Rajčata tolerantní k plísni bramborové



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3245) - 173.17 (?)
4.4.2015 16:47

Tuto databázi neznám. Teď jsem zkoušel si tam něco vyhledat a nic se mně nepodařilo. Asi něco dělám špatně. Byl by nějaký návod pro neznalého?

                   Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 4.4.2015 13:02

myslím Vladimíre, že Vy to ale znáte.. zde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3245) - 173.17 (?), 4.4.2015 16:47

Tuto databázi neznám. Teď jsem zkoušel si tam něco vyhledat a nic se mně nepodařilo. Asi něco dělám špatně. Byl by nějaký návod pro neznalého?

                   Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 4.4.2015 17:30

staci vyplnit plodina---zeleninove druhy---a název plodiny : rajče a vyhledat, najde to Akron a dalsi odrudy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3245) - 173.17 (?), 4.4.2015 20:12

Díky. Je to perfektní.

                  Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.136 (?), 28.5.2015 20:12

po loňském fiasku, jsem kopil ta německá semena - Phantasia a Philovita.Teď už nasazeny ve skleníku i se svými klony.Použil jsem Polyversum, kdy se kořeny namáčí v roztoku před finální výsadbou a to i na jiné - klasické odrůdy, jež jsou volně ven.Tak jsem zvědav.Postřik asi bohužel bude.letos, dle známého, jež si postřikem vloni rajčata udrže podstatně déle - postřik si vyrábí tento starý pán sám.Pochází z vinařského kraje a postřiky si tenkrát míchali sami.Stačí koupit sodu a skalici modrou.zde recept: Burgundská jícha 1% : 1 kg modré skalice v 50l vody a 1.4 kg sody v 50l vody  /krystalické/.Každou látku rozpustíme v samostatné nádobě - ne kovové!!! Pak lijeme skalici do sody - ne naopak!!!Samozřejmě dělá menší dávky, ne 50 litrů, jen třeba volit stejný poměr.Tento postřik je totožný s postřikem Champion nebo Kuprikol, ale za daleko menší cenu.Postřik třeba použít do dvou hodin a nesmíme zapomenout na smáčedlo - kupodivu jsem zjistil, že to hodně lidí neví, smáčedlo - 1 kapka jaru do 10l postřikovače.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 40.124 (?), 29.5.2015 8:02

Taky používám polyversum, a to jak na zálivku tak jako postřik. Pokud ovšem je špatný rok a polyversum nestíhá, zakročím nějakým fungicidem. Je třeba si ale uvědomit, že pro tu, do té doby spřátelenou houbu, je to likvidační.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3245) - 173.17 (?), 22.11.2015 21:56

Jedna nová informace:

Firma Suttons má v nabídce semena rajčete Crimson Crush (snad odolného ke druhému a třetímu kmenu bramborové plísně)  10 semen za 3,99 £. Už se objevily i nějaké zkušenosti z Anglie, ale zatím se neprokázala odolnost, protože ani tam letošní počasí nepřineslo kalamitní napadení rajčat plísní rajčatovou.

Esexboy napsal na Tomatoville: Vyrostl jsem Crimson Crush letos z rostlin zakoupené od Suttons, protože všechny moje rajčata byla bez plísně, nemá můj test žádnou vypovídací hodnotu. 

                          Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 20.12.2015 17:47

Zkoušel jsem letos Philovitu. Plíseń chytla taky, tchýně říkala, že dřív než ostatní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 20.12.2015 18:05

U mne Philovita loni v super plísňovém roku vydržela do poloviny října, ostatní odešlo na plíseň v srpnu. Letos byl rok suchý či extrémně suchý, plíseň Phytophtora ve většině republiky nebyla problémem, nešlo o jinou chorobu?  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 21.12.2015 13:36

Nejsem odborník, podle mě normální plíseň bramborová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika