Rajčata tolerantní k plísni bramborové



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?) 
19.12.2014 12:24

Odpovídám až teď, protože jsem měl v plánu jít do OBI (teď se to jmenuje Uni Hobby) a při té příležitosti se stavit v Čtyřlístku (Zahradnické centrum), kde také prodávají semena od firmy Nebelung GmH (Kiepenkerl). Protože se diskuze již rozběhla tak přidám své zkušenosti na rajčata Philova a Philovita. V roce 2012 jsem pěstoval rajčata Philova, moc mně chutnala. Na podzim toho roku jsem si odebral zálistky a během zimy jsem si naklonoval cca 15 sazenic, z nichž jsem potom pět nejlepších vysadil na jaře 2013. Na jaře jsem dostal od „Ivana z okénka“ dvě nebo tři semena Philovity a tak jsem měl přímo vedle sebe Philovu a Philovitu. Nemám sice žádné záznamy, ale pamatuji se, že mezi plody těchto dvou odrůd nebyl žádný patrný rozdíl, jen mlhavě se mně vybavuje, že jsem měl pocit, že Philovita měla na vijanu trochu více rajčátek na vijanu (ale to mohlo být i jiným vlivem než vlastností odrůdy).
Proč firma Nebelung GmbH přistoupila na změnu jména mně není jasné, ale je skutečností, že cherry rajče Philovita nahradilo Philovu, která se už nikde nenabízí. Sortiment Kiepenkerl je Zde!.
Dnes dopoledne jsem zjistil, že v zahradnickém centru Čtyřlístek Philovitu mají, cena se moc nezvýšila, je 131,- Kč za pět semen. Klíčivost semen je garantovaná do roku 2017.  Pokud by někoho zajímalo kde Čtyřlístek je, tak při cestě autem je na příjezdové cestě z Kuřimi do Brna v Bystrci, ale je to už na katastrálním území Komín (mám dojem, že adresa je Komín, ulice Bystrcká). Tramvají č.l od hlavního nádraží Brno je to slabých třicet minut. Jinak semena Kiepenkerl jsem viděl i v Hornbachu a v zahradnickém centru Brabec v Modřicích. Ale jestli v současné době mají Philovitu, to nemohu říct.
           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 19.12.2014 12:56

no me nejvice na tamnim webu zaujalo rajce Licobello, nepestovat jej nekdo nahodou? pro letosek zkousim odrudu Ferline-klas.cervene, udajne vyssi odolnost na plisen, tak jsem zvedav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.254 (?), 28.12.2014 18:27

Při dnešní návštěvě Bauhausu v Brně na ul. Heršpická jsem zakoupila semínka rajčete Philova za 124,-Kč sáčkováno 2012/13, měli ještě 3 sáčky. Naproti v Horbachu nabízeli semínka Philovita, sáčkováno 2013/2014 za stejnou cenu i se stejným popisem, jen obrázek je trochu jiný. Řekla bych, že to budou totožná rajčata. Dále nabízeli semínka rajčete s názvem Gardenberry za 175,- Kč, což by mohlo být zase podobné Tomatoberry Garden, i obrázek tomu odpovídal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 31.12.2014 8:36

Možná se s rajčaty odolnými proti plísni bramborové blýská na lepší časy. Něco o novém rajčeti Crimson Crush Zde!' Jen doufám, že se mně v roce 2016 podaří získat semena a tuto odrůdu vyzkoušet.

                         Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 31.12.2014 9:54

no to jsem zvedav, letos mam Ferline, jakozto odrudu znacne odolnou proti plisni, uvidime :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 1.1.2015 12:19

Odrůda Crimson Crush je již na trhu? Nebo bude až v příštím roce? Kde se dá sehnat odrůda Ferline? Pokud by to bylo na britském trhu, požádala bych někoho, aby mi semínka dovezl. Rajčat odolných k plísni není nikdy dost, zvláště pro nás, co se vyhýbáme chemickým postřikům.  Zdraví Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 97.218 (?), 1.1.2015 12:45

má ji v nabídce firma Thompson & Morgan, uvádí jako rezistentní odrůdy Ferline a Losetto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 1.1.2015 13:07

Myslim, ze bude odolne nikoliv rezistentní, angl.název není zcela přesný... i tak jsem na nej zvedav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 16.1.2015 13:29

Náhodou jsem něco hledal na webu firmy Nebelung (Kiepenkerl) a Philovu jsem tam nenašel. Mají tam jen Philonu, ale u ní není nic psáno o tom, že by měla nějakou vyšší odolnost vůči plísni bramborové. Jen by mne zajímalo, kde ten Bauhaus ta semena vzal. Nebi to je jen pro náš trh (něco speciálního jako Coca Cola)? Philotu jsem také nenašel.

                                    Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
petrpan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 40.74 (?), 17.1.2015 13:49
Zajimave. Posledni dny ziju jen z internetu v mobilu a to jeste jako marod v posteli, tak vasi informaci nebudu overovat, ale historii tady na fóru mate dlouhou, takze vam verim:) To by ale mohlo znamenat, ze Philovitu vyrazuji z nabidky a v obchodech dochazi pouze k doprodeji.. Kdo vi. Ja letos pestuji Phantasii a Philovitu poprve, tak jsem na ne zvedavy. Mam 16ti mesicni dceru a proto bych rad rajcata bez postriku. To se ale loni ukazalo u beznych odrud jako nerealne. Nejaka nadeje mi ale zustala, protoze pres vsechny ty podminky a plisen na okolnich rajčatech to dve odrudy prezily. Dokonce to nebyly F1.. Jednalo se o mini Sm (kytka koupena 2013 v Hbachu a pestovana na balkone. 2014 jiz zahrada z vybranych semen) a yellow currant. Yellow currant nebyl ale moc plodny a mini SM bylo zase trochu pozdni (precijen pestuji v 375mnm v Podkrusnohori). Kazdopadne obe odrudy zkusim zas. Do toho uz mam jednu deseti patrovou philovitu s prvnim naznakem vijanu a dneska jsem dal klicit jednu phantasii - obe hodlam rizkovat. Jinak me hodne zaujal ten crimson crush. Mozna ho poridim uz letos za ty nekrestanske penize. Nikde se neuvadi, jestli se jedna o hybrid nebo ne. Podle me ho uvedou na trh jako hybrid. Jestli to bude opravdu hybrid, vzal bych z nej kvanta seminek a pristi rok pestoval klidne sto techto sazenic a zacal selektovat. Podle plodnosti a odolnosti. Naschval bych je vysadil nahusto, klidne obcas pokropil - udelal jim ze zivota vlhke peklo (spis ke konci sezony, at taky neco sklidim:) Verim, ze par ze sta si dobre vlastnosti zachova.. A to same jeste nekolik let no..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika