Rajčata ven?



host - 184.192 (?)
27.5.2013 9:18

Když je na zahradu moc mokro, je dobré zajít do lesa, houby už rostou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 26.5.2013 21:13

Mirku, pokud nebude mrznout tak šup s tím ven, určitě se nezhorší, resp. tyhle už moc horší být nemůžou...

u vás na Moravě mrznout snad už opravdu nebude

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 26.5.2013 21:21

Tohle už fakt horší být nemůže no, jenže to není už o mrazech ale o čase, vichru a deštích. Dnes jsem byl dosti dlouho na zahradě ale v tom větru se spíše věnoval úklidu a pálení starého dřeva, oděn do mikiny jak nějaké pako na podzim. Nachystal jsem z kompostu další záhon na rajčata, vysadil dva kousky a odjel znechucen a umlácený domů. Nemám ještě vysazeny ani dýně a cukety, zbývají také lilky a o melounech nemluvě. Dopoledne jsem se vrátil z Holešovska a ráno tam byly pouhé 3°, slovy tři stupně.!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 26.5.2013 21:50

bohužel, je to tak.U nás není o moc lépe.Kroměřížsko, směr Morkovice 27Om.n.m.Ráno okolo 8 stupńů.Máme chráněnou zahradu, uprostřed údolí, okolo jiné zahrady/ ti co sou na kraji do pole, ti sou úplní chudáci-bývá tu ve vesnici rozdíl i 3-4 stupňě/,ale i tak.Truhlíkové rajčata opelichané ohyzdy, mám sto chutí je vyhodit, ale jiné už nemám, tak počkám, jestli to přežijí.Papriky venku pěkný jen Mars a beraní rohy, a to je proto že sou chráněny trochu v závětří, papriky na kraji, kde víc fouká pomlácené, ty nejhorší sem vyryla a dala do foliáků, bude tam přecpáno, bohužel.Rajčata v záhonech krom Perunu, ten je pěkný, ubožáci trčící pořád ve stejné velikosti.Na Stupickém se zvětšují plody, ale jinak rostliny vypadají jako mrzáci.Ještě že mám rajčata i ve foliácích.Některá venku mám sto chutí vyměnit, mám tu nádherné sazenice ze samovýsevu, rostoucí ve foliáku.Začátkem května vyklíčily a sou pěknější, než to co je venku.Kupodivu nejlíp vypadají barelové rajčata vysazené minulý týden, San Marzano, Yellow Banana, Albertovské a Herodes, krásně zelené a pevné.Letos sem naposled spěchala s výsevem, ty nejdřív vyseté jednoznačně venku nyní strádají.Cukety a okurky z přímého výsevu sou celkem dobré, no holt neroste to, to je jasné, ale vypadají dobře, mám je v černé folii.Těch pár cuket, co mám na dosazení předpěstovaných v kelímcích, sem se neodvažovala dát ven, dýně to samo.Lilek Violeta Lunga trčí doma na okně, a ještě dvě obrovské koupené papriky Gigant Briliant/ mimochodem, neví někdo co to je?/Jsou to nádherné obrovské sazenice už mají i postranní výhony a květy, ty dám rovnou do foliáku, snad se to vejde-zas bude prales.Keříkové rajčata sou ještě ve foliáku, sou z pozdního výsevu, tak naštěstí ještě nemusejí ven.Je to fakt hnus, a prý červen nemá být taky nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.192 (?), 27.5.2013 9:18

Když je na zahradu moc mokro, je dobré zajít do lesa, houby už rostou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 26.5.2013 23:06

Tak zaciatok sezony zatial nic moc..., moje paradajky pre zmenu zbicovali krupy. Donedavna bolo sucho, teraz neprezite uz par dni prsi, a tak je vsetko nalozene vo vode, a zahradka je jedna velka mlaka. Do toho je este dost chladno, a od zajtra ma zacat fukat vietor, a tak len sedim doma, a kurim hlavou, ze takto som si to nepredstavoval. indecision

Co uz, do diskusie fotky vasich rajcat 2013, asi tak skoro neprispejem. Mirku, ja to vidim tak, ze ked budu taketo extremy pokracovat, tak dobuducna nase zahradky cele zasklenikujeme, a bude pokoj!

PS: Doma aj kurim, ale hlavou hlavne krutim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 155.121 (?), 27.5.2013 8:27

Tak mráz na slunecno odvolalismiley, ale pršet bude fest.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 27.5.2013 10:13

Nesmíte hned všemu věřit wink, ta předpověď byla na 8 dní dopředu... Ale moc teplo opravdu nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 155.121 (?), 27.5.2013 10:32

Ale to včerejší chladno docela vyšlo. Dnes budu sázet. Hurá!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 27.5.2013 10:42

Já už mám vysazeno, nechala jsem se zviklat krásným počasím před týdnem. Nevysadila jsem všechno, takže případnou rezervu mořím v kelímcích ve skleníku, dneska to pohnojím a pak se uvidí. Část vysadím do kompostu, abych viděla, jestli je kompost v pořádku. Pokud normálně porostou, tak se na podzim rozveze na záhony, pokud nepřežijí, tak budeme muset ještě rok počkat. Čert vem herbicidy angry, stejně je ten trávník samá pampelucha a jitrocel, to bych to musela stříkat několikrát do roka (nad námi louka s milióny pampelišek), pěněz to stojí a pak si to svinstvo člověk uloží do kompostu a nestačí se divit blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 155.121 (?), 27.5.2013 11:13

Na rezidua zkuste řeřichovou zkoušku, je to rychlejší. Jestli vyklíčí a je pěkná a nekroutí se, tak to je OK. Je to ta řeřicha, co se rychlí na vatě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika