový spínač, vždy okolo půlnoci. Letos už mám asi 10 dnů, osázeno 18 kontejnerů, v každém jinou odrůdu.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 29.4.2013 20:46

dnes mi chlap hlásil, že snad mají být přívalové deště-o víkendu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 29.4.2013 21:16

Tak jsem nahlídl do předpovědi a od 2.5. do 7.5. má každý den chcát, chcát a chcát, to bude tak akorát na práci ve skleníku. Dnes jsem konečně vysadil první dvě "vlaštovky" do kýblů a doufám že už je nebudu muset ramovat někam pod střechu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 30.4.2013 6:42

V máji nesmí pastýřovi oschnout hůl. V červnu netřeba déšť prosit, pršet bude, sotva začnem kosit.

Prostě v květnu a červnu tady často prší a je to tak už odedávna. To asi nezměníme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 30.4.2013 9:08

U nás už by zapršet mohlo, dobré tři týdny tu nebyla ani kapka a ačkoli mám nádrže na 2m3 vody, téměř všechny zejí prázdnotou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.163 (?), 30.4.2013 9:29

Sadil jsem lilky o víkendu a v nějakých 20ti číslech je zem celkem dost mokrá, slunce a vítr to vysušuje hlavně na povrchu, z mého pohledu ideální stav pro výsadbu, s venkovním výsevem je to už horší, tady pomáhá bílá netkaná.

Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 28.4.2013 21:49

Klidně bych už dal nějaké zkušební vzorky na zahradu ven ale jsem v jednom kole a absolutně nestíhám, nemám ještě ani vše poryto. Ven jsem šoupl před barák jen jednu Sl. Děvočku a jedno Berry, nemám ani nic v květináčích, rajčata stěhuji ven ze skleníku, pokud možno do stínu a chladna, protože rostou jako divé. Snad se mi podaří do čtrnácti dnů již konečně dodělat a zprovoznit skleník pro rajčata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 28.4.2013 22:09

Všech pět odrůd které mám do skleníku (Tomatoberry, Děvočka, Finik or., Pollicino a Goldkrone) už je vysazeno. Do volné půdy pujdou možná jen Šejci, zbytek bude kvůli nedostatku místa v kbelících. První tři (Cherrola, Bejbino, Japonsky Trjufel) jsou od pátku v 16l květináčích, zbytek bude pravděpodobně v 30l kbelících. Já se těch mrazíků zase až tolik nebojím ve 190m.n.m., kdyby to bylo fakt zlé tak to přetahám pár metrů do baráku na chodbu smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 29.4.2013 21:55

Také nějak nestíhám, většina rajčat čeká ve skleníku až se dokopu k naplnění barelů a půjdou ven což odhaduji nejdříve za týden. Holt mám moc práce a jenom dvě ruce laugh a hlavně práce není zajíc, ta neuteče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 30.4.2013 10:05

Na předpověď počasí bych moc momentálně nekoukal. Studená fronta se nadále vlní a vlnit bude, minimálně do zítřka. Páni meteorologové netuší do kdy a každý den předpověď na několik dní dopředu překopávají. 

Kdo vlastní rezervní rostliny a je z jižních částí republiky, může s vyčkáváním jen prodělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika